Kızlar biraz cesarete ihtiyacım var

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve TRAKYALI tarafından 24 Kasım 2008 başlatılmıştır.

24 Kasım 2008
    Konu Sahibi : TRAKYALI
  1. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar allah kısmet ederse sezeryanla doğum yapmaya kararverdim.beni korkutan bişi var biliyorum çok saçma ama napsam ne etsem bu korkumu yenemiyorum,yani narkoz almaktan korkuyorum sanki narkozu alınca bidaha allah korusun uyanamayacakmışım gibi geliyo kafayı yemek üzereyim nolur bana bişiyler yazın özellikle narkoz almış arkadaşlar desteğe ihtiyacım var.

2. 24 Kasım 2008
  3. binnur2008

binnur2008 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    narkoz almıyorsun belden aşağın uyuşturuluyor hiç sıkıntılı değil ben de doğuma girmeden önce çok korkmuş ve ağlamıştım ama çok rahat geçti umarım senin doğumunda rahat olur. Allah kolaylık versin size.

4. 24 Kasım 2008
  5. raebzeh

raebzeh Elhamdülillah Ya Rabbi.. Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende kızımı sezaryenle doğum yaptım..mümkünse abdest al gir ameliyata ve biliyorsan ayetel-kürsi veya bildiğin dualardan oku..rabbim insana öyle serinlik öyle huzur veriyorki anlatamam..ve birde uyandığında masum minicik sana yani annesine muhtaç bebeğini göreceğin için insan huzurla giriyor ameliyata..bana narkozu kolumdan iğneyle vermişlerdi.2 saniye sürmeden kendimden geçtim.uyandığımda beni asansöre bindiriyorlardı tekrar dalmışım,sonra yine uyandım yavrum tatlı kızım yanımda benden süt bekliyodu..bence hiç korkmana gerek yok ..haaaa bu arada yakınlarında zemzem suyu varsa içmeni tavsiye ederim..bu mübarek su çok iyi geliyo ben doğumdan önce içmiştim..öptüm canım..

6. 24 Kasım 2008
  7. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    narkozdan korkma derim
    ama ben narkozdan uyanınca çok kötü oluyorum ben de ondan korkuyorum

arkadaşın anlattığı lokal anesteziyi ben istemem çünkü bne de ameliyathaneden korkuyorum
    en iyisi narkozu alıp uyumak,
    uyanınca bir bakacan bebişin kollarında olacak

8. 24 Kasım 2008
  9. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    innnnşallah canımmmm

10. 24 Kasım 2008
  11. EU3

EU3 Guest

trakyalı arkadaşım sen genel anestezi olacaksın heralde
    binnur arkadaşın dediği gibi epidural olmayacaksın??
    epidural olacaksan hiç korkma zaten uyanıksın
    genel olacaksan da korkma doğum doktorunun anestezi uzmanı ehil kişiler olduğu için hiç korkmana gerek yok
    ben kulak ameliyatı olmuştum ayşenur arkadaşın dediği gibi uyandıktan sonra zorluk oluyo bi acayip oluyorsun tarifi zor bi hal
    bencede genel ol uyu hiç bi şey hatırlama benim için en iyisi o
    hayırlı doğumlar dilerim herkese :nazar::nazar:

12. 24 Kasım 2008
  13. dyardim

dyardim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de genel anesteziyle sezeryan doğum yaptım. Çok ısrar ettilrer lokal yapmak için ama cesaret edemedim o heyecanı yaşamaya. Açıkçası yine olsa yine genel anesteziyi tercihh ederim. Genel anestezid uyandıktan sonra bi süre diğer insanlardan başka bi boyutta oluyosun sanki. E biraz da ağrıyla uyanıyosun ama en fazla bikaç saat sürüyo bu durum. Sonra ayağa kalkıp gezebiliyosun kendinde oluyosun. Korkmana gerek yok bence amayine de korkuyorsan doktorunla iyice konş o gerekeni yapacaktır.

14. 25 Kasım 2008
  15. birebira

birebira Herşey güzel olacak.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Selam canım, ben başka bi sebeple genel anestezi olmuştum. Nasıl uyursan öyle uyanıyorsun, beni hep güldürmüşlerdi gülerek uyandım.Birde aklın pek yerinde olmadığı için abuk sabuk konuşabiliyorsun:)) Sende neşeli ol, çünkü sonuda bebişine kavuşacaksın:)) Allah yardımcın olsun, dilerim kolaycacık geçer:)

16. 25 Kasım 2008
  17. beren16

beren16 Guest

Merhaba Allah yardımcın olsun arkadaşım. Kişiye göre değişiyor narkoz ama öyle korkulacak bir şey yok. Gerçi bir arkadaşın dediği gibi benim narkoz sonrası biraz zordu. Ben ameliyata geç alınıcağımı düşünüp çok az birşeyler yemiştim. Ondan dolayı narkoz sonrası kötüydüm. Ameliyatta çok kusmuşum bu nedenlede boğazım berbattı ve gaz problemini çok şiddetli yaşadım. Yemek yememe olayına çok dikkat et birde ameliyat sonrası boğaz pastilini yanından eksik etme bence. Ameliyat esnasında konuşurken anlamadan uyuyuveriyorsun uyandığında güzel bebeğinle başbaşasın. Birde küçük bir hatırlatma benim öyle olmuştu narkozu verdikten sonra dr bayılır bayılmaz ameliyata alacağı için hazırlık yapmaya başlıyo bu beni biraz endişelendirmişti sanki dr bilmiyomuşta ben daha bayılmadan başlıyacak gibi gelmişti ameliyata ama bir anda mışıl mışıl uyumaya başladım. Yani bu tür bişey olursa endişelenme. Ben o esnada çok dua ettim. Benden istenilen duaları düşünürken çokta heyecanım kalmamıştı.Bu durumda edilen duaları Allahın geri çevirmeyeceğini düşünüp bu güzel dua fırsatı anınıda iyi değerlendir bence. Korkma gerçekten çok zor bir şey değil. Allah yardımcın olsun. Güzel güzel bebeğini kucağına alırsın inşaallah. Bizlerede dua et olurmu.

18. 27 Kasım 2008
  19. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    allahın izniyle inşallah sorunsuz bi sezeryan geçiririm allah herkeze herşeyin een hayırlısını nasip etsin.