Kızlar biraz dertleşelim ..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve SweetiSh tarafından 27 Şubat 2010 başlatılmıştır.

27 Şubat 2010
    Konu Sahibi : SweetiSh
  1. SweetiSh

SweetiSh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar kızlar ..

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki daha önceki konularımda çok endişeliydim eşim ve ailesi konusunda.. 4 ay oldu henüz evlenli. Daha çok yeni.

İlk başlarda çok yüzyüze geldik tartıştık akrabaları yüzünden, bu nişanlılık dönemindede bu şekildeydi. Allah'a şükürler olsun ki şimdi eşimle herşey mükemmel.

Ben beraber oturmaya karar vermiştim. Beraber oturmayı ev almak istediğimizden dolayı kabul ettik. Evliliğimin ilk haftalarında eltim geldi. Oturduk, kendisinden fazla hoşlanmam çünkü lafa çok meraklı dedikodu hastası ve fazlasıyla kıskanç. Birden bire eşimin eski sevgilisini konuşmaya başladı. Çok ayrıntılara girdi. Bende çok sinirlendim ama ona belli etmedim erkektir yapar olmuştur diye geçiştirdim. Eşim işten geldiğinde hıncımı ondan aldım o da sinirle aradı yengesini neyi anlatıyorsun anlatmaktaki amacın ne diye.O da demesin mi konu açıldı konuştuk hemen sana mı yetiştirdi diye? şok oldum.Sonra bana kızdı anlatsın dursun sen bilmiyormusun onun nasıl biri olduğunu dedi.Neyse .. daha sonra abisi eşimden borç istedi.hatta kredi çek ver bana dedi..Eşimde parası olduğu müddetçe verir yok demez asla. Bende kesinlikle olmaz dedim.Kendisi çeksin senden neden istiyor dedim. Bankada kredisi olduğu için vermiyormuş ona.Zaten aldığı parayı hala vermemişti. Sonradan iyi ki de vermemişim dedi. yüzlerce kez istemesine karşın vermedi hala. Çok kızdı eşim hatta mesafe koydu araya.. Çünkü bilerek vermiyor, biz ev almaya niyetlendik ve düşünmedi kardeşini.yardımcı olmadı en azından aldığı borcu verebilirdi.

Biz daha evlenmeden önce abisi eşimin dolabından alıp giyerdi ne isterse. Evleri ayrı olmalarına karşın.. ona bir forma almıştım abisinde görünce deliye döndüm hatta evine götürmüş çok kızmıştım.Eşimde ben yokken almış haberim yoktu dedi.Şimdide sürekli eşimin bilgisayarını alıp götürür bizden.Biz evde olmadığımız zamanlarda eve gelip k.validemden istiyor o da odamıza girip bizden habersiz bize ait olan bilg. veriyor oğluna.. götürüyor.. Deli oluyorum ilkinde birşey demedim. iki oldu.. eşimle konuştum.. Ben kimsenin odasına girip birşey alıp kullanmıorum onlar kim oluyor okadar lazımsa alsın kendine dedim en sonunda .. O da hak verdi tabii.

İş yerinde özellikle ay sonları çok mesai yapıyorum.Yoğun çalşıyoruz. Eltim işe başladı 2 ay önce ve bize çok yakın olmalarına rağmen oğlunu bize bırakıyor.Sanki çok uzakmış gibi sadece haftasonları alıyor.Ve haftaiçi haftanın üç günü bizdeler görüp gidiyorlar çocuklarını.. çocuksa dedesi tarafından şımartılmış ve son derece şımarık.. eve geldiğimde hiç dinlenemiyorum.. ne rahat bir yemek yeniliyor nede film izlenebiliyor. yani şuanki durumumu ne kadar yazsamda anlatamam.Beraber oturmak okadar da kötü değil ama dış etkenler dışında.. Ben sadece k.validem ve k.pederimi düşünüp kabul etmiştim. Sanki evde abisi ve eltimlede oturuyor gibiyim. Bizde ev almak için girişimlerde bulunuyoruz başından beri. Kısmetse önümüzdeki ay olacak. mafoldumben

2. 27 Şubat 2010
  3. lidya81

lidya81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    Kayınvalidenin sen yokken odana girmesi ve eşyalarını alması çok ayıp ilk olarak evden çıkarken odanın kapısını kilitleyebilirsin evde olan çocuğu bahane et eşyalarımı karıştırmış, kırmış, ya da elindeki yiyeceklerle leke yapmış eşyalarımı diye bahaneler bulabilirsin, diğer mevzuya gelince eşine anlattığın sorunlarında eşinin onları aramasına izin verme ,senin ağzın yok mu? Lafını sen söyle yoksa dedikoducu damgası yersin ki zaten eltinin istediği de bu inşallah en kısa zamanda ev alır ve oradan kurtulursunuz size tavsiyem eltine en uzak semte yerleşmen.

4. 27 Şubat 2010
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Cogu bitmis azi kalmis arkadasim, 1 ay sonra Allahin izini ile evindesin.:nazar:

Az daha SIK disini ve bu esnada kimsenin kalbini kirma....Sinirlerine öfkene hakim olmaya calis.:1hug:

Beraber oturmanin verdigi zorluklar bunlar, hicbirsey diyemezsin, ne eltine ne kaynina, orasi senin kaynananin evi ise eltininde kaynanansinin evi, cocugnuda birakir gelir gider yer icer otururda....:hulya:
    Simdi kalkip gelmesinler gitmesinler veya ben dinlenemiyorum cocugnu birakmasinlar demeye hakkin yok, bana göre.:nazar:

Sadece sizden iziniz odaniza girip onu bunu almalarina tepki vermekte cok haklisin, bunuda kaynanala güzel bir dil ile konus, Anne yanlis anlama ama ben böyle seyleri sevmiyorum, lüften bize sormadan kimseye esyalarimizi ödünc verme diye izah et.:1hug:

6. 27 Şubat 2010
  7. benimminikelam

benimminikelam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    gülsüm sultan a katılıyorum sonuna kadar...
    1 ay kalmış nasıl olsa biliyorum hep böyle niyeyse son demler zor geçer...ama tut kendini sabret....

8. 27 Şubat 2010
  9. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    ınşallah kurtulursun biran önce...
    Ne demek birinin yatak odasına girip birşeyler almak ya!!!

10. 27 Şubat 2010
  11. mazot

mazot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sabret canım inş en kısa zamanda ev sahibi olursunuz. sonra evine gelen giden misafiri sen belirlersin zaten.kapını kilitle yengem öyle yapıyodu benim anahtarı alıp işe gidiyodu çünki halalarım giriyodu hep yengemin odasına bu durum gerçekten rahatsızlık verici mahremiyetimi niye görsünlerki benim evime bir misafir geldiği zaman bile kapatıyorum odamın kapısını kimsenin yatakodasınada girmem.:umursamaz:

12. 27 Şubat 2010
  13. summerarabian

summerarabian İdilim güzel bebeğim. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sabır çek canım 4 ay katlanmışsın 1 ay daha sabrediver.
    sonra kendi evinin sınırlarını çizersin evet eşinin abisinin hareketleri çok yanlış(kaynım gibi adeta) hiç hoşlanmam öyle insanlardan.

14. 27 Şubat 2010
  15. melekkk__

melekkk__ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    1 ay daha sabredin zaten az kalmiş

16. 27 Şubat 2010
  17. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    açıkcası ben fazla kalabalığı seven bir tip değilim eğer kim bunun gibiyse asla beraber oturmayı düşünmesin , birde sabırlı olmak gerek artık bizde yavaş yavaş menopoz grubuna yavaş yavaş girmek üzereyiz bizimde sıkıntılarımız olacak işte öenmeli soru bize kim sabır göstere bilecek açıkcası benim eşimin ailesinden artıık hiç beklentim kalmadı ve ipleri kopardım sürekli ben alttan alan sabır eden yani anlayacağınız ben yaşlıyı ve anlayışlı olan rolümü terk ettim bu defa yokum dedim

18. 27 Şubat 2010
  19. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Aynı evde oturunca bazı sıkıntılar olması büyük ihtimal. ıster istemez diğer gelen insanları da kaldırmak durumunda kalıyorsun. Ev almak, para biriktirmek yerine ayrı oturmanız daha uygun olur tabi ki, yeter ki huzurunuz olsun. Huzurunuz olmadıktan sonra ev için para biriktirseniz ne olur ki.