Kızlar..Biraz "Özel" ama konuşup açıklığa kavuşturmamız lazım.. Cinsiyetle alakalı...

Konusu 'Bebeklerimizin Cinsiyetleri ve İsimler' forumundadır ve GIYMATLIM tarafından 28 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  28 Mart 2010
  Konu Sahibi : GIYMATLIM
 1. GIYMATLIM

  GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

  Katılım:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  6.558
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  148
  Mahrem gibi olsada,epey zamandır incelediğim bi konuyu sizede sunmak istiyorum arkadaşlar, burda fikirlerimizi ve kendi durumlarımızı paylaşarak belki birşeyleri açığa çıkarmış olacağız ve bu hepimiz için faylalı olacaktır İnşaAllah...

  şimdi konu şu,
  ilmi kitapların bazılarında erkeğin kadından önce ihtilam (orgazm) olmasında bebeğin erkek,
  Kadının erkekten önce ihtilam olmasında bebeğin kız olacağına dair yazılar var.. bu saniye farkı ile bile değişebilecek bir olay..

  Kızlar bunun ne denli doğru olduğunu konuşamadan anlayamayız. İlmi olarak bu konunun açıklığa kavuşması için paylaşmalıyız diye düşünüyorum..Ve fikirlerinizi bekliyorum...

  şimdi size bu konuyla alakalı bazı aktarımlarda bulunmak istiyorum

  Dış etmenlerle çoçuğun cinsiyetinin değişeceği çok önceden biliniyordu hatta Erzumlu İbrahim Hakkı Hazretleri Marifetname Adlı eserinde buna değinmiştir.

  Müslim'in rivayet ettiği Sevban tarafından rivayet edilen hadise göre de Peygamber (sav), (bu hususta soru soran) yahudiye şöyle demiştir: "Erkeğin suyu beyaz, kadının suyu sarıdır. Bunlar bir araya gelip de erkeğin menisi, kadının menisine baskın gelirse, Allah'ın izni ile çocukları erkek olur. Eğer kadının menisi, erkeğin menisine baskın gelirse, Allah'ın izniyle çocukları kız olur..." Müslim, I, 252

  Kadı Ebu Bekr İbnu'l-Arabî bu hadislere dayanarak şunları söylemektedir:

  Her iki suyun dört hali vardır.

  1- Erkeğin suyunun önce çıkması,
  2- Kadının suyunun önce çıkması,
  3- Erkeğin suyunun önce çıkmakla birlikte daha da çok olması,
  4- Kadının suyunun önce çıkmakla birlikte daha çok olması.

  Bu kısımlara ayırma, erkek suyunun önce fakat kadının suyunun ondan sonra çıkması ve çok olması ile bunun aksi ile tamamlanmaktadır. Şayet erkeğin suyu ilk çıkıp da daha çok olursa, o vakit çocuk erken çıkma hükmü ile erkek olup, çokluk gereğince de amcalarına benzer. Şayet kadının suyu ilk olarak çıkıp da daha çok olursa, çocuk erkenlik gereği dişi olur, çokluk gereği de dayılarına benzer. Eğer erkeğin suyu ilk çıkmakla birlikte kadının suyu ondan sonra çıkıp daha fazla olursa o takdirde çocuk erkenliğin gereği olarak erkek olur, kadının suyunun daha fazla olması gereğince de dayılarına benzer. Şayet kadının suyu erken gelmekle birlikte erkeğin suyu kadı-nınkinden daha fazla olursa, o vakit çocuk kadın suyunun erken olması dolayısıyla dişi olur, erkeğin suyunun çokluğu gereğince de amcalarına benzer.(Cemiül Ahkam 15/439-441)


  49.ayet  لِلَّهِ مُلْكُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضِ يَخْلُقُ مَا يَشَاءُ يَهَبُ لِمَنْ يَشَاءُ إِنَاثاً وَيَهَبُ لِمَن يَشَاءُ الذُّكُورَ

  50. ayet:


  أَوْ يُزَوِّجُهُمْ ذُكْرَاناً وَإِنَاثاً وَيَجْعَلُ مَن يَشَاءُ عَقِيماً إِنَّهُ عَلِيمٌ قَدِيرٌ  49. Göklerin ve yerin mülkü (hükümranlığı) Allah'ındır. O, dilediğini yaratır. Dilediğine kız çocukları, dilediğine erkek çocukları verir.


  50. Yahut o çocukları erkekler, dişiler olmak üzere çift verir, dilediği kimseyi de kısır yapar. Şüphesiz O, her şeyi hakkıyla bilendir, hakkıyla gücü yetendir.


  Amenna.O dilediğine verir Bu ayetler en-Nekkaş'ın naklettiğine göre -hükmü umumi olmakla birlikte- özellikle peygamberler hakkında inmiştir. Yüce Allah Lut'a erkek evlat vermeksizin sadece kız evlat vermişti. İbrahim'e de sırf erkek evlat vermiş ve kız çocuk vermemişti. İsmail ve İshak'a hem erkek, hem kız evlat vermişti. İsa ve Yahya ise kısır idiler.


  Bundan da anlaşılıyor ki dış etmenlerin cinsiyete mudahalesi ayete zıt değildir.Ayette anlatılmak istenen başkadır.Buda Allahın hikmetine binaendir.

  Çünkü ne kadarda dış spermlerle döllenme yapılsa da Allah istemediği takdirde bu döllenme gerçekleşmeyecektir.Gerçekleşmişse de Allahın kudreti ile olmuştur çünkü spermi , rahimi , yumurtayı vb etmenleride yine Allah yaratmıştır Allah bunlara bu özelliği vermese dünya toplansa bir sonuç elde edemeyecekler.


  En doğrusunu Allah bilir


  Çelişki söz konusu değil ve olamaz da. Aslında tam tersi.
  Burda çelişki varmış gibi görülmesi yanlış/eksik kader algılayışından ileri geliyor olmalı.
  Kolay anlaşılsın diye, kader mevzusunu teorik olarak burada anlatmak yerine verilen örnekten hareketle konuyu ele alalım:

  Kişinin çocuk yapmaya karar vermesi ve bunu yaparken de çocuğun cinsiyetini belirlemesi onun kaderine dahildir. Kişinin buna muvaffak olması durumu da, tıpkı fiillerin sebebe bağlı olması gibi buna dahildir.
  Şimdi ayetle birlikte düşünelim. Allah dilediğine çocuk verir, yani çocuk sahibi olmakta o kişi muvaffak olur, yine kişiyi erkek veya kız çocuğuna sahip olmayı muvaffak kılar. Anlarız ki onun kaderi çocuk sahibi olmak veya erkek çocuğu olmakmış. Ya da tersine muvaffak olamaz ki bu durumda da anlarız ki onun kaderi çocuk sahibi olamamakmış. Allah'ın kaderini önceden bilmemiz imkansız olacağına göre, kendimiz için ancak geçmişe bakarak bunu anlayabiliriz:
  İş olup bitince geriye bakıp düşünürsünüz, 'neden çocuğun cinsiyetini erkek değil de kız olarak belirledik diye', ya da 'neden tedavi olup da çocuk sahibi olduk diye' vb... ancak bir de bakmışsınız ki siz onun dilediğini dilemiş yapmışsınız. Çünkü başka bir ayette belirtildiği üzere insanların dilemesi de kadere dahildir:
  Tekvîr Suresi 29. Âlemlerin Rabbi olan Allah dilemedikçe siz dileyemezsiniz.
  Verilen ikinci ayette aynı şekilde buna vurgu yapmaktadır. İkincide ayrıca çocuğun olup olmaması, ikiz olma durumları da ele alınmaktadır.

  Aksi durum söz konusu olamaz ki mümkün olsun. Yani iman etmiş, Allah'ın yaratmasını ve mutlak iradesini kabul eden bir kişinin, yaratanın vermeMesine rağmen aldığını/alacağını iddia etmesi veya yaradanın belirlediğinin aksini ortaya koyması mümkün olmadığı gibi yaratıcıya karşı tanrılık taslamakla eşdeğer bir davranış olur.
  Yaradanın iradesiyle, kulun iradesi farklı olduğunda insan acziyetine bakarak durumu anlıyor fakat iki irade aynı olduğunda, kimi zaman gerçek irade kimin (kimin dediği oluyor) bilmeyen arkadaşların kafaları karışıyor.

  Şimdilik bu kadar olsun. a.s.
   
 2. 28 Mart 2010
  Konu Sahibi : GIYMATLIM
 3. GIYMATLIM

  GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

  Katılım:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  6.558
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  148
  kızlar hiç bi fikri olan yok mu bilmiyorumkismile
   
 4. 28 Mart 2010
  Konu Sahibi : GIYMATLIM
 5. GIYMATLIM

  GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

  Katılım:
  26 Ekim 2009
  Mesajlar:
  6.558
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  148
  önce ben kendimden örnek vereyim isterseniz.. kızıma hamile kalmadan önce 3 ay denemiştik. artık 3. ayda rüyamda yumurtamın çatladığına dair işaret aldım. o gece hamile kalmışım. durum önce bana denk geldi ve kızım oldu.
  he bide benim o sıra son adet tarihimin başlangıcı 14 mayıstı ve hamile kaldığım tarih ise 30 mayıs.. adet başlangıcından sayarsak 17. gün muhtemelen yumurtlama günü beraber olmuş oluyoruz. yani yumurta günü erkekte kızda olabiliyor galiba..
  hadislerdede geçtiği için bu bana mantıklı geliyor ama bakalım sizlerden neler gelecek.. ona göre anlıcaz inşaAllah
   
  Son düzenleme: 29 Mart 2010
 6. 28 Mart 2010
  Konu Sahibi : GIYMATLIM
 7. bulusozturk

  bulusozturk Yeni Üye Üye

  Katılım:
  28 Ocak 2010
  Mesajlar:
  32
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  bence saçma
   
 8. 28 Mart 2010
  Konu Sahibi : GIYMATLIM
 9. tugyann

  tugyann sehle84 Üye

  Katılım:
  1 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  258
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  86
  yazdıkların doğru olabilir canım benim eşimde benden önce ihtilam (orgazm) oluyo şuan hamileyim ve bebeğim erkek doğruluğu olabilir ikinci olursa bakıcam bakalım ben ondan önce ihtilam (orgazm) olursan cinsiyeti ne olucak
   
 10. 28 Mart 2010
  Konu Sahibi : GIYMATLIM
 11. laledusunceli

  laledusunceli Aktif Üye Üye

  Katılım:
  26 Haziran 2009
  Mesajlar:
  69
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  bencede cok sacma boyle seyler yok rus takvimi yok cin takvimi,cana balla hangi evladi bize nasip goruyosa onu veriyo gerisi fasa fusa.
   
 12. 28 Mart 2010
  Konu Sahibi : GIYMATLIM
 13. mimoza

  mimoza Popüler Üye Üye

  Katılım:
  9 Haziran 2007
  Mesajlar:
  2.845
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  106
  arkadaşlar saçma demiyelim.ayetler ve hadislerden bahsetmiş arkadaşımız...
  bunu çok duydum gıymatlım..
  eskinin kadınlarıda hep der...
  hatta kim daha çok haz alırsa bebek eşine benzer derler...doğruluk payı olabilirsede ben cinsiyet tayini olayının tam anlamıyla kesin bilinemeyeceğine inananlardanım...
  zira hadiste anlatılmış ama ayette ne diyo allah dilediğine verir oğlu yada kızı...
  yani birbirini desteklemiyor gibi....
  kısacası hadisin sahih olmadığını düşünüyorum...
  ayetin kesinliğinden şüphemiz yok olamazda zaten...
   
 14. 28 Mart 2010
  Konu Sahibi : GIYMATLIM
 15. WELCQME

  WELCQME Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Şubat 2010
  Mesajlar:
  7.407
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  146
  Canım sen rüyamda yumurtamın çatladığına dair rüya gördüm demişin... Bende bu ay ilk rüyamda elimde ultrason kağıdı ile gezdiğimi görüyorum sevinçli olarak ve ultrason kağıdının üstünde küçük nohut tanesi kadar bir işaret var ve o benim bebeğimmiş öyle gördüm...Birkaç akşam sonrada acil hastaneye gittiğimi ağrımdan dolayı ve doktorun bana yumurtamın çatladığını o nedenle ağrı olduğunu söylüyor zaten bu rüyayı gördüğümde tahmini yumurtlama günlerimdeydim...İnşallah bende hamileyimdir arkadaşım ya...Çok istiyorum bu bebeği...:Saruboceq:
   
 16. 28 Mart 2010
  Konu Sahibi : GIYMATLIM
 17. mimoza

  mimoza Popüler Üye Üye

  Katılım:
  9 Haziran 2007
  Mesajlar:
  2.845
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  106
  bazzı bilimsel gerçekleri uygulamaya çalışıyoruz doğru..ama bunlara rağmen olmuyorsa olmuyo..yani bizler bu olayın sırrını bulmaya çalışsakta doğacak olan doğuyor...
  aslında burda yum gününde gebe kalanlar iğneden sonra gebe kalanlar rus takvimi çin takvimi reglin hemen sonrası öncesi yada sağdamı soldamı gibi olayların hepsi bir ip ucu yakalamak için...ama %100 yok yok yok...
  uğraştığımızla kalıyoruz aslında...allah sağlıklı evlat versin öncelikle...
  ama bayağı bilgi sahibi olduk bu sayede...kaydirigubbakcemile3
   
  yakubunzubusu bunu beğendi.
 18. 28 Mart 2010
  Konu Sahibi : GIYMATLIM
 19. mimoza

  mimoza Popüler Üye Üye

  Katılım:
  9 Haziran 2007
  Mesajlar:
  2.845
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  106
  inşallah hamişsindir...allah gönlüne göre versin..ilk bebeğinmi olucak...
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.