kızlar böbrek tası düsürüyorum

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve beyza_nur tarafından 18 Ocak 2010 başlatılmıştır.

18 Ocak 2010
    Konu Sahibi : beyza_nur
  1. beyza_nur

beyza_nur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    9 haftalık hamileyim cumartesi günü doktorumuza gittik genel kontrol için.bebegimin kalp atışını duyamadık henüz cok kücük oldugu için sadece kalbinin attıgını görebildik..iki buçuk cm boyunda bebegim:sm_cool: pazar günü gece müthiş bi agrıyla uyandım.acile gittik doktor büyük bi ihtimalle taş düşürdüğümü söyledi..serum taktılar biraz agrım dindi..sabah idrar tahlli yaptırdık idrar yolu enfeksiyonu varmış..ya taş olusuyo yada düsürmüşsün dedi doktor..simdi ise agrım hafif devam ediyo.ara ara dayanılmcak dereceye geliyo...benim gibi bu durumu yasayanınız var mı...cok kötü bişey ya dua edin lütfen...:gitme:

2. 18 Ocak 2010
  3. blue_girl

blue_girl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende aynı durumdayım hem kum dokuyorum hemde ıdrar yollarım ıltıhaplı zaten ıdrar yolu ıltıhabı kum yada taş dokmekten de olabılırmış cok zor bır durum ve agrısı inanılmaz kotu :KK43: bana doktorum ıdrar kulturu tahlılı yaptırdı şükür o test guzel cıktı yanı bu durumu su ıcerek atlatabılecegımı soyledı suanda elımde sıse ve bardakla gezıyorum hıc dusmuyor elımden ilaç onermedı bobreklerdekı kum yada taşda suyla daha atılıyor zaten sana onerım suanda bol bol su iç canım

4. 18 Ocak 2010
  5. GIYMATLIM

GIYMATLIM Emrine Şükürler Olsun.. Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bi doktordan dinlemiştim, böbreklerinde taş kum olanlar yemekten sonra(tansiyonu düşürmemesi için yemekten sonra) yarım limon suyu içsin demişti. mesanedeki tortuyu yukarı kaldırıyormuş ve idrarla atılmasını sağlıyormuş.. böbreklerinde kum olan birisi olarak, yapıyormusun derseniz,bi kere yaptım ama unutuyorum inanın ki.. biliyorsunuz bizim milletimiz ağrıdan kıvranmadan önlemini almaz. ille dananın kuyruğu kopacak ondan sonra.. :1ninca:

6. 18 Ocak 2010
  7. blue_girl

blue_girl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

ben bunu bılmıyordum saol canım :) agrı cekmektense yapmaya razıyım