kızlar bu haberi duydunuz mu?????????*

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve deryahakan tarafından 16 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    16 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : deryahakan
  1. deryahakan

deryahakan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    08-07-2008
    Yüzde 30 katkı payı özel hastanelerde doğumu ucuzlattı

Özel hastanelere getirilen yüzde 30 katkı payı alma zorunluluğu üzerine bu hastanelerde doğum ücreti düştü..

Özel hastanelerde doğum yapmak isteyen kadınlar artık sadece 80 YTL ödeyerek bu hayallerine kavuşabilecek. Sağlık Bakanlığı'nın önerisiyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın geçtiğimiz ay özel hastanelere yüzde 30 katkı payı alma zorunluluğu getirmesi üzerine, özel hastanelerde doğum ücretleri ucuzladı. İstanbul'da yeni düzenleme öncesi 500 ila 850 YTL arasında olan normal doğum, Bağcılar, G.O.Paşa, Çamlıca, Sultanbeyli semtlerindeki birçok özel hastanede 80 ila 220 YTL arasına indi. Fatih, Kadıköy gibi daha merkezi semtlerde ise özel hastanelerdeki normal doğum ücretleri 300 YTL, sezaryenle doğum ise 500 ile 1250 YTL arasında.

2. 16 Temmuz 2008
  3. deryahakan

deryahakan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    yaa düşünsenize sgk nekadar kolaylık sağlıyor ama bunu gerçekleştirecek hastaneler ve yöneticiler nerde?? diğer açtığım topikde bir çok arkadaş özel hastanelerde doğum tercih ediyor ve endüşük fiyat hala 1250 ytl civarı gibi görünüyor bakalım kasıma kadar neler değişik üç bebekden 2 ye düşdük bari doğum ücretlerimiz dedikleri fiyatta kalsınn dimii

4. 16 Temmuz 2008
  5. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    benim hastanemde normal 80 sezeryan 200 olmuş galiba öyle duydum..

6. 17 Temmuz 2008
  7. eda1982

eda1982 CANIM KIZIM IRMAK'IM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım bişey sorcam bu fiyatlar sosyal güvencesi olmayanlar için mi?benim eşim asker ama özel hastanelerle anlaşması yok askeriyenin yani ben özel hastanede dogum yapmak istesem bu fiyattanmı yaptırılıyor gerçekten?bana bilgi verirseniz çok sevinirim.

8. 17 Temmuz 2008
  9. kurt

kurt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eylül canım

sen nerde düşünüyorsun gerçekten çok uygun ücret gerçi ben daha sormadım bu haftasonu ayrıntılı var . doğumuda konuşurum.gerçekten ssk böyle bir anlaşma yaptıysa gerçekten çok ii

10. 17 Temmuz 2008
  11. deryahakan

deryahakan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sadece sgy dan yararlananlar için diye biliyorum ( ssk--bağ-kur--emeklisandığı)ama askeri hastanelerde eşleri asker olanlar daha rahat şartlar altında doğum yaptırılıyor diye duydum tabii sadece duydum tam olarak bilmiyorum

eylül gerçekten çok uygunmuş hastane özel mi ki bu fiyatlarda yada semtlere göre fiyatlarda değişiyormuş ondan mı acaaba

12. 17 Temmuz 2008
  13. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    özel nisa hastanesi ve tüp bebek merkezi ..yenibosna da..çok konforlu ve güzel bir hastane..ayrıca çok gelişmiş şartlarda yenidoğan yoğun bakım ünitesi de var..normal 225 sezeryan 525 ti fiyatlar düşünce bu hale gelmiş ssk-bağkura bu fiyatlar..

ama şu asker eşleri hakkında hiç bilgim yok valla..

14. 17 Temmuz 2008
  15. yagmur77

yagmur77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kizlar merhaba.dun benimde kontrolum vardi.ben adana baskent hastanesine gidiyorum.normal dogumun fiyati 83 ytl.sezeryan 223 ytl.mis.ayrica muayene icinde oneceden 30 ytl fark parasi verirdim.dun 18 ytl verdim.bu da bizim icin cok iyi oldu tabi.umarim kasima kadar bi sorun yasamayiz.

16. 17 Temmuz 2008
  17. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar bu işe bende çok sevindim ama ayın 20sinden sonra iş değişebilir diye duydum ben

18. 17 Temmuz 2008
  19. fater

fater Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende hep arkadaşlarımdan fiyatların düştüğünü duyuyorum
    daha kendi dr.uma soramadım kontrole gittiğimde mutlaka sorucam ama kızlar
    bu düzenleme henüz kesinleşmedi diye biliyorum heran her şey değişebilir yani
    hayırlısı bakalım kasıma kadar ne olacak

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.