Kızlar bu ilacı kullananınız varmı bi bakarmısınız

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve rhodora tarafından 22 Şubat 2008 başlatılmıştır.

22 Şubat 2008
    Konu Sahibi : rhodora
  1. rhodora

rhodora Noldu Hiçbişey Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    slm kızlar, çok sinir dolu bi hafta geçirdim, sizede hiç yazamadım herşey üstüme gelio resmen,kusura bakmayın nolur yazamadım kimseye,ama şimdi başka bişi sorcam size. 17+5 haftalık hamileyim şu an, folik asiti kestik demire başladık, bide doktor kramplarım var diye kalsiyum ilacı verdi,suda eriyenlerden, adı CALCIMAX.. prospektusune baktım gebelikle ilgili bi deneme yapılmamıstır, bebeğin üstünde ne gibi etkisi var bilinmiyor,ama annenin durumu çok vahimse ancak o zaman kullanın tarzı bişiler diyo işte... kafam karıstı ve içmiyorum doğal olarak, doktorada ulasamıyorum, niye verdi bana oyleyse bu ilacı.. kullananınız varmı aranızda, bişi deyin nolur, hepimize sağlıklı bebişler, saolun kızlar...

2. 22 Şubat 2008
  3. Rosca

Rosca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    UYARILAR / ÖNLEMLER :
    Aşırı ya da kısa aralıklarla uygulamada yüksek plazma konsantrasyonu ve sonuçta ciddi yan etkiler ortaya çıkabilir, ancak topikal uygulamada yüksek doza ulaşmak zordur ve ancak çok geniş yüzeye, çok sık uygulama ile ortaya çıkabilir. Lidokain travmatik yaralanmalarda dikkatli kullanılmalıdır. Hastalara uygulama konusunda bilgi verilmeli ve çocukların ulaşamayacakları yerlerde saklanmalıdır. Çok büyük alanlarda 2 saatten daha uzun süre uygulanması zehirlenme riskini artırır. GEBELİK VE LAKTASYONDA KULLANIMI (Kategori C) : Lidokain HCI’in bebeğin gelişimi üzerinde herhangi bir zararlı etkisi tespit edilmemişse de, özellikle gebeliğin ilk aylarında ilaç dikkatli kullanılmalıdır ARAÇ VE MAKİNE KULLANMAYA ETKİSİ : Uygulandığı bölgede lokal bir uyuşma meydana getirdiğinden, araç ve makine kullanırken dikkatli olunması tavsiye edilir.

canım benim merhaba bak ilacın uyarı ve önlemler kısmında gebeler ile ilgili senin dediğin gibi bir bilgi verilmemiş sadece ilk aylarda kullanımına dikkat edilmeli yazıyor korkma herhalde doktorun böyle bir risk almak istemez diymi canım içim rahat etsin diyorsan başka bir doktorada danışabilirsin içini rahat tut dilersen doktoruna ulaşana kadar kullanma ama kullanmamada sakıncalı olabilir bunuda gözardı etme canım öptim seni

4. 22 Şubat 2008
  5. meral76

meral76 Guest

Ben tiroid ilacı kullanıyorum ve prospektüsünde gebelikte kullanılmamalıdır yazıyor. Ama kullanmamam daha kötü sonuçlar doğuracağı için kullanmak zorundayım. Ayrıca bulantı için kullandığımız ilaçlarda bile gebelikte kullanılmamalı diye yazıyor. Demek istediğim, bir çok ilaçta sanırım riske girmemek için böyle yazıyorlar. Gebelikte ilaç kullanımında kar/zarar hesabı yapılmalı. Yani kullanınca mı daha kötü sonuç olur kullanılmazsa mı... O yüzden tek yapman gereken doktoruna güvenmen.

6. 22 Şubat 2008
  7. fxixndxixkiçim

fxixndxixkiçim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bitanem,hemen hemen tüm ilaçlarda bu ibare yazıyor..ama kadın doğumcular tecrübeli...yüzde doksan gebeye bu calcimax ı veriyolar.ben de kullanıyorum.bebeğin kemik gelişimi için çok önemliymiş..güvenle kullan bence.

8. 22 Şubat 2008
  9. rhodora

rhodora Noldu Hiçbişey Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar hepinize çok teşekkür ediyorum içimi rahatlattınız gerçekten, ne diyim bilmiyorum kötü hissediyodum kendimi , öptüm hepinizi

Son düzenleme: 4 Temmuz 2008
  10. 22 Şubat 2008
  11. tub833

tub833 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hımm bende hamileliğimin ilk aylarında idraryolu intihabı için antibiyotik kullanmıştım:KK43:((

----------

tipello.net - i am not referring you, i just DO recommend it.

12. 24 Şubat 2008
  13. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    banada sağlık ocağında idrar ve kan testi yaptılar geçen gün idrar yolu iltihabı var dedi sağlık ocağındaki doktor bana antibiyotik verdi ilacın prospektüsünmü okuduğumda gebelik için yeterli bilgi yoktur yazıodu bende içmedim doktoruma gittim gösterdim kesinlikle önermiyoruz dedi o antibiyotiği sonuçlarıma baktı öle iltihap falan yok dedi ilk idrarınımı verdin dedi gerçektende ilk idrarımdı çünkü gelmemişti idrarım orta idrar olması gerekirmiş yoksa sonuçlarda böle çıkma olasılığı yüksekmiş çok kızdım sağlık ocağındaki doktora ya içseydim o antibiyotiği ya bebeğime bişi olsaydı kızlar aklınızda bulunsun doktorunuza sormadan sağlık ocağı bile verse hap falan sakın içemyin önce sorun sonra için bide idrar tahlili yaptırıken idrarınızın ilk çıkışını doldurmayın biraz yapın ondan sonra doldurun öle tahlil yaptırın aklınızda bulunsun umarım hepimiz bebişlerimi sağ salim kucaklarımza alırız...

14. 24 Şubat 2008
  15. esterella

esterella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    rhodora için;

doktorların bir kısmı gebelikte kalsiyum ilacını öneriyor. ancak bir kısmı önermiyor. Ben iki ayrı doktora gittim ve ikisi de gebelikte kalsiyumun doğal yollardan alınmasının en iyisi olduğunu söylediler ve ilaç önermediler. 20 haftalık hamileyim ve sadece vitamin (elevit) ile demir ilacı (gyno ferro sanol) kullanıyorum. eğer aran süt, yoğurt ve peynirle iyi ise bunları yeterli oranda kullanmanı öneririm.

16. 13 Ekim 2014
  17. kbrsrdr

kbrsrdr Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    Merhaba 11 haftalik hamileyim hamileliğin in ilk haftalarında kan testi yapıldı kanim düşük çıkmadığı için kan ilaci vermedi doktor ama bu ara çok fazla baş dönmesi yaşıyorum acaba kan ilaci kullanmadim danmi oluyor ?