kızlar bu sorumun cevabını bilen varmı? cevaplar mısınız?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve _cimcime_ tarafından 17 Eylül 2008 başlatılmıştır.

17 Eylül 2008
    Konu Sahibi : _cimcime_
  1. _cimcime_

_cimcime_ Ya Fettâh Ya Rezzâk Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar ben bişey sormak istiyorum sizlere.yumurtlama döneminde olduda tutturduk hamile kaldık diyelim fakat bilmiyoruz.daha sonra çalışmalara devam ediyoruz adet olasıya kadar.sorumda şu eğer hamile kaldıysak ve adete yakın ilişkiye girdiysek düşük oluyormuş yani yumurtlama bittikten sonra eşlerin içe boşalması spermler tarafından tehlike yaratıyormuş.buda bebeğin düşmesine sebepmiş bu ne kadar doğrudur bileniniz varmı?şimdiden çok teşekkürler arkadaşlar.

2. 18 Eylül 2008
  3. ebruli_30

ebruli_30 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım sorunun tam yanıtı mı bilmem ama spermler bebeğin düşmesine sebep olmaz ama bazı kadınlarda bebek oluşurken spermlerden mikrop kapma ihtimalide olabiliyormuş,,,benim mesela bu ay 12 haftalık bebeğimi kaybettim doktorum bir çok sebepten kaynaklanabilir dedi dışardan kaptığın enfeksiyondan veya eşinden gelen sperme karşı bebek antikor üretememiş olabilir veya radyasyona maruz kalmış olabilirsin demişti,,,ama ben hamile kaldığım ay sadece 3 gün ilişkiye girdim oda adetin bitiminden sonraki 3 gün oldu başkada olmamıştı umarım yardımcı olmuşumdur

4. 18 Eylül 2008
  5. ebruli_30

ebruli_30 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    pardon iki kez yazmışım aynı şeyii

6. 18 Eylül 2008
  7. _cimcime_

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya üzüldüm valla çoook geçmiş olsun allah sabır versin inşallah aynı şeyi tekrar allahım göstermez,bebeğini kucağına alırsın.sorumu cevapladığın için çok sagol arkadaşım. a.s.

8. 18 Eylül 2008
  9. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım bböyle birşey yok.için rahat olsun.dr ilişkiyi veriyor hatta ilişkinin faydası bile var.ama eşinin boşalıp boşalmaması bizlere kalmış bi durum.çoğu kadaın ne zaman hamile kaldığını bilmiyor ve ilişkiye devam ediyorlar.bununda hiçbir zararı yok hayatım .

10. 18 Eylül 2008
  11. _cimcime_

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım sağol içim rahatladı.teşekkür ederim.a.s.

12. 18 Eylül 2008
  13. KIZLARIMCANLARIM

KIZLARIMCANLARIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.718
    Ödül Puanları:
    238
    bende spermlerin değilde ilişlkini yeni oluşmuş bir gebeliği bozabileceğini duymuştum. onun için yumrutlama günmelrnden sonra ilşki yapılmamması daha doğru diye bilşiyorum.. adete 10 gün kala ilişki bitmeli.. ama geç yumurtlama oluyorsa o başka..

14. 18 Eylül 2008
  15. KIZLARIMCANLARIM

KIZLARIMCANLARIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.718
    Ödül Puanları:
    238
    bende spermlerin değilde ilişlkini yeni oluşmuş bir gebeliği bozabileceğini duymuştum. onun için yumrutlama günelrnden sonra ilşki yapılmamması daha doğru diye biliyorum.. adete 10 gün kala ilişki bitmeli.. ama geç yumurtlama oluyorsa o başka..

16. 18 Eylül 2008
  17. MUGYAT

MUGYAT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    153
    Doktorun bana tavsiyesi prezervatifle ilişki oldu.Çünkü spermde bulunan bir maddenin düşüğe neden olduğunu ve bebeğin tutunmaya çalıştığı dönemde kötü sonuçlar yarattığını söyledi.O nedenle korunarak ilişkiye girebilirsin sorun olmaz.

18. 18 Eylül 2008
  19. _cimcime_

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar böyle bişeyi ben duymuştum ama çok üstünde durmamıştım.sonra sonra kafamı kurcaladı bu soru demekki siz de duydunuz.