Kızlar bu sorunu yaşayanınız oldumu???

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve DrGunay tarafından 10 Ocak 2010 başlatılmıştır.

10 Ocak 2010
    Konu Sahibi : DrGunay
  1. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba sevgili arkadaşlar.Ben polikistik over hastasıyım.2 buçuk senedir evliyim ama korunmamamıza rağmn bebek gelmiyoorr..Başımdan bir sürü tedavi yöntemleri ameliyatlar geçti.Sonunda mart ayında (2009) tüp bebek tedavisi yaptırdık ve gebe kaldım.Yer gök benimdir sandım.Lakin 5 haftamdan knamalarım başladı.Kanama lekelenme tekrar kanama lekelenme .Neyse muayenede kese ve kalp atışlarını da gördük.Ama doktor müayene zaanı retroplasentar hemotom var dedi.Yani bebeğin plasentasının arkasında kan pıhtası varmış.Kanama da bundan kaynaklanıyormuş.bana yatak rejimi progesteron clexane iğne verdiler.Ama ben ciddi bir şey olmadığını sandım doktrun dediklerini önemsemedim.Ve lekelenmeler ara ra devam etti.ve 8 haftamda muayene zamanı bebeğin kalp atışlarının durduğunu öğrendik.Dünyam başıma yıkıldı.Kürtaj oldum.Kasım ayında tekrar tedaviye başladım.Ve allaha şükürler olsun tekrar gebe kaldım.Bu sefer ikizlerimizi bekliyorum.Bu sefer de 5 6 haftama kadar sorunsuz devam ediyordu her şey.6 haftamda kanamaları başladı.İlk önce kıpkırmızı sonra bordo sonra kahve rengi.Doktorumu aradım hemen serum taktırdı 2000 cc.Kanamam durdu.Ama dinlenmen gerek dedi.Yattım sürekli.6+4 haftamda eve ultrason cihazı ve doktoru davet ettik.Muayene bir tek karından yapıla bilmekteydi.Cihaz öğleydi yani.neyse bu sefer de keseler faln göründü büyümüştü.Muayene eden doktor keseler boş dedi.Çöktüm ben yine.Kendi doktorumu aradım korkma bu haftada karından gözükmez zaten dedi.Sonra muayene doktoru bu bebekde de retroplassentar hemotom var dedi.Plasenta rahimden ayrılmaya başlamışmış.Yani önceki sorunum.Şimdi sürekli yatıyorum.Wc dışında kalkmıyorum bol bol su içiyorum progesteron clexane endol hap alıyorum.ama bu sefer doktorun söğlediklerine harfiyyrn uyucam.Doktorum da korkma diyor her şey iyi olucak diyor ama çok korkuyorum.
    Bu sorun yani kanama lekelenme plaentanın yani ebeğin eşinin rahimden ayrılması yani plasentanıan arkasındaa kan pıhtası olanınız oldumu kızlar?Ve bu sorunu çöze bildinizmi gebeliğiniz devam ettimi kızlar?Çok korkuyorum kızlar.Eğer bu konuda bir bilginiz varsa beni bilgilendirirmiydiniz lütfen kızlarr....
    Evet yazdıklarım çok.İnşallah sabırla okuya billdiniz ...

2. 10 Ocak 2010
  3. YenidenDogdum

YenidenDogdum Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    0
    Günay inan hiç fikrim yok bu haftalardada bu sorunu duymamıştım inşallah kötü bisey olmuyacak Rabbimin hazineleri sinirsizdir sne ona güven icini rahat tut inşallah bu sefer kötü birsey olmuyacak

4. 10 Ocak 2010
  5. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    İnşallah canım.Ama bir sefer yaşadım kötü şeyleri diye çok korkuyorum.Senin doğum ne zaman canım?

6. 10 Ocak 2010
  7. CLeOpaTRa

CLeOpaTRa Mina ile Yasir'in Annesi Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    öncelikle moralini yüksek tut canım
    kesinlikle ve kesinlikle stresden uzak durmalı ve kendine destek olmalısın..
    ben böyle bir problemi ilk defa duyuyorum ama eminim ki bunu yaşayan arkadaşlarımız vardır..
    benimde 3 ay boyunca sürekli kanamam oldu gebeliğim riskliydi
    çünkü daha önce 2 düşük yaşamıştım.. bunda sürekli yattım 3 ay boyunca
    ama 3 ayımın bitmesiyle kanamam sona erdi çok şükür..
    eğer bebeklerinin dünyada yiyecek rızkı varsa rabbim onları sana bağışlar zaten
    Allah yardımcın olsun inşallah bebeklerini sağlıklı bir şekilde doğurman nasip olur canım :1hug:

8. 10 Ocak 2010
  9. iipekk

iipekk Dikkat! bebek var :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    günaycım lutfen uzulme
    benım bır arkadasımında aynısı oldu sureklı dınlendı ve zaman gectıkce o kan pıhtısını vucut erıttı gebelıkte devam edıyor
    dualarımız hepımızın ıcın canım
    Rabbim saglıkla kucagımıza alacagımız gunlerıde gosterecek ınsallah

10. 10 Ocak 2010
  11. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Çok teşekkür ederim bir tanem inşallah dediğin gibi olur rabbim bebişlerimizi korusun bize bağışlasın inşallahh.

12. 10 Ocak 2010
  13. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Bir tanem nasıl rahatlattın içimi bilemezsin canım.çok teşekkür ederim.ınşallah benim sonumu da rabbimiz güzel kılar..Allahım her birimizin bebeğiklerimizi kendimize bağışlasın inşallahh...a

14. 10 Ocak 2010
  15. TOPRAK28

TOPRAK28 Allahım sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Günaycım arkadaşım çok geçmiş olsun, dr. dediği gibi yerinden kalkma bol bol su iç...

16. 11 Ocak 2010
  17. DrGunay

DrGunay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Çok teşekkür ederim arkadaşım.ınşalah bebişlerim benimle kalır ya.çok korkuyorum:Saruboceq:

18. 11 Ocak 2010
  19. sevgi76

sevgi76 <a href="http://pregnancy Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle geçmiş olsun.benim ilk bebeğim düşmüştü.2.hamileliğimde de düşük tehtidi yaşadım.1,5 ay ayaklarımın altına yastık koyarak sırt üstü yattım.Allaha şükür bebek en sonunda tutundu ve hamileliğimi tamamlayabildim.sabırlı güçlü olmalısın.dr.tavsiyelerinden kesinlikle çıkmamalısın.kendine iyi bak.