Kızlar, bu topuk kanı kaç kez alınıyor Allahaşkına?

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve leylaaa07 tarafından 4 Mart 2010 başlatılmıştır.

4 Mart 2010
    Konu Sahibi : leylaaa07
  1. leylaaa07

leylaaa07 içimde bir kıpırtı var :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    şu an 37+4 hamileyim topuk kanını hastanede alıyolarmış ama bizim buraya bakan ebe 3 gün sonra sağlık ocağındada almamız lazım diye tutturdu bana da iki kere alınması tuhaf geldi neden o zaman hastanede alınıyo daha sonra sağlık ocağında alınsın dedim anne sütünü emdikten sonra alınması gerekiyomuş anlamış değilim çok kötü oluyomuş bide o topuk kanı bide iki kez olması beni mahvediyo bilgisi olan varmı? acil yardım kızlar..

2. 4 Mart 2010
  3. biyologeda

biyologeda Annesininnnnn balbademi Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    113
    ben dogum hastanesinde calısıyorum bebek dogduktan sonra ilk beslenmesinin arkasından topuk kanı alınır birde 1 ay sonra saglık ocagına gideceksiniz orda 2nci alınacak. Bende yeni dogum yaptım o sekilde oldu umarım bir an önce bebişinizi saglıklı sekilde kucagınıza alırsınız bekledikce insan sabırsızlanıyor

4. 4 Mart 2010
  5. NakrEdusA

NakrEdusA ♥ {- _ -} ♥ Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bizimde ilk hastanede alındı sonra 5 gün sonra sağlık ocağında alındı iyi bişey bu endişelenme bebeğinin iyiliği için annesi olması lazım saçma falan değil emin ol çok kötü falan olmuyo ağlıyo biraz tabiki canı yanıyo ama bitince susuyo sonuçta aşıda olacak onada ağlayacak endişelenmeyin

6. 4 Mart 2010
  7. Guley

Guley Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    hmm

ben almanyada dogum yaptım..bir kere tek alındı.

anne sütü vermegen ne yapıyor peki?

benım kızımın topuklarından cok kan gelmedi..ebesi dedi egerki bu yetmese..bize mektup gelecek..kan yetmedı dıye yenıden alın ..o zaman bir daha alırız..ama ilk kez duyuyorum iki defa alındıgı

8. 4 Mart 2010
  9. TIFF

TIFF SAKARLAR KRALİÇESİ :) Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    148
    devlet doğar doğmaz topuktan kan alınmasını şart koşuyormuş fakat alınan kanda bakılan değerler bebek ancak anne sütünü emip üzerinden 3 gün geçtiğinde ortaya çıkıyormuş. yani aslında doğar doğmaz alınan kan gereksiz fakat yasa gereğiyken, 3 gün sonra alınan kan bebeğin sağlığı konusunda önemli bilgiler veriyor.

10. 4 Mart 2010
  11. leylaaa07

leylaaa07 içimde bir kıpırtı var :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inanın ben bi kere alınıyo diye biliyodum ama sizlerinde bu konu hakkında böle düşünmeniz ve doğrusunu paylaşmış olmanız biraz daha rahatlatıyo içimi yani gerekliyse tabiki yapılmalı fakat yinede iki kere olması tuhaf karşılaştırma falanmı yapılıyo acaba önce ve sonra olarak inş sağ salim doğar yavrumda bu aşamalarıda atlatırız :ecrin_bebek:

12. 4 Mart 2010
  13. biyologeda

biyologeda Annesininnnnn balbademi Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    113
    Bende sizin gibi 1 kere sanıyordum hatta saglık ocagında alınınca sasırmıştım arastırdım öyleymiş belki 3gün dogrudur ama ben asıya gidince yapıldı bizim kız küveze konmustu 1 hafta o arada bize aldırın demediler 2 ciyi

14. 6 Mart 2010
  15. blueeyes016

blueeyes016 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bi doğduktan sonra oluyo bide 3günlükken alınıyo bende bir sefer alınıyo diye biliyodum 2 sefermiş ayyyy çok üzülmüştüm yaa alırlarkenn kuzumm benmm:KK43:

16. 6 Mart 2010
  17. family

family Biriciğim Buğrahan'ım:):) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Allah Allah bilmiyorumkismile benim oğlumun hastanede kan alınmadı sadece doğduktan 3 gün sonra sağlık ocağında alındıbilmiyorumkismile şaşırdım niye farklı farklı oluyo kibilmiyorumkismile

18. 6 Mart 2010
  19. rebeca

rebeca nazlım benim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    iki kez alınması gereksiz kızlar... hastanede aldırdığınız kafi... sağlıkocaklarındakiler yaptıkları her işlemden para alıyolar devletten...