kızlar çantanızı kacıncı haftanızda hazırladınız ?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve pamukprensesim_ tarafından 9 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

9 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : pamukprensesim_
  1. pamukprensesim_

pamukprensesim_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    :sm_confused:kızlar çantanızı kacıncı haftanızda hazırladınız birde 'herseyımı eksıksız aldım gerek bebiş icin gerek kendım ıcın ama abartmayı seven bır ınsanım göruslerınıze ıhtıyacım var neler koymalıyız tam olarak 35 haftalığım kımısı artık hazırlamam gerektığını gec kaldığımı söyluyor cevaplar ıcın sımdıden tşklrler

2. 9 Temmuz 2010
  3. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Canım benim bildiğim 6. ayda hazırlanıyor çünkü erken doğum falan olursa 7. ayda hazır olsun diye.. e seninde vaktin az kalmış bence de hazırla çantanı artık.bakarsın minik kuzucuk süpriz yapıp biraz erken gelmek ister.

4. 9 Temmuz 2010
  5. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bende bir kaç eksik haricinde herşeyi aldım ama çanta falan hazırlamadım henüz,32. haftam bitiyo bugün..neler koyalım deneyimli olan arkadaşlar bize bilgi verseler süper olur :)

6. 9 Temmuz 2010
  7. pamukprensesim_

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    evet norsis cım haklısın ben abartırım bıraz nıye aldıklarım rezıl olsun getır götur ıstıyorumkı abartı olmASın gereklı olanları alim zaten evım hastaneye yakın hanı allah göstermesın hastanede yatış uzayacaksa 20 dakıka bıle tutmuyo gelıs gıdıs GYSHNKY CANIM haklısın birde süpriz yapöaya kalkarsa 35 bitti 36 ıncı haftama girdim bencede hazırlamalıyım artık :hulya:

8. 9 Temmuz 2010
  9. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bugün itibariyle 36.haftaya girmiş bulunuyorum ama çantam hazır değil.
    herkes hazırla hazırla diyip duruyor.
    çanta hazırlamada ne var yaa diyorum hepsine. 10 dakikalık iş.
    koyacaklarım hazır, çantaya yerleştirmek var sadece.
    daha bebeğimin yatağının poşetini bile çıkarmadım.
    kıyafetlerini bile yıkamadım.
    hatta hastanede giyecek kadar yenidoğan kıyafetleri bile yok diyebilirim.
    bebekler çok çabuk büyüyor o yüzden 3-5 parça almak istiyorum.
    ihtiyaç oldukça alırım diyorum.
    bezlerimiz, telsizimiz, derecemiz, pusetimiz, bebek eşyalarının konulacağı günlük çantamız, küvetimiz, şampuanlarımız, sabunlarımız, deterjanımız hazır.
    yani temel gereçler alındı.
    kıyafet konusunda da 2 parça yeni doğan alırım diyorum.
    büyüdükçe yenilerini alırım bedenine göre.
    kendim için hastanede kullanacaklarım da hazır.

10. 9 Temmuz 2010
  11. ecrinsudem

ecrinsudem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Ayy ne tatlı telaşlar dimi ben daha hiç bişi almadım yani annemler falan hazırlıyolar ama aa geçen gün dalin sabun aldım marketten :) akmaz kokmaz dedim daha benim 19+3 erken dimi çantaya falan :) aslında bende ıslak mendil falan görüdm markette indirime girmiş alsammı die düşündüm ama kururmu ki die de terettütte kaldım ne bilim ziyan olmasın sonra

12. 9 Temmuz 2010
  13. pamukprensesim_

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    nurcancım senle aynı tarıhlerın annesıyız artık ac besığı falan sıl ben sıldım bır bucuk 2 hafta sonrada artık hıc örtmıcem prensesımın elbıselerıne gelınce kımseye muhtac olmadan daha 7 aylıkken yıkadım ütüledım kendı gecelığımıde aynı sekılde hazırda cantamı da suan hazırlıyorum leptab yatağın ustunde hüngür hüngür ağlıyorum puset yanıbasımda cok zor ıyıce sulugöz oldum allahımdan tek isteğım her annenınkını benımkınıde bu pusete koyup hastaneden sağlıklı sıhatli cıkarmayı kısmet etsın keske annem gelnce ona hazırlatsaydım cantayı

14. 9 Temmuz 2010
  15. KuzeyinGelini

KuzeyinGelini Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    açmadığın sürece kurumaz ıslak mendiller ama şöyle bir durumda var; stok yapma. belki aldığın ıslak mendil ve bebek bezi bebeğine alerji yapabilir :KK43:((

16. 9 Temmuz 2010
  17. pamukprensesim_

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar kızıcaksınız ama gözünüzü sevım su ıslak mendıllerden vazgecın hepsınde konserojen maddesı var ben ağız bezlerını fazla aldım ılk ten temiz suyla ıslatıp sılıcem yarısını o tatlı poposu ıcın ayırdım ılk zamanlarda pamukla silip kremlıcem ustelık doktorumda cansbeybi yi önderdı onun yenı doğan seti var onu aldım asla ıslak mendıl kullanmıcam ıcındekı sabun zaten cıldınde kalıcak sıldığımı sanıcam sadece bence bır dusunun

18. 9 Temmuz 2010
  19. diloks

diloks ben oğlumla doğdum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben 36. haftamda hazırladım çantamı..sonra doğuma kadar 10 kere değiştirmiştim heyecandan...

2. hamilleiğim şuan..26 haftam bitiyor..bu sefer erken hazırlayacağım..çünkü abimiz beni çok yoruyor..ne olacağı belli olmaz:)