Kızlar Cesarete İhtiyacım Var..Bırakıp Gidemiyorum..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve chicek tarafından 1 Ocak 2009 başlatılmıştır.

1 Ocak 2009
    Konu Sahibi : chicek
  1. chicek

chicek bebişim ve ben Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu akşam etraflıca düşündüm yaşadıklarımı evliliğimde..sonra düşünemediğimi farkettim..ben mantıklı düşünemiyorum eskiden her olay karşısında bi bütün olarak düşünür öncesini ve sonrasını sonra en doğru karar nese verirdim ama şimdi toparlayamıyorum bile düşüncelerimi..aklıma yer etmiş sadece bir kaç düşünce onun dışına çıkamıyorum acaba şu anda ne yapıo eşim yine beni aldatıyor mu?? bana bugünlerde ii davranıor yine bunun altında bişeymi var suçlululğunu mu örtmeye çalışıyo? yoksa gerçekten düzeldi mi?? ama aşadıklarım o denli ağır ki şu iki yılda başka bi konu açmıştım okuyanlar bilirler aldatılışım hem de bi kaç kez ve eşimin anlayışsızlıkları hiçbir konuda bana destek olmayışı ama neden bilmem valizi toplayıp çıkamıyorum..çocuğum var 1 buçuk yaşında aslında bir süre uzaklaşmak toparlamak istiyorum kafamı ama gitmeme izin vermiyo..yaa madem beni aldattın istemiyosun niye hala benim yanımdasın değil mi? ondan izin almak da değil sorun galiba benim cesaretim yok:çok üzgünüm:

hayata karşı çok savunmasız hissediyorum kendimi okul bitti buraya geldim ve tam bi bunalıma girdim eşimin yaptıkları da tuz biber oldu bazen düşünüyorum nasıl katlanmışım çocuğumu düşünüyorum neler olur ayrılınca bilmiyorum önümü göremiyorum kafam çok karışık bişeyler söyleyin bana biraz cesaret verin..

2. 1 Ocak 2009
  3. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    anladım canım seni .. işte senin yaşadığın ve evliliğini bırakamamanın sebebi önce eşini hala seviyorsun yada ona çok alıştın birde çocuğun var.bi bırakmak istiyorsun ama sanki bişi seni tutuyo bir türlü çekip gidemiyorsun vs.canım bak bu senin hayatın eğer yuvamı yıkamam çocuğumu babasız büyütemem ve onsuz yapamam diyorsan ve yaptıklarını sineye çekmesemde dile getirmem yeni sayfa açarım eşime güvenerek içimi kurt gibi şüpeler olmadan onla yaşarım gibi... canım bak sana nedim ben eğer evliliğin devam ederse öncelikle eşin ve sen sağlıklı ilişki yaşamaya çaba gösterir ve bu sağlıklı ortamda huzurla çocuğumu büyütürüm dersen ..ancak yokya ben şüpemden kurtulmam ona güvenemem ve bu güvensizlik içindeki şüpe yüzünden ve eşinin yaptığı bu aldatmayı hazmedem dersen zaten evde huzurun olmaz ve huzursuzluk ve kavga içinde asla sağlıklı bir evlat yetişmez ....r canım biraz karışık anlattım kusura bakma ben olsam ne düşünürüm başıma gelse gözüyle yazdım ..ama senin hayatın ve yuva senin sen mantıklı ve kalbinin sesini dinle yada biraz ayrı kalki eşinde kafanı topla ve karararını ver derim biraz ayrı kalmak ikinizede iyi gelir..

4. 1 Ocak 2009
  5. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    Kaybolan, giden "güven" olmuş evliliğinizde.....

Ben hep söylüyorum "güven görüp görebileceğimiz en ürkek kuştur, bir kaçarsa bir daha yakalayamayız"....

Gerçekten zor bir durum, burdan ahkam kesemiyorum ben olsam çeker giderim diyemiyorum, kalın da diyemiyorum.... Evliliğinizi etkilememek için....

Sadece hakkınızda hayırlısı olsun diyebiliyorum, yaşayan sizsiniz, eşinizide tanıyan sizsiniz, en mantıklı kararı da yine siz vereceksiniz....

İnşallah kararınız size mutluluk getirir....

6. 1 Ocak 2009
  7. min

min Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bence içinden geldiği gibi haraket et ve bizden bu konuda yol gösterici olmamızı bekleme....her şeyi yaşayan sensin.biz iki paragraf ile sağlıklı bir yorum yapamayız ki....

8. 1 Ocak 2009
  9. details

details pozitif olabilmek.. Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    aşk varsa içinizde hala,
    bu mantıklı düşünmeye en büyük engel..
    aşık olan insan hep karşı tarafın olumsuzluklarına mantıklı gerekçeler üretir,
    sonra ürettiğine kendisi inanır..
    bence yeterince emin değilsiniz,
    canınız yanmış ama son nokta olmamış sizin için.
    umutsuz vaka değil hala sizin gözünüzde bu evlilik.
    ama sanki cesaret de var içinizde bi yerlerde..
    sonuçta cesaret etmeye cesaret ediyorsunuz..
    bir karar başlangıcı var en azından..
    zaman tanıyın kendinize derim,
    sağlıklı ve serin düşünmek için,acele karar vermemek için zor da olsa dışarıdan
    bakmaya çalışın yaşadıklarınıza,eşinize..
    sonrası ayrılıksa,detaylı düşünerek alınmış bir kararsa
    yolunuz açık olsun..
    hiçkimse vazgeçilmez değildir..
    2009 un ilk mesajını size yazdım..
    dilerim bu yeni yıl size uğurlu gelir..

10. 1 Ocak 2009
  11. mltm87

mltm87 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ağızla söylemek o kadar kolay kii ama insan kalbine söz geçiremedikten sonra ne çare..
    kimi zaman gelir gitmek istersin ardında herşeyi herkesi bırakıp ama sonra
    yaa sonrasında pişmanlık olursa ya özlem olursa ve dönmek istersen
    sonra nasıl olur geri dönüş

insan aslında düşünemiyor değil düşünüyor ama düşünememek işine geliyor..
    aslında için o kadar doludur kii bi konuşmaya bi anlatmaya başlasan sanki saatler sürer anlatırken dayanamaz o kadar çok ağlarsın kii ağlamaktan bile bitap düşersin
    ara sıra içindeki düşünceler kendini hatırlatır hemen üstünü örtersin mutsuzluğunu gizlersin
    ben mutluyum ben çok mutluyum dersin defalarca o sesi bastırmak için sonra amacına ulaşırsın
    o ses ortaya her çıkışında yer bitirir seni
    dersin kii söylücem ona herşeyi açık açık söylücem içimde hiç ukte kalmadan
    ama nasıl??
    sen kendi içinde bile o sesi duymaya tahammül edemezken nasıl onu yüksek sesle söylemeye cesaret edersin??
    söylesen bile yaa sonra
    söylücek herşeyi söylemiş olunca artık söylencek söz bırakmadığında ne olucak
    sadece birbirinin yüzüne bakıp sessiz bi veda mı olucak
    düşünürsün acaba bende o kadar güç var mıdır diye
    öyle ki yıllarca kendi gücünün varlığını unutmuşsundur
    ama kendini avutmak adına bi yandan dersin kii ben bunca şeye göğüs gerebildiğime göre demek oluyor ki çok güçlüyüm ben öldürmeyen acı beni daha da güçlendiriyor her seferinde dersin
    yine o ses çıkar hemen ortaya bunun böyle olmadığını biliyosun aslında ne kadar korktuğunu nasılda cesaretsiz olduğunu sende biliyorsun der
    sen yine bastırırsın o sesi
    ve bi bakmışsın ki bu bir kısır döngü halini almış
    ne sen gitmişin ne de o
    soranlara geçinip gidiyoruz ve ya yuvarlanıp gidiyoruz işte demeye başlamışsındır zaten bundan sonra..
    iyi mi kötü mü olduğunu sende bilmessin çünkü bilmeye cesaret edemessin..

Son düzenleme: 1 Ocak 2009
  12. 1 Ocak 2009
  13. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Snokie arkadasima hak veriyorum, sanirim o güven gitmis..ki zaten kalmasida bu saatten sonra zor..

Esinin o güveni tekrar saglayabilmesi icin biraz zaman ver bakalim.
    Bunu kendisinede söyle, bilsin.
    Ondan sonra bir karara varirsin, su an ne yapsam, hangisi iyi olur, kalmak mi gitmek mi gibi sorular kafanin icindedir sürekli..
    Senin bu sorulara cevap bulmaya ihtiyacin var. Buda zamanla olur.
    Son bir sans daha ver, ve bu son hakki oldugunuda bilsin.

Umarim hakkinda hayirlisi olur canim.

14. 1 Ocak 2009
  15. denizzelda

denizzelda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    erkekler kadınlarını kaybediceklerini anladkları zaman doal olarak okadar şey yaparsanız kim durur dimi yani erkekler işte cok kurnazlar ya,kadının evden dsarı cıkmasına izin vermemeye baslıo,fazla kişilerle görüşmesini istemıo hareketlerini takip edio faln filan..bi uzmadan yardım alabilirsiniz önce kendiizile barısmayai deneyin cesaret elbet gelir ve siz okumus kültürlü bi baynasınız kendiniz yasayabilirsiniz..en azından

16. 1 Ocak 2009
  17. Geveze

Geveze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Eğer aldatmadan sonra çekip gitmemişseniz eşim acaba nerde,nasıl düşüncelerini kafanızdan atmanız lazım en azından uzaklaştırın o düşüncelerden kurtulmaya çalışın.Eşinize güvenmiyorsunuz artık tabiki ama bu tarz düşünceler hem size hem ilişkinize daha çok zarar verecek.Zamana bırakın bakalım zaman içinde devamlı bu tarz düşünceler içindeyseniz olmuyorsa olmuyordur......

18. 1 Ocak 2009
  19. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

güven bikere sarsıldımı arada delice sevgide olsaa,
    o sevgi bilee o güveni tekrar yerine getiremez,
    belki eşiniz size tekrar kendini affettirmeye çelşıyor,
    ama siz bunu göremezssiniz çünkü uçtu gitti o güven,