kızlar çok acil yardım edin lütfennn.

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve derdanur tarafından 19 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

19 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : derdanur
  1. derdanur

derdanur mevlam acısını gösterme Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar ben şuan çok kötü diş ağrısı çekiyorum sabak doktora gittim gün verdi çekim için bayramdan sonrasına ama dayanamıycam ağrı kesici aldım ama hala geçmedi
    adetim biteli bi hafta oluyo ama bebek olabilim diye şüpeleniyorum çünkü korunmuyoruz ve çok bebek istiyoruz aprol diye diş ağrısına iyi gelen bi hap var şimdi eşime aldırdım ama kullanmaya korkuyorum sizce bişey olabilirim kullansam bebek varsa bu kadar erken zarar veririmi lütfen yardım edin

2. 19 Ağustos 2009
  3. nurtopu

nurtopu Hayat güzel:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    canım ilaçlar bebeğe zarar verme açısından derece derecedir. Söylediğin ilaç tamamen masum bi ilaç değil. Aslında hiç bi ilaç masum değil. Ama dayanılmaz ağrın varsa parasetamol içen ilaçlar kullanmalısın. En masumu o. Gebelerde bile kullanılabiliyor.

4. 19 Ağustos 2009
  5. nurtopu

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Ağrı kesici dediğin ilacın adı ne

6. 19 Ağustos 2009
  7. cicekcik

cicekcik 02.08.10 Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    146
    Son adet tarihinden itibaren 31. Gün ile 71. Gün arası organ teşekkülünün meydana geldiği dönemdir ve teratrojen dönem olarak adlandırılır. Bu günler arasında bebekle meydana gelen olumsuz etkiler anomali ile sonuçlanabilir. Çok acil bir durum dışında bu devrede ilaç kullanılmamalıdır.

31. günden önce alınan ilaçlarda ya hep ya hiç kuralı geçerlidir. Yani ilaç ya embryoyu hiç etkilemez ya da bir düşüğe neden olur.

Gebelikte ilaç kullanımı-Dr.Alper Mumcu (www.mumcu.com) alıntı

yani tatlım korkmana gerek yok içmemeye çalış diycem ama ağrı çekiyorsun bana doktorum advil vermişti zor durumlarda bunu içebilirsin bitkisel bir ilaçmış tatlım iki tane bile içebilirsin demişti gebe bile olsan bi zararı olmaz demişti ama parolda çok ağır bir ağrı kesici değil ki gebelik varsa ya yeni oluşuyor yada oluşmak üzere çok fazla zararı olucağını sanmıyorum tatlım sen yinede dikkat et

8. 19 Ağustos 2009
  9. derdanur

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok teşekkür ederim kızlar ağrım hala şiddetle devam ediyo parol aldım şimdi işallah bişey olmaz ve ağrım geçer...

10. 20 Ağustos 2009
  11. tanterosa

tanterosa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    parol parasetamol grubu bi ilaç. gebelere ağrı kesici olarak sıklıkla tavsiye ediliyo. ama ağrın şiddetli,durmayan ve zonklayan nitelikteyse bi hekime başvurman,ağrı kesiciyle birlikte antibiyotikte kullanman gerekir canım

12. 20 Ağustos 2009
  13. derdanur

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arladaşlar dün geceden beri bu diş ağrısı ile yaşıyorum ama ne çare hiç bişey dindirmiyo hala delice ağrıyo kafamı bile kaldıramıyorum az önce bi dişçiye gittim ama oda çekim yapmadı iltihap var dedi antibiyotikte vermedi adet dönemini bekle dedi çıldırıcam durmadan ağrı kesici alıyorum çaresiz

14. 20 Ağustos 2009
  15. EU3

EU3 Guest

OYY OYYY o agrının nasıl oldugunu bılıyorum duvarlara vurmustum basımı ıltahap apse yapmıstı.Antıbıyotık kullanmadan ağrın geçmezz. çünkü yasadım bılıyorum dahada enfeksıyon ılerlemeden antıbıyotık nıye vermedıkı sana o dr:eek:lmaz:Adetıne ne kadar kaldıkı o kadar nasıl dayanıcaksın o ağrıyaaa...

16. 20 Ağustos 2009
  17. nurtopu

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    bence kadın doğum druna danışıp antbyotik başla. bebek açısından daha az riskli ab.ler var

18. 20 Ağustos 2009
  19. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    hemen bir kan testi yaptirsan hamileligin varsa ona gore kadin dogum doktoruna danissan, cok gecmis olsun dis agrisi da cok beterdir ama bence once hamile olup olmadigini kesinlestir. cok gecmis olsun.