kızlar çok korkuyorum ve endişeliyim:(

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve kadesa tarafından 28 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    28 Şubat 2010
    Konu Sahibi : kadesa
  1. kadesa

kadesa Manyak Mıknatısı! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    29.768
    Ödül Puanları:
    463
    arkadaşlar ben 21+2 günlük ikiz bebeklerime hamileyim ama son bir kaç gündür dikkat ettiğim birşey oluyor.karın bölgemde kasılmalar oluyor.genellikle göbek etrafımda ya da daha üst kısımlarda.böyle küçük top gibi bişey karnıma dayanıyor,o bölge sertleşiyor ve ben elimle ovunca geçiyor.ağrı falan yapmıyor.bir dakika bile sürmüyor.böyle bir kaç saatte bir,gün içinde 4-5 kez oluyor.geceleri pek olmuyor,daha çok gündüz ve oturur haldeyken yaşıyorum bunu.önce bebeklerim başını falan dayıyordur dedim,önemsemedim.ama değil sanırım çünkü kasılma denen şey aynen böyleymiş.internetten yalancı kasılmaları okudum,benim anlattığıma uyuyor ama o da 24.haftadan sonra başlarmış.ben daha 21 deyim.

kızlar nolur akıl verin,sizlerin de bu haftalarda olmuş muydu böyle?doktor kontrolüme 2 hafta var ama eğer sizce bu ciddi birşeyse yarın gideyim hemen.çok endişeliyim ya. ve sizden başka danışacak kimsem yok.yardımcı olun nolur,ne yapayım?

uzun yazdım,kusura bakmayın.

2. 28 Şubat 2010
  3. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    korkma benimde 20.haftada başladı bu kasılmalar... doktor magnezyum verir geçer..........

4. 28 Şubat 2010
  5. kadesa

Beğenildi:
    29.768
    Ödül Puanları:
    463
    kayracım magnezyum içiyorum zaten,üç güne kadar gayet iyiydim.moralim çok bozuk.

6. 28 Şubat 2010
  7. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    bozma moralini güzelim... kasılmalar düzenli olmadıkça korkacak bişey yok..magnezyum içsekte tamamen kesilmiyor kasılmalar.....ama doktoruna da sor tabiiii.

8. 28 Şubat 2010
  9. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    cnm bende olmadı ama hastanede yatarken 25 haftalık bir kız vardı tek bebekti
    nst bağlanmıştı ...kıza dedim neden senden kalp atışı gelmiyor...benim bebeğim küçük kasılmam var demişti...ona bakıyolar dedi...
    yani olabiliyor ..biz ikiz olduğumuz için bazı şeyleri daha erken yaşaya biliyoruz,..
    doktoruna gitmesende bu durumu istersen bir tlf la bildir bakalım ne diyecek
    sonuçta gebelikde hiçbişey basite alıncak bişey değil
    yaşadıklarımdan bunu öğrendim
    basitse bile için rahat oturursun cnm

hee dersenki kasılmaymış...sancıymış bu
    ne olur ...oral yolla aldığın ilaç yerine damar yolu ile magnezyum takviyesi yapılabilir benim sancılarım 5 hafta böyle durduruldu cnm

10. 28 Şubat 2010
  11. kadesa

Beğenildi:
    29.768
    Ödül Puanları:
    463
    çok sağolun kızlar.ben yarın doktora gitmeyi düşünüyorum.en azından ne olduğunu bilelim.birde doktor bir dahakine alttan bakıcam rahim ağzı boyu için demişti.yarında alttan bakar sanırım,bunun bir zararı olur mı sizce?

12. 28 Şubat 2010
  13. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    olmaz canım arada banada bakıyor...

14. 28 Şubat 2010
  15. kadesa

Beğenildi:
    29.768
    Ödül Puanları:
    463
    çok sağol kayracım.iyiki bu gece burdaymışsın..ınşallah bende senin gibi 37.haftamıda görürüm.Allah sana Hayırlı doğumlar nasip etsin ınşallah.

16. 28 Şubat 2010
  17. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    görürsün inşallah gülüm görmesem ben görmezdim..redüksiyon yapıldı suyum geldi.... ooooo çok şükür rabbime...

18. 5 Mart 2010
  19. kadesa

Beğenildi:
    29.768
    Ödül Puanları:
    463
    kızlar bu sayfayı açıktan sonraki gün hemen doktora gittim.ama daha yen fırsat buldum yazmaya.doktor önce karnıma baktı eliyle bastırdı.karnımın yumuşak olduğunu söyledi.ultrasonla karından baktı ve rahimde açılma yok dedi.rahim ağzı kalınlığı normal dedi.5 in üstüymüş.o hissettiğim şişliklerde bebeklerimin poposu,başı falanmış.kasılmalarda bütün karın kasılırmış,bölgesel olmazmış.bütün karın kaskatı olurmuş öyle dedi.sizler içinde ayıdınlatıcı olsun,benim gibi panik olmayın diye yazdım.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.