kızlar çok merak ediyorum???

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve nerbay tarafından 16 Ocak 2010 başlatılmıştır.

16 Ocak 2010
    Konu Sahibi : nerbay
  1. nerbay

nerbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben 30 aralıkta 36.haftamda ikizlerimi dünyaya getirdim.biri kız biri erkek.biraz zayıf doğdular ve mamayla besleniyorlar.6-7.günde akşam kızımı besledim ve omzumda gazını çıkartmaya başladım.tam o anda kızım ağzından ve burnundan kusmaya başladı.bizde panik olduk,112 yi aradık.acile filan gittik.çok şükür önemli birşey çıkmadı.yenidoğan bebekte olabilir ddediler.biz hastanedeyken kayınvalidem erkek olan bebeğimin başında evde kaldı.benim merak ettiğim konu şu : biz eve geldikten sonra kızı uyuturken kayınvalidem dediki: ahh nasıl korktum ben var yaa,kıza birşey olacak diye.çok korktuumm.bende dedimki: düşün,sen bu kadar korktuysan annesi- babası olarak biz nasıl korktuk.o da dediki:yok kızım aynı derecede dedi.ben kabul etmedim,bana göre ne kadar onunda,oğlunun çocuğu olsada hiç kimse bir anne yada baba kadar evladı için endişe duyamaz.aynı derecede olması mümkün değil.torun farklı,kendi evladın farklı bence.acaba ben mi yanlış düşünüyorum.kızlar sizin bu konudaki fikirleriniz nedir?CADIARZU kayınvalidelerde cevap verirse sevinirim.

2. 16 Ocak 2010
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Eltimin oglu sünnet oldugunda eltimin gözünden bir damla yas gelmedi kaynanam bayginlik gecirecekti nerdeyse, hüngür hüngür agladi kadin....:nazar:

Bence bu anne baba nine dede olmakla alakali olan birsey degil,
    Sevgi konum tanimaz.

40 yillik yabanci bile öz Anneden daha yakin olabilir insana....a.s

4. 16 Ocak 2010
  5. nerbay

nerbay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    haklısın canım.ama sonuçta herkesin ailesi farklı yaa.yavrularımı deli gibi sevdiğim için kimseyi kendimle yada eşimle aynı seviyede göremiyorum.sanırım bundan sonrada göremem.acaba biraz kıskanç bir anne miyim ne?kaydirigubbakcemile2

6. 16 Ocak 2010
  7. Womanizer

Womanizer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    o an o duygusallıkla öyle söylemiştir torununa sevgisini ifade etmek için böyle demiştir canım.

benim dedem, babama 'torunlarımı senden daha çok seviyorum' demişti yani babamı bizim kadar sevmiyomuş akannehirbazen sevgilerini ifade ederken böyle şeyler diyebiliyolar canım sevinmelisin bence ne güzel :asigim:

8. 16 Ocak 2010
  9. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Torun evlattan daha çok sevilir derler. O hem anne hem de torun sahibi, ne hissettiğini yaşamadığım için bilemem ama hissetmişte olabilir. Anneliğin tartışılcak bir tarafı zaten yok.( istisnalar ve değerini bilmeyenler bir tarafa)

Ablam doğuma girdiğinde 5 saat kadar içerden çıkmamıştı, bizde dışarda bekliyorduk, içeri girip çıkan dangalığın teki sizin kız çok acı çekiyor içerde dediğinde anneminde üzülmesine rağmen,ablamın kayınvalidesi ağlamaya başlamıştı ,annemden daha beterdi kadıncağız...Duyguların yoğunluğu ,belli olmaz bu iş.

10. 16 Ocak 2010
  11. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    bencede mutlu ol sevin her kaynana böyle olmaz
    etrafdaki çok insandan torun evlattan daha tatlı diye çok duydum
    bence senin kadar sevebilirde endişelenebilirde
    şanslısın bence ne güzel

12. 16 Ocak 2010
  13. babygame

babygame Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Annem herzaman torun evlattan daha çok seviliyor der. Torun sevgisi bambaşka torunun olmadan anlayamazsın der. Kızıma annem baktı çalıştığım için, akşamları abartısız 3-4 kere arardı. Yeleğini giydir üşümesin, yemeğini yedirdin mi vs....Hiç kızmazdım, hala da kızmam. Kızım şu an 9 yaşında hala arar akşamları ödevini yaptırın, üşütmeyin, meyve yedirin vs. diye. Bende kızıma çok iyi bakarım annemde herzaman bunu takdir eder. Anlatmak istediğim yaşadığım tecrübeye dayanarak söylüyorum TORUN EN AZ EVLAT KADAR HATTA DAHA ÇOK seviliyor.

Bunları yapan annem olduğu için hiç rahatsızlık duymadım hatta mutlu oldum. Ama kayınvalidem aynı şeyi yapsaydı akşamları arayıp yeleğini giydirin falan deseydi tepkim farklı olurdu.

Peki aynı konuşmayı kendi annenizle yapsaydınız yine aynı şeyleri mi düşünürdünüz?

14. 16 Ocak 2010
  15. mmeerrwee

mmeerrwee Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım öncelikle tebrik ederim allah analı babalı büyütsün,

soruna gelince babannem hep torun evlattan daha fazla seviliyo der çünkü evladında genç cahil oluyorsun seviyorsun ama kızıyorsunda hayat mücadelesi sinirini ondan çıkartıyorsun
    torun ise rahat dönemde geliyo emekli oluyorsun birde yavrumun yavrusu olunca daha bir tatlı oluyor derdi
    tabi bir anne kadar olamaz ama bence en senin kadar korkmuştur hem o oğluda üzülür diye de korkuyor düşün

16. 16 Ocak 2010
  17. karamelito

karamelito Guest

Hayırlı olsun, sağlıkla büyütün. Çok yeni annesiniz ve lohusa sayılırsınız o yüzden böyle düşünmüş olabilirsiniz.

Ancak bunu söyleyen kişi babaannesi bunun ötesi varmı , anneniz böyle birşey dese " ah anam nasılda üzülmüş torununa" derdiniz. Ancak babaanne söyleyince internet sitelerine konu oluyor.

Bakın oğlunuz var kendinizi çok rahat kayınvalidenizin yerine koyabilirsiniz.

18. 16 Ocak 2010
  19. miralife

miralife Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    bu konuyu aklına takıp probem etmen bile yersiz geldi aslında bana sonuçta o senin canın bebğinde onun canının canı...
    hem ne fark eder ki sen yada o çok önemli olan allah size evlatlarının acısını yaşatmamsı değil mi?