Kızlar çok önemli, fikirlerinize ihtiyacım var

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve NEVAL26 tarafından 15 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

15 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : NEVAL26
  1. NEVAL26

NEVAL26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    YAKIN ZAMANDA BİR AKRABIMIN BANA ANLATMASIYLA SOK OLDUGUM VE BU OLAYI AİLEDEN SADECE BANA ANLATNASI VE YARDIMCI OLMAMI İSTEMESİYLE DAHADA KAFAMIN KARISTIGI BİR OLAY VAR.AKRABAM BUNDAN 5 YIL ONCE EVLENİCEM DİYE OKULUNU BIRAKMIS ESİ DAHİL KİMSE BİLMİYOR.O ZAMAN EVLENMEK VE OKULDAN KACMAK CAZİP GELMİŞ AMA 5 YILDIR ESİYLE YASADIGI PROBLEMLER ESİNİN ONU SÜREKLİ EZMESİ PARA YUZUNDEN EDİLEN BİR SÜRÜ KAVGALAR ONUN SU ANDA AKLINI BASINA GETİRMİS CIKAN AFLA OKULUNU BİTİRMEK İSTİYOR AMA OZELLİKLE ESİNİN BİLMESİNİDE İSTEMİYORCUNKU BASTAN OKULU BİTİRDİM DEMİS OKULUNDA DEVAM ZORUNLULUGU YOKMUS SADECE YILDA 2 KERE GİDİP 15 GÜN KALARAK SINAVLARINI VERECEKMİS.VE ÜNİVERSİTEYİ SON SINIFTA BIRAKMIS.DUYUNCA BENDE SOK OLDUM HİÇ BEKLEMEDİGİM BİRİYDİ.SİMDİ BEN O NA NE DİYİM OKULUNA GİZLİ GİDECEK YANI YALAN ÜSTÜNE YALAN:1no2:

2. 15 Mayıs 2009
  3. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Nasıl işe bu anlamadım? Yalan her zaman yalanı doğruyor maalesef. Bir de yalan söylediği konunun kendisi de kötü maalesef. Hani ne eşler, anne babalar var da okul konusunda olumsuz oldukları için kadınlar okuyamıyor. Bu hanımefendi tersine önündeki fırsatı tepmiş. Hem de ne diye, evleneceğim diye. Çok üzüldüm. Lütfen bu konu örnek olsun. Yok eveleneceğim de sonra okulu bitireceğim, yok okuldan sıkıldım, yok eşim okulumu bitirmemi beklemiyor ya da çalışmamı istemiyor diye düşünen genç kadınlarımız ne olur bunları iyi okusun.
    Arkadaşına gelince, geç de olsa iyi bir karar vermiş. Madem son yılıymış ve bir iki kez sınavlara gidip gelerek olacakmış bu iş, hiç düşünmesin bitirsin okulunu. Bence eşinden de saklamasın ama anladığım kadarıyla evlilikleri zaten çok iyi gitmiyor. Durumu tam biemedeğim için kesinlikle eşiyle paylaşsın diyemiyorum.
    Siz de doğrudan sorumluluk almayın tabi ama yardımcı oalbileceğiniz birşey varsa elinizden geleni yapın lütfen, bir kadının hayatı değişecek belki de..

(Not: Büyük harfle yazmak yasak sanırım forumda ya da yasak olmasada yüksek sesle konuşmak olarak algılanıyor sanırım internet jargonunda. Sevgiler. )

4. 15 Mayıs 2009
  5. BinbirRenk

BinbirRenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Evlilik yüzünden okulunu bırakmak zorunda kaldığını veya birkaç dersi kaldığını eşine anlatmalı. Birkaç dersin sınavına girecek tamam birşeyler uydurup gidilebilir belki ama evde ders çalışırken eşi görmeyecek mi?
    Bu kadar büyük bir yalan nasıl söylenebilir aklım almıyor.benneyaptımki

6. 15 Mayıs 2009
  7. duffy87

duffy87 Work it Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    af süresi doldu canım .....nası yapıcak ki

8. 15 Mayıs 2009
  9. MLS_

MLS_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    valla çok kötü bir durum eşine yalan söylemeye devam edecek yalan çok kötü birşey bence ona eşine anlatmasını söyle bu konuyu çünkü çok önemli sonuçları olabilir belki söylerse hafif olur ama söylemezse daha kötü sonuçlar doğurabilir sonuçta yalan eninde sonunda ortaya çıkar saklanamaz bunu ona söyle ve eskiden aklının hangi dağlarda olduğunuda söyle iyi yapmış evlenmek için okulu bırakıp çok yanlış yanlış üstünede yanlış yaparak olayı kapatmaya çalışıyor bence ona destek yerine gerçekleri söyle:1closedeyes:

10. 15 Mayıs 2009
  11. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yalan sölemesin gerçeği söylesin.

12. 15 Mayıs 2009
  13. boncuk84

boncuk84 nefsim içine sindi!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

bu iş biraz zor gibi gizli nasıl gidilir ki CADIARZU

14. 15 Mayıs 2009
  15. deren23

deren23 Guest

esi uğruna nelerden vazgeçtiğini esine anlatsın ama sartlarıda evli bi bayana uygun olduğunuda anlatsın ve tekrara okumak istidiğini sölesin....

16. 15 Mayıs 2009
  17. PeSpEmBe

PeSpEmBe Uyuduum ben Büyüdüüm ben Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Hataya hatayla devam etmek en büyük hatadır bana göre.. Başta bir hata yapmış eşine yalan söylemiş okulumu bitirdim diye..

(Zaten evlenicem diye okulunu bırakması apayrı bir hata ama konu o değil neyse). Şimdi ise bitirdim dediği okulunu gizli saklı olarak gerçekten bitirmenin peşinde...

Eşiyle konuşmalı kesinlikle.. Eşi kabul ederse ne ala.. Kabul etmezse de af çıkmamış kabul etsin...

Kabul etmeme olasılığını aslında söz konusu bile etmemem gerekir , eğitim hakkını kimse kimsenin elinden alamaz, ancak yalan söylenmiş bir durum var ortada, sırf bu yüzden bile eşi reddederse

şaşmam...

18. 15 Mayıs 2009
  19. AsabiyE

AsabiyE mutluluk-stres-heyecan =) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yalana herzaman karşıyım,keşke en başında doğruyu söyleseydi.Şimdi yalan söylemesin demekse nası bi çözüm yaratır bence tartışılır bi konu..Böyle bişey için,para mevzuu için kavga çıkaran,ezen bi adam 'aman karıcığım benim için bırakmışsın,tabiki git mezun ol işine gir ben senin arkandayım..' mı diyecek?Bence zaten odun bi eşe sahip,böyle bi dürüstlüğe de adam gibi karşılık verme olasılığı düşük :uhm: son sınıfta da evlenmek için okul bırakmak nası bi mantıktır zaten hiç anlamadım ben ..Artık yalan söylese bi türlüüü,dürüst davransa bi türlü yahu kafamçokkarıştı