kızlar çok üzgünüm, bebeğim kanala girmemiş

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve dilekdoruk tarafından 10 Şubat 2009 başlatılmıştır.

10 Şubat 2009
    Konu Sahibi : dilekdoruk
  1. dilekdoruk

dilekdoruk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar, hamileliğimin başından itibaren sizi takip ediyor olmakla beraber çok az yazabildim.39+1 günlük hamileyim ve bugün kontrolüm vardı, doktordaydım.maalesef bebeğim hala kanala girmemiş ve hiçbir sancım yok.Doktorum haftaya pazartesiye kadar bekleyelim, sonra sezeryan günü kararlaştıraşlım dedi.Doktordan geldiğimden beri ağlıyorum, normal doğum yapmayı çok istiyordum, sezeryandan çok korkuyorum.Ayrıca normal doğumu yaşamayı gerçekten çok istemiştim.Sizlerden benim durumumda olan var mı?Bir şekilde yavruma kavuşacağım ama ben normal doğumla bu kavuşmanın her anını hissetmeyi istiyordum.allaha dua ediyorum, ne olur yavrum normal doğsun diye ama pek umudum kalmadı.Şimdiden ilginize teşekkürlersenağlama

2. 10 Şubat 2009
  3. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    canım üzülme pazartesiye var daha belli olmaz hem sezeryan olsanda hayırlısı buymuş diceksin napalım bende yarın gidiyorum doktora bakalım bizimki ne alemde çok merak ediyorum

4. 10 Şubat 2009
  5. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    benımde 39. haftamda bebeğim kanalda degıldı.. doktorunuzun ne acelesı varmış ki?

42 . haftaya kadar yolu var.. rahatsız etmeyın bıcırıgı.. keyfı ne zaman gelmek ısterse o zaman gelsın annesi...

allahım bır avazda kurtarır ınsallah.....

6. 10 Şubat 2009
  7. htckasap

htckasap Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba canım, ben de aynı sorunu yaşıyorum, henüz 37+2 deyim ama bebeğim 3.450 gr ve hala doğum kanalına girmemiş. Doktorum 40.haftaya kadar bekleriz olmazsa alırız dedi çünkü kilosu arttıkça normal doğum ihtimali zaten düşer dedi.Ben de ne yapacağımı bilmiyorum. Haftada yaklaşık 200-250 gr. alsa 3 haftada 4 kiloyu geçer bizimki, inşallah o zamana kadar girer doğum kanalına.

8. 10 Şubat 2009
  9. derinzlm

derinzlm canım kızım iyiki varsın Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım üzülme bende cuma muayeneye gittiğimde benim bebekte girmemişti ve sanırım hala girmedi benimki hatta gitgide yukarı çıkıyor gibi .Bende normal doğum istiyorum bu cuma tekrar var kontrolümüz bende çok tedirginim ama herşeyin hayırlısı diyerek avunmaya çalışıyorum

10. 11 Şubat 2009
  11. helikaz

helikaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    htckasapMerhaba canım, ben de aynı sorunu yaşıyorum, henüz 37+2 deyim ama bebeğim 3.450 gr ve hala doğum kanalına girmemiş. Doktorum 40.haftaya kadar bekleriz olmazsa alırız dedi çünkü kilosu arttıkça normal doğum ihtimali zaten düşer dedi.Ben de ne yapacağımı bilmiyorum. Haftada yaklaşık 200-250 gr. alsa 3 haftada 4 kiloyu geçer bizimki, inşallah o zamana kadar girer doğum kanalına

Sanırım aynı durum bende de var; benim 35+5 de 3.385 gr.dı. fazla kilolu olunca doğum kanalına girse bile sıkışıp kalabiliyor. çok kararsızım, normal doğum olmasını çok istiyorum ama risk almasam mı... ya sıkışırsa, çektiğim acılar boşa gider ve üstüne birde hazırlıksız ameliyata girermiyim...offffff, kafam çok karışık....:çok üzgünüm:

12. 11 Şubat 2009
  13. htckasap

htckasap Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    helikaz, senin haftan daha erken ama kilosu benimkinden fazla, zaten sorun da orada yoksa 39. haftada bile girebiliyorlar bazen ama bizimkilerin kiloları arttığı için artık kanala girmesi de zor diyor doktor. Ben internetten araştırdım biraz böyle durumlarda normal doğum için ısrar etmeyin, sezeryan en uygunudur deniliyor. Hatta bazen kanala girmemesinin sebebi kordon dolanması falan da olabiliyormuş. Normal doğumda ısrar etmek bebeğe zarar da verebilir. En iyisi doktoru dinlemek. Benim doktorum 39. haftada bir bakarız ona göre karar veririz dedi. Hepimiz için hayırlısı olur inşallah.

14. 15 Şubat 2009
  15. EU2

EU2 Guest

bende yarin 40. haftama giricem ve bebegim hayla yukarda benneyaptımki derincim seninki gibi benimkide asagi incegine yukari cikiyor ..... ins. bebisler bian önce kanala girerler ......

16. 15 Şubat 2009
  17. denizt

denizt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya şimdi yazdıklarınızı okuyunca bende korktum
    geçen hafta kontrolde benim kızımda girmemişti kanala
    aşağı inmiş ama bu haftayıda geçirirsiniz böyle demişti dr.
    Bi de üstelik geçen hafta 3.500 gr.dı.
    yarın yine kontrolüm var ve içimden bi his hala çok aşağı inmediğini
    söylüyor. zaten bir haftaya kadar 40 haftamız doluyor.
    inşallah bu sürede o aşamayı tamamlarız.
    Yoksa ben sezeryandan çok korkuyorum.
    İnşallah gerek kalmaz.

18. 15 Şubat 2009
  19. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    normali çok istiyorsan sıni sancı al