kızlar çook kötüyümm

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nesrinb tarafından 28 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : nesrinb
  1. nesrinb

nesrinb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    104
    Ödül Puanları:
    93
    arkadaşlar bugün 3lü testimin sonucu aldım ve yıkııldım sonuç kötü down sendromu riski 1/224 riskli çıktı hemen büyük ultrasona gittim eyüp ekici ye herşeyi normal dedi. kendi dr. tekrar görüştüm karar senin dedi amniyosentez için çünkü düşük riski varmış. brkaç gün içinde düşün ve konuşalım dedi çok endişeliyim.çok zormuşş. 2. gebeliğim, ilk bebeğimde böyle riskle karşılaşmadım kızım 4 yaşında kız kardeşi olacak ve çok mutlu.

2. 29 Mayıs 2009
  3. semaaa29

semaaa29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım uzman kişiler yaparsa amniyosentezde düşük olasılığı az demişti doktorum. ablamda hamileyken ankaraya gidip gata da amniyosentez yaptırdı. herhangi bir sorun yaşamadı .ankarada yaşıyorsun çok iyi hastaneler var.doktorunla konuş kararını ver. allah yardımcın olsun:1hug:

4. 29 Mayıs 2009
  5. eftelyaaa

eftelyaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim bildiğimde eğer amniyosentez yapan doktor iyiyse dğşğk riski çok çok az Allah yardımcın olsun inşallah birşeysi yoktur bebeğinin

6. 29 Mayıs 2009
  7. axsxina

axsxina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım bence de uzman bir doktor bul ve yaptır amniyosentezi, için rahatlar, sonuçta 224 de 1 ihtimal, yani canını sıkma canım, vakit kaybetmeden yaptır kafan rahatlasın.

8. 29 Mayıs 2009
  9. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bencede canım sakın sıkma canını..hersey allahtan..sakın ümidini yıtrme..gebelık kapalı bır kutu kımseeeeeeeeeeee bılemez...eskıden 3 lü testmı varmış...çokkk iyi arastır ve ondan sora yaptr aminosentezi...sakın üzülmee bak tekrar söliyom..hersey allhtan..yada 3llüyü baska yere tekrar yaptr işini sağlama al..bnmd ekızımn bagrsaklrında sorun cıkmştı..tamamen yanlış teshış..sakin ol çok ii arastır testını tekrar yaptr...her yer doğru sonuc vermıoo...

10. 29 Mayıs 2009
  11. EgeliFatosh

EgeliFatosh oğluma kardeş geliyor.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ayni seyi ben de ocak ayinda yasadim, uclu testte down sendromu riski 200/1 idi, eyup ekiciye gittim %99 saglikli dedi yine de icim rahat etmedi, etlik kadin dogumda omer kandemir var, cok tecrubeli bi perinatalog, o yapti amniosentezi ve sonuc icin 3 hafta bekledik, neyseki problem yokmus, omer beyi tavsiye ederim, kadin dogum hastanesi oldugu icin gunde en az 6 kisiye amniosentez yapiyormus, ve hic bebegini kaybeden olmamis, bunu bana drum soylemisti

12. 29 Mayıs 2009
  13. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Kim yaparsa yapsın amniyosentez anne içinde bebek içinde riskli bir operasyon
    ayrıca canım içini ferak tut benim iki akrabanım başına geldi bu olay birinde gelinin ailesi bebek alınsın diye tutturmuştu ama erkek tarafı istemedi ve nitekim aileler birbirine giriyodu bu yüzden ve sonunda doğurdu dünya tatlısı ve herşeyi tam olan bir kız dünyaya geldi
    diğerindeyse baba olucak kişi alınmasını istedi 4 aylık cocugun kadın aldımam dedi adam sakat doğparsa boşarım seni dedi
    ama kadın inatla doğudu ve tosun gibi bir oğlan onunda herşeyi tam

doktorumda demişti zaten bu tür testler %100 sonuç vermez kafa karıştırmaktan başka işe yaramaz diye
    ayrıca tüm bu testlrin sonucunda amniyosentez gerekirse oda riskli bir operasyon düşük riski olmayan annede bile bebeğini kaybetme olasılığı var demişti
    bu yüzden hiçbirini yaptırmadım
    iyikide yaptırmamışım

kalan hamilelik dönemimi acabalarla geçiremezdim

birde bişey sormak istiyorum
    amniyosentezi yaptırdığında sonuç kötü çıkarsa gebeliği sonlandırmayımı düşünüyosun
    merakımı af buyur lütfen

Son düzenleme: 29 Mayıs 2009
  14. 29 Mayıs 2009
  15. begonvil07

begonvil07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim de dr um 2 li 3 lü testi geçip direk amniyosentez dedi yaştan dolayı ve içim rahat
    2 hafta sonra yaptıracağım. Sen de için nasıl rahat edecekse öyle yaptır bence
    hayırlısı olsun sağlıkla bebeğni kucağına alman dileğiyle....

16. 31 Mayıs 2009
  17. nesrinb

nesrinb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    104
    Ödül Puanları:
    93
    canım onu sordum ama bu test sadece 1 kez yapılıyormuş.tek kesin sonuç amniyosentez. sağol canım

18. 31 Mayıs 2009
  19. nesrinb

nesrinb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    104
    Ödül Puanları:
    93
    arkadaşlar kararımı verdim amniyosentezi yaptıracağım. zekayi tahir de yaptıracağım önümüzdeki hafta içinde inşallah sorunsuz atlatırım dua edin..