kizlar derdimi dinleyin lutfen basiniza boyle sey gelen oldu mu

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ayka_24 tarafından 30 Haziran 2009 başlatılmıştır.

30 Haziran 2009
    Konu Sahibi : ayka_24
  1. ayka_24

ayka_24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba kizlar araniza yeni katildim 2 yildir ki evliyim cocuk olmuyo bi turlu bu mayis ayinda ilk tup bebek denemem oldu . cok sevincli ve heyencanliydim. cunki doktorlar sansimin buyuk oldugunu dediler. yasim 24 ve sebebi bilinmeyen interfelite. onu da soyluyum ki ben yurtdisindayim azerbeycanda tedavi gordum. Menepour iynesiyle basladik tedaviye. ( bu iyneyi kullanan oldu mu lutfen yardim edin ) . bi kac gun sonra dk bakti rezervin az 7 yumurtan var dedi. dozu kaldirdi. opu gunu geldi. anestezi altinda yumurtalarim alindi . ama bi kac dak sonra o aci haberi verdiler. 7 yumurtadan 6 - sinin ici boshdu. tek bi tanesi vardi o da tutmadi. yikildim kizlar. neden boyle oldu basiniza geldi mi boyle olay? bi daha yapsam ayni sey tekrar olur mu? bunun sebebi yalnis tedavi mi yoksa benim mi sorunum? yardimci olursaniz sevinirim opuyorum hepinizi :gitme:

2. 30 Haziran 2009
  3. Saboli

Saboli Miniğim.. Üye

Beğenildi:
    93
    Ödül Puanları:
    148
    Bende yeniyim canım
    inan bilgim yok
    geçmiş olsun
    bilgisi olan arkadaşlar yanıtlayacaktır
    a.s.

4. 30 Haziran 2009
  5. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım neden türkiye de denemedinki... buradaki dr lar çok daha yeni teknikler uyguluyor. çok daha başarılılar.orada sanırım rus ekolü uygulanıyordur ki onlar bizden kaç yıl gerideler bu konularda. gel bir de burada dr larla görüş bence.

6. 30 Haziran 2009
  7. umudumsun_0707

umudumsun_0707 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim de başıma geldi canım ilk tedavimde 16 tane yumurtadan 11 tanesi boştu.ikinci tedavimde farklı tedavi uygulandı birincide sadece puregon kullanmıştım ikincide yanında puregon ve menegon verildi ve kalite arttı.21 yumurtam oldu ve boş yoktu

8. 30 Haziran 2009
  9. anjelic

anjelic miyav Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Canım geçmiş olsun ama bence Türkiyede dene bir dahakine, burada gerçekten çok gelişmiş durumda, senin durum 1) Çatlatma iğnesini zamanında önce vurmuş olmaları veya yumurtaları geç toplamalarından kaynaklanabilir, ya da yumurta kalitesine yönelik bir durum olabilir, onun için de öncesinde rezervlerini ölçen değerlendirmeler yapılıyor. Bir dahaki denemende aynı şeyi yaşayacaksın diye bir durum yok tabi, ayrıca yaşın geç, şansın yüksek, bir dahakine olacaktır inşallah, geçmiş olsun canım.

10. 30 Haziran 2009
  11. cananur

cananur Elhamdülillahirabbilalemn Üye

Beğenildi:
    133
    Ödül Puanları:
    113
    Aykacım bende aynı durumdayım senle ama sen henüz çok gençsin dur bakalım inşallah Rabbim hayırlı kapılar açar bir dahaki sefere sağlıklı yumurtaların sayısı artar ve inşallah tutar stres de etkiliyor yumurta kalitesini hem Selam ve dua ile........

12. 30 Haziran 2009
  13. cingis.pembesi

cingis.pembesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Aynı durum benimde başıma geldi bende 24 yaşındayım ve tedavim kontrollerim süper gitti. Toplama günüde güzeldi tam 25 adet yumurtam çıtkı. Sonradan bende senin gibi yıkıldım sadece bu yumurtalardan 2 adet olgun çıktı ve olgunlarda döllenmedi. Arkadan gelen 10 adet yumurta döllendi ama onlarda gelişme gösteremedi.
    Aslında bizim gibi gen. ve rezervleri iyi olanlarda öncelikle uzun protocol olması gerekli. Şimdi ikinci tedavide umudumsun0707 gibi bende ek ilaç alacağım uzun protocol olacak. Bu ilaçlar yumurtanın kalitesini arttırmaya yönelik olacakmış. Birde interntten araştırdım safran yağı aldım günde 5 damla alıyorum yumurta kalitesini arttıyormuş onu dene istersen diğer tedaviye başlamadan önce.
    Bunun yanında sebep olabilir diye kromozom testleri istendi benden.Senden de istendimi?

14. 30 Haziran 2009
  15. ADAM

ADAM ÇILGINIM VE DE DUYGUSALL Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    hayatım her ikisi de olabilir...
    bence iyi bir dr a başla ve hep o baksın sana...doktor çok önemli

16. 30 Haziran 2009
  17. ayka_24

ayka_24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hayir arkadasim benden hic bi sey istenmedi ama sana uzun protokol gerek demek ki denildi ve tekrar 2 ay sonra gel dedi sen sordun mu doktora bu neden boyle ilactanmidir yalnis tedavidenmidir yoksa gercekten de yumurtaliklarimizda bozukluk mu var?

18. 30 Haziran 2009
  19. ayka_24

ayka_24 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bi de safran yagini nerden buldun satiliyormu yag olarak ben de alim hemen. 21 gundur incir suyu iciyorum faydali diye yumurtalar icin