Kızlar, desteğe çok ihtiyacım var

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve zamannn tarafından 22 Nisan 2009 başlatılmıştır.

22 Nisan 2009
    Konu Sahibi : zamannn
  1. zamannn

zamannn Guest

eşimle bi sürü sorunlarımız odluhepsi bitti ve ben onu üzdüğüme çokp işmanım eşim asıl sorunu öğrendim düğünden kalan kredi kartı borcuymuş evlrnirken herşeyi o yapmıştı ailesi zerre yardım etmedi.evllendik bide hala eşim elinden geldikçe ailesine yardım ediyor bi kardeşi asker ona para yollar babası çalışmış kız kardeşi çalışmaz bi diğer erkek kardeşi çalışyor onund aldı eve mi kendine mi yetsin onlara üzülüyorum eşim onlara yardım edince kızamıyorum ama onun kart borcu hala kaldı yerde sayıyor masıl bi çözüm bulabilirim...
    ben maaşımdan her ay 400 kırpıyorum diğer borçlarımıza gidiyor ben nasıl eşime destek olucam girdi bunalımdan çıkarıcam kredi mi çeksek diyorum ne fayda edicek ailesinin yükü odluğu sürece...

bana görmüş geçirmiş ablalrımızın tavsiyelri çok lazım

2. 22 Nisan 2009
  3. zamannn

zamannn Guest

sinir odluğum babası çalışmıyor kızk ardeşi 20 yaşında hep çalışcağım diyip evde küçük erkek kardeşi biz evlenir evlenmez askere gitti bizi bekliyormuş gibi okadar karamsarımı ki... eşime dedimki borçlar bitene kadar kardeşin askerden gelene kadar bizde kalsınlar sesi çıkmadı doğru mu yaptım sizce?

4. 22 Nisan 2009
  5. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Olabilir canım. Babasının emekli maaşı da mı yok?

6. 22 Nisan 2009
  7. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    bunu sakın yapma
    burdaki örneklerden hiç ders çıkarmadınmı canım.inan çok pişman olursun
    şu durumda en mantıklısı görümcenin ve kayınbabanın bir işe girip çalışması bence
    böylelikle azda olsa eşinizin yükü hafifler.kaynın askerden gelene kadar idare edersiniz.
    o da askerden sonra çalışıp eve destek olursa sanırım siz feraha çıkarsınız
    ama sakın beraber oturmayın canım.üstelik genç görümce kayın kaynana kayınbaba çok zor olur sizin için sakın yapma:1no2:

8. 22 Nisan 2009
  9. EU1

EU1 Guest

sırtlarını dayıyacakalr bişey bulmuşlar eşinde söylesin kredimi ödeyemeiyorum desin bende 21 yaşındayım bende çalışıyorum hemde 5 senedir görümcende çalışsın bak ben 21 yaşında çalışıyorum hem eve bakıyorum hemde kendime ev kurmaya çalışıyorum..nedemek evli adamdan destek beklemek yaa.. eşinin kardeşi asker o gelsin görümcen kayınpederin çalışsın olmadı kayananan gitsin merdiven silsin ya olmaz arkadaşım çalışmak ayıp değilki... al benim annemde kaç yaşında çalışıyor bunlar oturmuş çalaışmayıp sırt dayamışlar böyle birşey düzelmezki

10. 22 Nisan 2009
  11. Gardenia

Gardenia Bana kırmızı çok yakışıyorr :)) Üye

Beğenildi:
    444
    Ödül Puanları:
    153
    valla kusura bakmayın ama siz fazla tölarans göstermişsiniz tamam ailesine yardım edebilir ama kendi borcu varkende edemez kusra bakmasınlar yani hem görümcen neden çalışmıyormuş size güveniyorlardır bence eşinle konuş kendi borçlarınızı ödeyin

12. 22 Nisan 2009
  13. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Bazı insanlar, çocuklarını evlendirdikten sonra onun artık yeni bir yuvası olduğu gerçeğini göz ardı edip çocukları bekarmış gibi aynı beklenti içinde olmuyorlar mı:kızgın:
    Tabiii ki ailesi,tabiii ki yardım edecek ama borç içinde yüzecek benim oğlum ve ben yan gelip yatarken elim titremeden ondan para alıcam öyle mi :1shok:
    Bence eşinle oturup bir bütçe çıkar önce,sonra eşine bizim borcumuz şu kadar önce onu ödeyelim faiz binmesin de.Sonra yine ailene yardım ederiz,eğer bu borçtan kurtulamazsak onlara nasıl yardım ederiz söylesene de ve mümkünse kalp kırmadan ve eşinle tartışmadan yap bunu,çünkü o da çaresiz,ailesiyle ilgili de sorumluluk hissediyor olması normal.Normal olmayan ailesinin bu kadar sorumsuz ve düşüncesiz olması:1no2:

14. 22 Nisan 2009
  15. yaralim

yaralim Kizim...Askim... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Pisman olmayasin ?
    Babasi ve kardesi çalismali...baska çozum bulamiyorum ben
    Herkesin gideri kazanci kadar oluyor, yeni evliyken hiç gider bitmiyor
    iki kisi de çalissa zor aylarla karsilasabiliyoruz
    Esinide anliyorum yuregi dayanmiyordur belki ama onunda yuvasi var artik
    Keske hiç analarimiz babalarimizin derdi tasasi olmasa
    uzuldum...
    fakat eve alarak çozum olabilir mi bilemiyorum maalesef...

16. 22 Nisan 2009
  17. zamannn

zamannn Guest

eşime söyleyemesemde en üzüldüğüm şey koca kız kardeşiyle babasının çalşmaması :çok üzgünüm: 3 erkek kardeş hep çalışıp bakmışlr alıştırmışlar eşimide anlıyorum ailesi ama biraz iyi niyetini kulanıyorlar gibigeldi.

18. 22 Nisan 2009
  19. zamannn

zamannn Guest

yok canımsenağlama