Kizlar Dişlerim çok Sizliyor

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve HAYALKIZ tarafından 18 Mart 2008 başlatılmıştır.

18 Mart 2008
    Konu Sahibi : HAYALKIZ
  1. HAYALKIZ

HAYALKIZ ece cerenin annesi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    BEN 8 HAFTALIK HAMILEYIM KIZLAR AMA SON 3 GUNDUR DİŞLERIM ÇOK SIZLIYOR DOKTORUMA SOYLEDIM BEBEĞİN CALSIYUMU DİŞLERIMDEN ALDIĞINI DİŞÇİYE GÖRÜNMEMİ SOYLEDI DİŞÇİME GİTTİM ODA BİŞEY YAPAMAYACAĞINI BEBEĞE CALSIYUMUNU ALMA DIYEMEM KI DEDİ E BEN NAPICAM ŞİMDİ BOYLE DURUMDA OLAN ARKADASLAR SIZLER NAPTINIZ YARDIMCI OLURMUSUNUZkafamçokkarıştı

2. 18 Mart 2008
  3. askprensesi

askprensesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim ayni sorunu bende yasadim 5 alti aylik arasi benim dislerim sizladi ve agridi ve benek benek simsiyah oldu ve disciye gittim bisey yapamam dedi bebek dis yapisini aneden aldigi icicn oluyormus ve bana calsiyum aliyormusun dediler almiyordum ve suan ben her gun yatmadan once bir bardak calsiyum suttu icicyorum ve daha fazla sebze yemege calisiyorum benim ictigim sutede kemikleri guclendiriyor bence problem orda gelistikce bizden aliyor bebisimiz bence bir calsiyum almayi dene benim suan biraz gecti ama noktalar var oda zamanla gecer insallah iyi olursun

4. 18 Mart 2008
  5. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Hanımlar son aylara doğru daha ciddi sorun olucak bu bebeğin kemikleri oluştukça ve kuvetlendikçe.Sizden kalsiyum alıcak. Ben günde en az 3 bardak süt içiyorum bir kase yoğurt yiyorum peynir tüketiyorum onun dışındada kalsiyumu yüksek diğer gıdalardanda almaya çalışıyorum.Sevsenizde sevmesenizde bol bol süt için bence..

6. 18 Mart 2008
  7. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    canım benimde çok kanıyor diş etlerim sızlama yok fakat kanam avar doktoruma sordum fırçalamaya dewam et dedi diş taşların varsa onlar yapar dedi temizletebilirsin dedi ama ben temizletmedim çünkü dişçide ağzımı açtımmı uuzn süre miğdem bulanıyor çekiyorum artık doğumdan sonra ilk iş onları temizletmek bidahada dişlerime gerekli bakımı yaptrmadan hamiel kalmıcam çok çektim dişten...

8. 20 Nisan 2013
  9. cnrkartal

cnrkartal Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    6

10. 8 Mart 2014
  11. merveskrc

merveskrc Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    İnanın birkaç saniye avatarınıza bakmaktan cevap yazamadım size :)) Hipnoza doğru gidiyordum.. :)
    Neyse gelelim konumuza; hamilelikte bunların olması normal diğer arkadaşların da söylediği gibi bol bol kalsiyum içeren gıdlar tüketin; süt, peynir, yoğurt vs..
    Bunun dışında dişlerinize gebelik boyunca ekstra dikkat edin. Çünkü gebelik zamanında dişetleri de çok hassaslaşır; dişeti kanaması görülebilir bunu engellemeniz için gargara ve dişipi kullanımı önemli. Gargara olarak tuzlu su kullanabilirsiniz, dişetlerinizi de rahatlatır. (diştaşlarınız varsa onların da dişhekiminiz tarafından temizlenmesinde fayda var tabiki)
    Hassasiyeti çok hissediyorsanız hassasiyet giderici ürünler de fayda sağlayabilir; mesela colgate sensitive pro relief; Gece normal diş macunuyla dişlerinizi fırçaladıktan sonra parmağınızla hassasiyet hissetiğiniz dişlerinizin üzerine az miktarda uygulayın; ve uyuyun. ağzınızı çalkalamayın. (isterseniz sadece hassasiyet giderici bir macun alıp direkt dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.)
    Geçmiş olsun, Bebeğiniz de sağlıkla doğsun inşallah :)

Son düzenleme: 8 Mart 2014
  12. 8 Mart 2014
  13. merveskrc

merveskrc Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    26
    Ah keşke bir de mesajın yazıldığı tarihe baksaymışım; sağlıkla doğsun dedim ama çocuk neredeyse 3-4 yaşına gelmiştir şimdi :) neyse umarım sonradan okuyanların işine yarar bilgiler. :)