kızlar düşük yapalı 33 gün oldu hala adet olmadım...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve çaxgxla27 tarafından 4 Eylül 2009 başlatılmıştır.

4 Eylül 2009
    Konu Sahibi : çaxgxla27
  1. çaxgxla27

çaxgxla27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    3 ağustosda kürtaj olmadan 4 haftalık düşük yaptım.kanamam 2 haftaya yakın sürdü.doktor korun demediği için korunmadık..hala bekliyorum adet olmayı olmadım.ne zaman adet olunur böyle kürtajsız düşükten sonra bilen varmı?

2. 4 Eylül 2009
  3. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Canım çok geçmiş olsun allah bir daha yaşatmasın.
    Ben de düşük yapmıştım, doktorum 40 güne kadar adet olmaman normal, ama 40 günü gerçerse haberim olsun demişti.
    Sen de biraz daha bekle olmadı bir doktora görün mutlaka canım.
    Bir de benim doktorum en azından 2 adet dönemi geçirip sonra korunmayı bırakmamı söylemişti, vücudun yeniden dengesini bulsun demişti.

4. 4 Eylül 2009
  5. çaxgxla27

çaxgxla27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya peki bu 40 günün içine kanama olan günleri ekleyecekmiyiz yoksa kanama bittikten sonra 40 gün mü? bir de kürtaj olmadan düşük yaptım ben bu şekilde bünye çok etkilenmediği için kendini hazır hissediyorsan korunmayabilirsin demişti doktorum..tabi kürtaj olsaydım durum farklı olurdu...

6. 4 Eylül 2009
  7. reisdevrim37

reisdevrim37 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çağlacım bende temmuzda düşük yaptım ve benimde geç oldu adetim o yüzden endişelenme. dinamisinde dediği gibi 40 güne kadar normal. ama keşke korunsaydınız canım ya. kendiliğinden de düşük yapsan doktorlar 2 adet geçirmemizin hem bizim için hemde rahim içi iyi olduğunu söylüyolar. bence bundan sonra olsun dikkat et istersen korunma konusunda. çünkü rahim dinlenmeyince tekrar allah korusun düşük olma ihtimali artıyomuş

8. 4 Eylül 2009
  9. çaxgxla27

çaxgxla27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    haklısınız ama 2 yıldır evliyim .bu 2.düşük.aralık ayında bir düşük daha olmuştu.yine aynı şekilde.4 haftalık hamile olduğumu öğreniyom 3-4 gün sonra kanama şeklinde düşüyor.doktor sebep bulamadı.folik asite ve progesterona başladım bu ay.adet olmamı bekliyorum işte.doktor değiştirecem bakalım o ne diyecek....

10. 4 Eylül 2009
  11. reisdevrim37

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimde öyle oldu 3 yıllık evliyim ve 3. düşüğüm oldu. yalnız geniş bir araştırılması gerekiyo bence 3. düşünmeden bir araştırma hastanesinde iyi bir hoca bul ve sebeplerini araştırın sonuçta her düşükte kadın daha çok yıpranıyo. ben 2.düşüğümde senin gibihata ettim doğru dürüst bir profa gitmedim birşey yok dediler 3.denedikoda düştü. bak bana bu son seferde eşli olarak bir sürü tahlil yapıldı. kromozomlardan tutta, tam kan, hormonlar, kan pıhtılaşması testleri, genetik testler, eşime sperm tahlili, artı benim rahme bakıldı neden bunlar erkendönemde düşüyo diye. histereskopi oldum ve rahimde doğuştan perde çıktı oda bebeğin tutunmasını engelliyomuş. bence bunları bir araştır derim sana. ama histereskopiyi deneyimli ellerde yaptırmayı da unutma

12. 4 Eylül 2009
  13. reisdevrim37

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimde öyle oldu 3 yıllık evliyim ve 3. düşüğüm oldu. yalnız geniş bir araştırılması gerekiyo bence 3. düşünmeden bir araştırma hastanesinde iyi bir hoca bul ve sebeplerini araştırın sonuçta her düşükte kadın daha çok yıpranıyo. ben 2.düşüğümde senin gibihata ettim doğru dürüst bir profa gitmedim birşey yok dediler 3.denedikoda düştü. bak bana bu son seferde eşli olarak bir sürü tahlil yapıldı. kromozomlardan tutta, tam kan, hormonlar, kan pıhtılaşması testleri, genetik testler, eşime sperm tahlili, artı benim rahme bakıldı neden bunlar erkendönemde düşüyo diye. histereskopi oldum ve rahimde doğuştan perde çıktı oda bebeğin tutunmasını engelliyomuş. bence bunları bir araştır derim sana. ama histereskopiyi deneyimli ellerde yaptırmayı da unutma

14. 4 Eylül 2009
  15. Dinamiss

Dinamiss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Canım eğer 2. düşüğünse bence artık yeniden hamile kalmadan sebeplerini araştıracak iyi bir doktor bulmalısın.
    Rahimle ilgili sorunlar, ya da kanda pıhtılaşma ile ilgili yapılan testler var canım.
    Reis de biliyor benim düşüğümden sonra kanda pıhtılaşma testlerim yapıldı ve kanımda pıhtılaşma çıktı ve bu sorun böyle erken dönemde düşüğe sebep olurmuş. Şimdi yeniden hamileyim ama önlemimi alarak, tedavimi olarak hamile kaldım.

Sen de olabilecek her ihtimali araştır canım mümkünse, sonra hamile kal.

ınşallah bir daha ki hamileliğin sağlıkla geçer ve bebeğini kucağına alırsın canım.

16. 4 Eylül 2009
  17. çaxgxla27

çaxgxla27 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben rahim filmi çektirdim canım.rahimde bi sorun çıkmadı.sol tüpüm açık.sağ tüpüm tıkalıydı.filmden önce bir düşük olmasına rağmen doktorum 3 ay içinde hamile kalamazsan sağ tüpü açalım laparoskopi ile demişti ve o ay hamile kaldım.o da 4 haftalık düştü.filmi neden özellikle deneyimli ellerde yaptır dedin.sonuç değişiyormu yoksa.ağrısından dolayımı?

18. 20 Ocak 2016
  19. btl2929

btl2929 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    1
    Kızlar aynı durum bende de var adet yoluyla düşük yaptım doktora özellikle sordum korunmam gerekiyomu diye sorun olmaz dedi şimdi 30 gün oldu adet olmayalı kasık ve bel ağrısı miğde bulantısı oluyo test yapsam mı bilemedm