Kızlar düşünce gücüne inanırmısınız

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve furdevs tarafından 27 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : furdevs
  1. furdevs

furdevs Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben inanıyorum. Neye çok inandıysam hep oldu. Bunu düşünce gücümle yaptığımı düşünüyorum:)))) Yine düşünce gücü işte. 100 de 100 düşünce gücü diye bir kitap okumuştum çok doğruydu. İnançlarımız, korkularımızla hayatımızı yönlendiriyoruz bence. Sizcede böylemi?

2. 27 Ağustos 2009
  3. balxixm.

balxixm. zaman eskiye dönermi...? Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    eskiden bende hep ne istedimse ne hayal kurdumsa gerçekleşirdi.ama şimdi hiç birşeyi demekki çok istemiyorum.çünkü hiçbirşey gerçekleşmiyor ama oğlum hariç tabiki.hayatta en çok iistediğim şeydi:asigim:

4. 27 Ağustos 2009
  5. mystic

mystic Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben de çok inanıyorum ama hadi inanayım da olsun demekle de olmuyo, o inanç zaten içten gelmeli.. bunun için de iç huzurun olmalı ve evrenle barışık yaşamalısın. ben bunun için yogaya başladım, bedenimi, zihnimi ve ruhumu eğitmek amacıyla, henüz 2 ders oldu ama işe yarayacağına inanıyorum :)

6. 27 Ağustos 2009
  7. candy43

candy43 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende okumuştum 100 de 100 düşünce gücünü ve bende inanyorum buna.

8. 27 Ağustos 2009
  9. mystic

mystic Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sonuçta sadece etten ve kemikten oluşan bir madde değiliz.bir enerjimiz ve manyetiğimiz var, mesela ben sinirliyken etrafımdaki bütün elektronik aletler arızalanır, bilgisayarım kitlenir...vs bunlar tesadüf değil.

10. 27 Ağustos 2009
  11. okyanuscuk

okyanuscuk "Ol!" emrini verirse O, derhal oluverir... Üye

Beğenildi:
    333
    Ödül Puanları:
    113
    Ben de içten istenen şeylerden sonra çevremizi meleklerin kuşattığına, bir sıkıntıda olduğumuzda, çaresiz kaldığımızda bu meleklerin bize yardımcı olduklarına inanıyorum. Kalpten, yalvararak, sürekli tekrar tekrar Allah'tan istediğim şeyler sonrasında o istediğim şeylerle ilgili istediğimden hiç haberi olmayan kişilerden telefon aldığım oldu, ümidimin kesildiği zamanlarda, hayretler içine düşerek o istediğim şeylerin kabul edildiğine çok tanık oldum. Bunların kabul edildiği dönemlerde o isteklerim için çok gözyaşı dökmüş ve kalbim çatlarcasına yakarışta ve duada bulunmuştum...

Meditasyon ve yoga ise benim için kültür fizik ve esneme hareketlerinden başka bir şey ifade edemiyor. Bunlarda söylenen telkin cümleleri ise bana çok uzak gelmişti. Tabiat ana denilen bir olgudan istekte bulunulmasını çok garipsemiştim.

grilady bunu beğendi.
  12. 27 Ağustos 2009
  13. o.m.a.y.r.a

o.m.a.y.r.a Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kesinlikle inanıyorum..bu konuyla ilgili kitaplar da okudum....

çok ilginç,hoş ve eğlenceli bi konu....

14. 27 Ağustos 2009
  15. furdevs

furdevs Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Çok haklısın hadi inanayım olsun demekle tabiki olmuyor. Ama gerçekten olumlu düşünüp pozitif bakmak olayları değiştirebiliyor.Ben bunu başarabildiğime inanıyorum. Bir dönem çok kilo almıştım ve ne yapsam veremiyordum. Sonunda psikoloğa da gitme kararı aldım ve psikoloğun bana ilk söylediği şey kilo vermeyi beyninde sıkıntı yaptığın sürece veremezsin olmuştu. Ve gerçekten ben için için hep veremeyeceğime inanmıştım.Birçok insan tıbbi bir sorun olmadığı halde çocuk sahibi olamıyor demişti adam. Ne zamanki beyinlerinden bu saplantıyı attılar o zaman hamileyim diye geldiler bana demişti. Beyin çok güçlü gerçekten ve hiç farkında olmadan neler atıyoruz beynimizin arka taraflarına. BENİM REPLİĞİM ŞU UZUN ZAMANDIR " HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK". Sizin içinde öyle olsun canlarım...

16. 28 Ağustos 2009
  17. mystic

mystic Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kesinlikle değiştiriyor. bunu zırvalık gibi değerlendirenler var ama önemli olan insanın bir şekilde inanması ve inanarak istemesi, ne şekilde yaptığının önemi yok, temiz bir kalple gerçekten istemek ve sabırlı olmak gerek. sabırsızlanınca umutsuzluğua kapılıp olumsuz düşünebiliyoruz.

18. 29 Ağustos 2009
  19. MiStiK

MiStiK Yeditepeli Şehrin Kadını. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Malesef inanmıyorum,ama inandıracak birşeyler yaşamış olmayı isterdim...