kızlar epidural doğum yapan tanıdıklarınız varmı??

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve derinxby tarafından 23 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    23 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : derinxby
  1. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Epidural doğum yani ağrısız doğum. Acaba bunu deneyen yakınlarınız varmı? önerileri nedir? Bence süper bişey ama yinede karar veremiyorumm.

2. 23 Mayıs 2008
  3. EU3

EU3 Guest

Evet var.. Herkez başka bir şey söylüyor ama.. bir arkadaşım epidural normal doğum yaptı ve üç kez ıkındım ve bebek doğdu diyor.. bir yakınım epidural sezeryan yaptı, öünkü onun ablasının epidural normal doğumu çok zor geçmişti.. bu nedenle gerçekten ben de karar veremiyorum... zaten artık sezeryan da normal doğum da epidural ile oluyor.. ben de epidural normal istiyorum aslında yani bir terslik olmazsa tabii çünkü doğum sonrası anne için çok kolay oluyor, anne çok çabuk toparlanıyor, ayrıca alınan kilolar daha çabuk veriliyor ama yine de insan biraz korkuyor tabii.. anlayacağın buna karar vermek çok zor.. kafamçokkarıştı

4. 23 Mayıs 2008
  5. hale87

hale87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimde bi tanıdıgım adapazarında yaptı epidural doğum.yanlış yerden vurmuslar iğneği sadece tek bacağı uyuşmuş ve bütün ağrıyı diğer bacagında hissetmiş.doğumdan sonra uzun bi müddet o bacağını kullanamadı.allaha şükür iyileşti ama biz çok korktuk birşey olcak diye.

ama o epiduralin yeni çıktığı zamanlarda yaptırmıstı.yani cok fazla yaygın değildi ve herkes yapamıyordu tecrübe yoktu..şimdi bayagı yaygınlaştı ama bilmiyorum bende kararsızım..

6. 23 Mayıs 2008
  7. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    epudural ve spinal yaptıran tanıdıklarım var.Genel kanı son anlardaki dikişleri hissediyorlarmış.Benim çevremdekiler genelde epudural sezaryan oldular.

Arkadaşım da normal istiyordu ama 4 cm lik açılma bile onu mahvetmiş ve daha bi 8 cm dayanamazdım dedi. Onun suyu erken geldi ve bebek tersti normal düşünsede spinal sezaryan oldu.Halinden de memnundu.İyi ki normal olmadım dedi.

Sordum spinalle epuduralin farkı nedir diye,spinalde daha çabuk geçiyormuş anestezinin etkisi.Kendini daha çabuk topluyormuşsun.

Ben genel anestezi ile düşünüyorum şimdilik sezaryanı.İleride ne düşünürüm bilemem ama.beni uyutsun çıkarsınlar bebeği :KK43:

B

8. 23 Mayıs 2008
  9. MaVili_06

MaVili_06 ♥♥MERT♥♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Dünyanın en güzel varlığına kavuşacaksınız.Allahın vücuda verdiği normal bir olayı çeşitli yöntemlerle riske atmaya gerek yok diye düşünüyorum.Herşeyin normali doğru olan.Sezeryanda bir risktir ama gerektiği durumlarda yapılması gerekiyor tabi.Epidural ise insanın göz göre göre istediği bir risktir.Çevremden pek iyi şeyler duymadım bende epidural anestezi hakkında.

10. 23 Mayıs 2008
  11. EU1

EU1 Guest

bende cok korkuyorum normal dogumdan ben yakın bı zamanda apandıs amalıyatı oldum soruyorum aynı dıkısmı oluyo aynı oluyosa sezeryan olayım dıyorum uyutsunlar benı dıyorum ama yıne ılerde dusuncem degısırmı bılmıyorum bu ara benım bı yakınım normal dogum yaptı 3 ay once onada dıkıs atıldı oturamıyodu bıle oda yattı bı sure

12. 23 Mayıs 2008
  13. _EsCApE_

_EsCApE_ Hayat Şimdi Daha da Güzel Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim çok yakın bi arkadaşım yaptı... ve acaip memnundu... ve zaten benim doktorumda öneriyo epiduralı...

14. 23 Mayıs 2008
  15. BALIXSXIM

BALIXSXIM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    MRB Canım
    bir komşumuz yaptırdı ve hiç memnun kalmadı.Doğumdan sonra dayanılmaz baş ağrıları çekti ve çok pişman.Bilemiyorum ama iğne yapılan nokta çok hassas ve önemli bir yer riskli olabilir bence de.Çok kişidende olumsuz yorumlar duyuyorum...

16. 23 Mayıs 2008
  17. hale87

hale87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    http://gebelik.org/dosyalar/anestezi/epidural.html

burda epidural doğum ile ilgili bilgiler var.iğde yapılan yer balışımın dediği gibi çok hassas ve çok önemli bir bölge..allah korusun tutturamama durumunda kötü sonuclar ortaya cıkıyor. tabi keşke böle şüphelerimiz olmasa biz de teknolojiyi her alanda kullansak.ama maalesef insanlar tecrübe edinmeden herşeyi yapacaklarını sanıyorlar ve olan hastalara oluyor..

18. 23 Mayıs 2008
  19. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    evet arkadaslarimin bicogu epidural dogum yapti..

ve hepside cok memnun kaldi..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.