kızlar erkek tarafı büyüklerine bohça hazırlayan var mı??

Konusu 'Nişan (Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi)' forumundadır ve birkedigordumsanki tarafından 10 Haziran 2010 başlatılmıştır.

10 Haziran 2010
    Konu Sahibi : birkedigordumsanki
  1. birkedigordumsanki

birkedigordumsanki Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    erkek tarafının büyüklerine anne teyze(kocası) annanne(dede) dayı(yengesine) bohça vereniniz var mı?? gönderdiyseniz içine ne koydunuz kızlar.. bana bi fikir verir misiniz? :bbo:

2. 10 Haziran 2010
  3. chemeng1983

chemeng1983 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Biz anneye, babaya, abiye, annaneye, dedeye bohça yaptık.
    Annenin bohçasında, oyalı tülbenti namaz başörtüsü, pantalonluk kumaş, bluz, seccade, tespih, iç çamaşırı, çetik, dantelli pike takımı, havlu vardı.
    Babanın bohçasında, namaz takkesi, seccade, tespih, iç çamaşırı, çorap, gömlek, havlu
    Abinin de aynıydı.
    Annane ile dedenin de aynıydı.

4. 10 Haziran 2010
  5. birkedigordumsanki

birkedigordumsanki Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    hmm saol canım paylaştığın için düşündüklerimizin fazlasını da sen yazmışsın iyi oldu :1rolleyes:

6. 16 Haziran 2010
  7. esinnnnn02

esinnnnn02 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ya ben hazırlamıcam galiba ailelere kızlar...dedikki ailelere alacağımıza bikaç parça bişey,birbirimize daha güzel şeyler alalım sanki...kayınvalideme söledim o da öle düşünmüş..kaydirigubbakcemile5 bide onların aile çok kalabalık,bi ona bi ona derken,valla zorlanırız sanki...kafamçokkarıştı zaten chemengcimin yaptığı gibi yaparsak valla battıveririzzakannehir sempatiksalakcinni

8. 16 Haziran 2010
  9. chemeng1983

chemeng1983 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ya bunlar zaten şart değil. Herşey aileler arası anlaşmaya bakıyor. Annemin son kızıyım ben, nişanlım da aileden ilk evlenecek olan. Onlar yapmak isteyince, biz de boyun eğdik mecburen. Sizin yapmayı düşündüğünüz bence en doğrusu..

10. 16 Haziran 2010
  11. sebbnemm

sebbnemm umutlarbaskabaharakaldı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    cnm biz sadece onlarla yaşayan ninesine ailesi dışında bohça yaptık onada terlik şal havlu çorap birde tülbent koyduk bence saymak önemli öyle aylaştıysanız yapın cnm ama çok birşey koymayada gerek yok siz eksiklerinizi tamamlayın nişanlınla

12. 21 Haziran 2010
  13. chiculata

chiculata Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizde aile içine yapıcaz walla ne gerek var evlendikten sonra diğer büyüklerin evlerine oturmaya gidildiğinde elin boş gitmezsin bişiler götürürsün olur biter ben öle düşünüyorum
    damat- anne baba- görümce ve eşine bişiler hazırlıcam okadar
    ama tabi konuşarak anlaşarak olan şeyler bunlar kaynananla konuşsan o seni yönlendirir sende bütçene uygun şukadar yapabilirim diebilirsin anlaşırsınız.

14. 23 Haziran 2010
  15. OPRA

OPRA Ömrümün Sahibi ∞ Üye

Beğenildi:
    80
    Ödül Puanları:
    153
    ben ve sözlüm bu konuda hem fikiriz iki annemde hem fikir biz sadece birbirimize yapıcaz gelin damada damat geline :1closedeyes:

16. 27 Haziran 2010
  17. Milona

Milona Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Tatlım bizde de karşılıklı oluyo herşey, eğer onlardan senin ailene geldiyse sen de aynı ölçüde bohça hazırlıyorsun.. Bence en mantıklısı bu...Amaan çok büyütüyoruz gibime geliyor ama adet, gelenek olacak hepsi boshayallersmile