Kizlar esimin spermiyogram sonucunu lutfen yorumlayin!

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Menzil Gxuxlxux tarafından 15 Eylül 2008 başlatılmıştır.

15 Eylül 2008
    Konu Sahibi : Menzil Gxuxlxux
  1. Menzil Gxuxlxux

Menzil Gxuxlxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    Semen Hacim 1.6

Konsantrasyon 7

Morfoloji Normal 7

Morfoloji Anormal 93

Ileri hareketlilik 25

(A) Hareketli 20

(A+B) Hareketli 25

Toplam Sperm 12

Toplam Hareketli 3

Kizlar bu yazdiklarimin hepsi anormal cikmis yani koyu fontla gorunuyor test sonucunda yani normal degil ama lutfen bana yorum yapin yani ne kadar kotu, urologa gidecek insallah esim. Morfoloji ne demek? Yani bu sonuclara gore sekil bozuklugu var mi? Varsa ne yapmamiz lazim yani tup bebek mikroenjeksiyon filan???

2. 15 Eylül 2008
  3. benssenb

benssenb Daima Şükür !!! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım keşke bu konuda bir bilgim olsa ama nevrosky ve birkaç iyi bilen arkadaşlar var eminim sana yardımcı olacaklardır hem tekrar edeceksiniz dur bakalım belkide düşündüğümüz gibidir

4. 16 Eylül 2008
  5. Menzil Gxuxlxux

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    Yok be gulum, hicbirsey degismicek bence cunku sekil bozuklugu var yani sperm sayisi biraz daha yuksek ciksa bile bu nasil degisir ki:KK43:

6. 16 Eylül 2008
  7. bedef

bedef Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canı sen nevroskye sor bence o daha iyi biliyo morfoloji yapısı demek evet tahlile göre biraz bozuk ama dediğim gibi sen nevrosky arkadaşımızla konuş aten görünce yazacaktır eminim geçmiş olsun canım

8. 16 Eylül 2008
  9. bedef

bedef Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    değişiyo canım hemende değişiyo aylar sonrada değişebiliyo eşin varikosel varmı biliyomusunuz bence ürolağa gidince herşey anlaşılır umutsuz olmak yok bak benimde eşimd varikosel vardı morfoloji %40 ın üzerinde olması gerekiyo sanırım benimki %2ydi ama şimdi %60 olmuştı en son sperm sayısıda en düşük 1000 milyondu şimdi 41000 milyon ve hamişim.umutsuz olursan bebek uzaklaşır..elbet gelecek ama zamanı var sabırla bekliceksin b aşka yolu yok

10. 16 Eylül 2008
  11. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim dur bir bakalim hemen umutsuzluga kapilma. herseyin bir caresi var. diyelim ki esinin sonuclari boyle ama bunun da caresi var. hic spermi olmayan insanlar var. hic yumurtasi olmayan. canim senin esinde insallah sorun yok. en kotu ihtimal asilama tup bebek sansiniz var.
    yani o sebeple canini hemen sikma. Allah yeter ki dermansiz dert vermesin.

Mevlam gorelim neyler , neylerse guzel eyler.

12. 16 Eylül 2008
  13. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim bir de zaten o zaman meni az geldi demistiniz ya, yani ramazandan dolayi da bu ssekilde uretimde bir hata cikmis olabilir:) yani o da anormaldi. bence normal zamanda normal bir test yaptirin ve asil o zaman neler cikacak bakalim.

eger meni her zamanki gibi olsaydi, sonuclar da boyle olsaydi o zaman derdik evet problem var. bir kere o bastan herzamanki gibi olmadigi icin su anda endiselenmen yersiz.

14. 16 Eylül 2008
  15. Menzil Gxuxlxux

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    Canim icime su serptin valla. Allah razi olsun. Morfolojinin degistigini bilmiyordum. Ohh bee..

Peki birsey sorucam. Sizin esiniz ne gibi tedavi gordu? Ameliyat mi oldu varikosel icin? Canim cok ama cok tesekkur ederim.

16. 16 Eylül 2008
  17. Menzil Gxuxlxux

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    Canim bende dusundum. Yani o zaman az geldi sayida az cikti dedim ama sekil bozuklugu nerden cikti o zaman? Benim icimi sikan beni uzen sey bu sekil bozuklugu olayi ama arkadas yukarida aciklamis degisiyormus morfolojide. Iste bu bilgi icime su serpti. Inan bugun cok umutsuzca dolastim agladim durdum tabi esim bilmiyor. Onada dedim urolaga gitmen lazim diye. Iste once sigorta lazim ki sigorta herseyi karsilamiyor. Bakalim Allahtan gelen basimiizin ustunde. Rabbim dermansiz dert vermesin.

18. 16 Eylül 2008
  19. EU1

EU1 Guest

CANIM ileri hareket %50 ve ustu olması gerekiyor diye biliyorum ayrıca a+b ninde %50 ve ustu olması harekte problem olmadıgını gosteriyormus diye biliyorum. morfolojiden anlamıyorum maalesef.