Kizlar Eşlerinden Habersiz Kenara Para Atan Varmi:)

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve _DURU_24 tarafından 8 Kasım 2007 başlatılmıştır.

8 Kasım 2007
    Konu Sahibi : _DURU_24
  1. _DURU_24

_DURU_24 BÜYÜK VE KÜÇÜK AŞKNA AŞIK Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    HANİ DERLER YA CALISIYOSUN 500 ALIYOSAN 300 DE BANKAYA AT YADA 10 20 KENARA KOY.NE OLCAGIMIZ BELLİ OLMAZ.MERAK EDİYOM BEN HİÇ YAPMADIM YAPAN VARMI?YAPMAK GEREKİRMİ GERÇEKTEN?:uhm:

2. 8 Kasım 2007
  3. rxuxyagibixsxeker

rxuxyagibixsxeker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ben yapıyorum bu işi çalışırken daha çok yapıyordum kadınız yarınımız belli değil tabiki eşime güveniyorum ama kenarda param olunca kendime daha çok güveniyorum ben sadece biriktiyorum bir şey aldığım yok kendime sıkıntı anında çıkarıyorum eşim kızmaz hatta ne gerek var ben sana bir şey dememki der

4. 8 Kasım 2007
  5. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    biz eşimle birlikte para biriktiriyoruz.zaten kendine harçlık alıp tüm parasını bana verir,bende masrafları ve alınacakları yaptıktan sonra kalanı köşeye atarım eşimde bilir.

6. 8 Kasım 2007
  7. ngs2007

ngs2007 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    İnsanın bir kenarda parası olması gerektiğine inanıyorum.Biriktiriyorum ama yine sıkışık bir durumda eve harcıyorum.Yapabilene,biriktirebilene bravo.

8. 8 Kasım 2007
  9. Selen_Ay

Selen_Ay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.871
    Ödül Puanları:
    163
    Hani evli değilim ama annemden biliyorum. O da gizli para biriktirir ama masraflar yine eve gider : ) bizlere harcıyor hep. Her alınacakta babaya denmiyorki napalım yani bende evlenince kıyada köşede para tutarım ne olur ne olmaz yani : )

10. 8 Kasım 2007
  11. S.HAYAL

S.HAYAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kadın aile giderlerinden kısmayacak şekilde ufak ufak ta olsa birikim yapmalı
    diye düşünüyorum.

bende evlenince yapabildiğim kadar yaparım herhalde. ama zaten bunda da art niyet aranmaz. belki ev almak isteriz küçük bi katkımız olur belki iş kurmak isteriz hiç yoktan sermayemiz olur, belki çok acil bi durum olur onun için kullanırız. yani sadece eşimize güvenmediğimiz için yapıacak bişey değildir bu.

bence birikim şart ister gizli ister eşimizle ortak hangisi yapılabiliyorsa diye
    düşünüyorum ben.

12. 8 Kasım 2007
  13. BarbunyaPilaki

BarbunyaPilaki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    Aslında habersiz bir kenara para atıp biriktirmek çok iyi olur. Çünkü yarınların ne getireceğini kimse bilemez ama ben yapamıyorum. Şu an maddi durumumuz iyi değil ve zaten maaşımıda eşim alıyor. Ama o askere gidince biriktirmeyi ve maaş kartımı döndükten sonra ona vermemeyi düşünüyorum.

14. 8 Kasım 2007
  15. GULCXIXCEK

GULCXIXCEK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bizde genelde bırklıte bırıktırıyoruz ama gızlıde yaparım ailemde cok orneklerıvar gızlı yapmak dedıgım verılen paradan artırıp bırıktırıp evın ıhtıyacını karşlarlardı yıne annem teyzem mesela bence cok ıyı bır fıkır herkes yapsın kocadan saklamak degıl bu kenara para konulması cunku allah korusun kımse evde yokken basınıza bırsey geldı parasızsınız o saklaıdıgnız para ısınızı gorur en azından

16. 8 Kasım 2007
  17. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Ben de biriktirmiştim ama maddi durum kötüye gidince vermek zorunda kaldım :KK43:

18. 8 Kasım 2007
  19. Alsebe

Alsebe Rutbesiz :-) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Biriktirmek lazim bencede...Zaten yine eve aileye harcaniyoro paralarda...Habersiz biriktirmek lazim ama bende yapamiyorum...Az birikiyor sonra bisi cikiyor aliyorum içinden...:)))