Kızlar eşlerinizin işyerine ziyarete gider misiniz?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve betican tarafından 22 Şubat 2009 başlatılmıştır.

22 Şubat 2009
    Konu Sahibi : betican
  1. betican

betican Guru Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    308
    Evet, ben çok merak ediyorum.Çünkü eşime göre kadın kocasının işyerine gidip ziyaret etmezmiş.Çok ayıpmış.
    Ben bunda ayıp birşey göremiyorum.Eşim bir senedir aynı yerde çalışıyor.2 ay kadar önce, oğlumu da alıp, eşime hem süpriz yapmak, hemde ortamdaki kızların hal ve hareketlerini beğenmediğim için, çıkış saatinde işyerine gittim.Eşim bizi görünce yüzündeki şoku attıktan sonra, ofise çıkardı.Ve inanırmısınız hiç abartmıyorum, sadece bir kız hariç ( o da eşime abi diyen) tüm kızların suratı beş karış oldu.Sanki onlar karısıymışda, ben de sevgilisiymişim gibi.Sadece hoşgeldniz, eşimisiniz dediler.
    Ve ben gidene kadar da suratları beş karıştı.Bilenler bilir, eşimin işyerindeki kızlarla konuşmları, haddinden fazla samimi ve cıvıktır. Ama ne hikmetse beni görünce, hemen bey dye konuşmaya başladılar. Akılları sıra beni kandırıyolar.
    Asıl mesele şu, dün ablamla alışverişe gideceğimiz için, bende de para olmadığı için yiğenimle eşimin işyerine para almaya gittik. Beni görünce demediği kalmadı, ne işim varmış, ne yapmaya çalışıyomuşum, benden başka kimsenin karısı gitmiyomuş.
    Yukarı çıktık, yine o kız hariç, kimse konuşmadı benimle.Eşim parayı verdi, oturun çay için dedi, ama o kadar laftan sonra bende moral sıfır, çay falan istemem, ben gidiyorum, herhalde seni rahatsız ettik dedim. Aşağıya inerken o da geldi, gelme ben yolu biliyorum dedim, çıktım.
    Öğleden sonra eşim isten geldi. Asıl surat asıp, kızması gereken ben iken, bi de yüzsüzlük yapıp, yeniden bağırıp çağırymaya başladı.Ben de karşılığını verdim.Niye bu kadar uzatıyosun, çok mu rahatsız oldun, ne yapıyodun ki hala bu kadar sinirlisin dedim.
    Sonra oğlumun yanına yattı , uyudu.
    Akşam uyandılar, hala surat beş karış, yemek falan yedik. Tam çocuğu yatırıcam, yine başladı bişeyden söylenmeye aynı konuyla ilgili.Ben de artık patladım.Yeter be dedim, ne oluyor. Sanki işyerine dostun geldi de seni rezil etti dedim. Birbiimize girdik, sonra ben oğlumu da aldım, gittim yattım
    Onun yastığıyşa, battaniyeyi de yere attım. Sabahtan beri hala konuşmuyoruz.Surat beş karış, sanki ne yaptıysam.
    Söyleyin ne olur, ben onun karısıysam, işyerine gitmeye hakkım yok mu?Benim çoğu arkadaşım ve akarabam eşlerinin işyerine gidiyorlar ve kocaları kızmak yerine mutlu oluyorlar.
    Benden gizlediği bişey mi var ? Kaldıki o benim bütün işyerlerime gelirdi. Ben çok mutlu olurdum, o ise demediğini bırakmıyor.

Sizce bu durumda kim haklı?Çok büyük bir patlama yaşanmadan, fikirlerinize ihtiyacım var...

2. 22 Şubat 2009
  3. divinity

divinity ♥ömründe boyun gibi uzun olsun uzun adam♥ Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    213
    normal bi yerde çalışsa kadın erkek karışık giderim oda gitmeme bişey demez zaten
    ama çalıştığı yerde hiç bayan yok 2000 tane erkek personel var
    onların içinde ne işim var ayol-tatlicadiarzu-

eşinizde gereksiz tepki göstermiş bunda ne var anlamadım gidersiniz yerinde ziyaret edersiniz sonuçta hergün gidip gelmiyomuşsunuz arada uğruyomuşsunuz
    bence memnun olması lazım
    orda çalışan kızlarada noluyo alla allah kimi kimden kıskanıyolar

Son düzenleme: 22 Şubat 2009
  4. 22 Şubat 2009
  5. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    gidiyorum hem de aklıma estıkce..

bazen çok mutlu olur..

beni eşim diye tanıstırmaya bayılır ınsanlara.. ama bu aralar cok yorgun hıssedıyorum pek gıdesım yok..

6. 22 Şubat 2009
  7. HoplayanFil

HoplayanFil BEN BEN YİNE BEN :/ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    alla alla bunu da ilk defa duydum
    çok saçma
    neden gidemeyecekmişsinki?
    ben de sevgilimin yanına dershaneye giderim
    bazı öğretmenler (bayanlar) beni görünce bi süzerler
    hatta bazı bayan öğrencileri de süzer
    ama bizimki tanıştırır hemen beni
    "benim biricik aşkım eboşum" der
    ben bazen
    "aman müdür belki bir şey söyler gelmeyeyim" derim
    o da " ya saçmalama niye gelmeyecekmişsin bir şey söylemeye hakkı yok onların" der.
    babam otopark işletiyor
    haliyle erkekler fazlaca oluyor
    babam iş yerine gitmemizi pek istemez
    o da rahat edemeyeceğimizi düşünür
    gitsekte çok kalmayız zaten malum nedenden dolayı
    ama canım seninki fazla abartmış
    peki o senin iş yerine geliyor mu?

8. 22 Şubat 2009
  9. Pati

Pati Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    eğer diger arkadaşlarının eşleri gelmiyosa oyüzden biraz morali bozulmuştur ama daha sonra gönlünüzü alacagına neden akşama kadar tepki göstermiş ki....
    bence sizin yanına gittiğiniz için mutlu olması gerekirdi...

yada şöyle düşünmüştür...eşim bana güvenmiyo oyüzden etrafı kolaçan etmeye geliyo gibi düşünmüştür

10. 22 Şubat 2009
  11. Pati

Pati Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ama bence yanlış yapmış eşiniz gerçekten.ben sevgilimin okuluna giderim aklıma estikçe.taam aynı şey degil eşinin iş yerine gitmekle ama sevgilim mutlu olur gittiğim için....
    arkadşlarıyla flan tanıştırır.....

12. 22 Şubat 2009
  13. burningaura

burningaura herşey çok güzel olacak!! Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    bende severim çalıştıgı yere gitmeyi..salına salına yürürüm okulda..eşimin öğrencileri de kıskanç kıskanç bakarla suratıma..eşimse hemen elimi tutar hoşgeldin canımm der:asigim:
    ama senin eşin hoşlanmıyor demek ki???

14. 22 Şubat 2009
  15. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

eşinin kızmasına bi anlam veremedim açıkcası:nazar:
    neden bukadar rahatsız olmuşki alttarafı işyerine gitmişsin:nazar:
    soruya gelince;eşim beni sürekli çağarır şirkete,gel bi gör,odamı gör der,
    ama şantiye durur sürekli,arada şirkete gider.
    amaa bendee gitmiyorum,hiç gidesim gelmiyor nedensee:1closedeyes:[
    B]

16. 22 Şubat 2009
  17. betican

betican Guru Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    308
    Bu aradan oradaki erkek arkadaşları hemen yanıma gelip, hoşgeldin yenge nasılsın falan dediler, oğlumu da alıp bi güzel sevdiler. İlk gittiğimin akşamı eşime sordum, müdürün bişey dedi mi diye? Yok ne diyebilir dedi?
    Peki arkadaşların bişey dedi mi dedim, erkekler oğlumu çok sevmiş bayılmışlar, kızlar ise ne kadar havalı ve kendini beğenmiş bir karın var, konuşmaya çekindik demişler,
    Nedense benimle konuşmaya korkuyolar ama, eşimle canımlı cicimli konuşmaya korkmuyolar.
    Bu işin içinde bişey var ama ben anlamadım, kızların konuşmaları, eşimin tepkisi.
    Ben ayakta uyuyorum da haberim mi yok yoksa?
    Ayrıca siz ne yapardınız, ben o benden özür dileyip, mantıklı bi açıklma yapıncaya kadar konuşmayı düşünmüyorum.
    Sizce de doğru olan bu dimi?

18. 22 Şubat 2009
  19. HoplayanFil

HoplayanFil BEN BEN YİNE BEN :/ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eşinin en büyük hatası
    ordaki bayanlarla çok fazla içli dışlı olması
    araya mesafe koyması gerek