Kızlar fikrinize ve bilgilerinize ihtiyacım var :(

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve merve200 tarafından 18 Aralık 2008 başlatılmıştır.

18 Aralık 2008
    Konu Sahibi : merve200
  1. merve200

merve200 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kizlar fikrinize ve bilgilerinize ihtiyacim var :KK43:

ben almanyada yasiyorum ve yabanci dil kolejine gidiyorum ana dili gibi almanca ingilizce konsuyorum ve italyanca ögreniyorum 2 yil sonra mezun olucam agostos 2009da ins. sözlenicem sevgilimle :asigim: ve evlendigimizde istanbulda yasamayi düsünüyoruz almanyada kesinlikle istemiyorum biktim burdan :KK43: ama annem diyoki kizim 2 yili bitirdikten sonra bide 3 yil meslek egitimi yap istanbulda tecrübesiz seni kimse almaz ise fln diyo ama benim okulumun bitmesi zaten 2 yil bide 3 yil meslek yaparsam 5 yil sonra anca evlenebiliriz :1no2: benim hic bir tecrübem olmadan mezun oldugumda orda is bulabilirmiyim 3 tane yabanci dilim var ama hic is tecrübem yok :1no2:
    ben aslinda calismamda annem kendi ayaklarimin üstünde durmami cok istiyo ama 5 yil göze alamam cok uzunsenağlama

2. 18 Aralık 2008
  3. merve200

merve200 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    meslek egitiminide almanyada yap diyo yani yanlis anlasilmasin kizlar bu durumda toplam 5 yil burda kalmam gerekiyo ozaman :KK43: ama ben 2 yildan sonra okulum bitince temelli dönmeyi düsünüyorum

4. 18 Aralık 2008
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Ausbildung yapmanimi istiyor canim??

Aslinda yapsan cok iyi olur, cünkü olduda türkiyeden dönmek zorunda kalirsin tekrar burda sana cok lazim olur diploma...a.s

6. 18 Aralık 2008
  7. merve200

merve200 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet canim ausbildung yapmami istiyo ama bu cok uzun bi süre ben istemiyorum ama hic is tecrübemde olmicak yabanci dilimlede biyere giricegimi sanmiyorum :KK43: ya aslinda calismak istemiyorum ama annem mutlaka birkere kendi parami kazanmami ve kendi ayaklarimin üstünde durdugumu görmek istiyo ondan sonra evlenirsin diyo ama 5 yil cok uzun bi süre senağlama

8. 18 Aralık 2008
  9. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.352
    Ödül Puanları:
    363
    5 yıl çok demişsin de ona takıldım...
    Daha yaşın kaç ki?
    Ne bu acele?:uhm:

10. 18 Aralık 2008
  11. merve200

merve200 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    18 yasindayim ama ben zaten istanbula döner dönmez evlenmeyi düsünmüyorum ama en azindan nisanlilik dönemimizde birbirimizden ayri olmayalim istiyorum evlenmemize daha zaman var ama biktim herzaman o orda ben burda sadece yazlari görüsebiliyoruz bu yaz agostosta 1 ay istanbuldaydim.. ama cok az bi sürec ben turist gibi gidip gelmek istemiyorum orda yasamak istiyorum artik..

12. 18 Aralık 2008
  13. Gxuxlsxuxm Sultan

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Güzelim mutlaka annen senin ayaklarinin üzerinde durmani istiyordur fakat kendinden ziyade senin icin istiyor bunu...yarin öbür gün kimseye muhtac kalmadan herseyin üstesinden gelebilmen icin...:teselli:

5 sene uzun bir süre degil tatlim helede 17 yasinda oldugnu hesab edersek hic degil..:kahve:

Evlenme demiyorum lakin egtimini herseyini tamtamina yapmadan yasamadan kesinlikle evlenmemeni tavsiye ederim, bu günlerini ararsinda bulamasin güzelim...ah kafam ah kafam diye yanarsin sonra, anneninde korkusu bu zaten...okusan meslek yapsan ona ne faydasi olucakki, senin iyi yerlerde olmani istiyor kendin icin...:nazar:

Farz et gittin Türkiyeye evlendin 19 yasinda ehhh ne yapican?benneyaptımki

Cicim aylari o kadar cabuk bitiyorki inan sasarsin, sonra monotonluk baslar gecim derdi baslar, Maddi manevi sorunlar baslar, keskelerle sayarsin güzelim..:kahve:

Bence anneni dinle, büyük sözü dinleyen yüzde 99 yanlis yapmaz:nazar:

14. 18 Aralık 2008
  15. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.352
    Ödül Puanları:
    363
    Bence sık dişini biraz daha..
    Hasretlik zordur anlıyorum..:nazar:
    Ama şu anki deli heyecanların bir yana,ileride kendi mutluluğun ve rahatın için bazı zorluklara girmeni tavsiye ederim..
    İnan ki ileride anneciğine çok dua edeceksin çooook..:1hug:
    Bak burayı biraz oku,eğitimli,meslek sahibi olan kadınlar aldatıldığında bile şak diye kapıyı kapatıp çekip gidemiyor..senağlama
    Hele bir hiç bir vasfın olmazsa gerisini sen düşün..
    Bugünü,yarını değil geleceğini planla canım..:teselli:

16. 18 Aralık 2008
  17. merve200

merve200 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0

canim cok haklisin evet bende zaten bunlarin farkindayim annem babam benim iyiligimi istiyolar ama ben almanyada yasamaktan cok sIkIldim artik ben istanbula gitsem bile hemen evlenmicem bi yil sözlü bikac yil nisanli derken 21 yasinda olana kadar beklemeyi düsünüyorum zaten ama benim derdim bitek sevgilim orda diye istanbula dönmek deil benim manevi destege ihtiyacim var bütün akrabalarim istanbulda burda birtek annem babam ve anneannem var hergün istanbuldaki kuzenlerimle teyzemle halamla telefonlasiyorum birbirlerine misafirlige gidip geliolar bunlar cok basit seyler ama ben böyle seyleri cok özlüyorum cok ihtiyacim var..
    keske meslek egitimi orda yapabilsem..senağlama sevgilimde dört gözle bu yilin bitmesini beklio sen gelde herseye raziyim yillarca nisanlida kalsak olur yeterki gel artik diyo neyapicagimi sasirdim ikiside cok önemli benim icin hem egitimim hem sevgilim ve akrabalarim offfsenağlamasenağlama

18. 18 Aralık 2008
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Bana sorarsan senin yerin annenin babanin yeridir güzelim...

Akrabadir haladir teyzedir hepsi fasa fiso bunlarin, almanci kimligni attiktan sonra zaten pekte merakli olmazlar sana...

Belki yorumumu sert bulabilirsin ama gün gelecek o abla cok hakliydi diyeceksin.:nazar:

Sevdiginin yaninda olmak istemen cok dogal fakat sevgi ile bes gramm ekmek alamasin güzelim:kahve: