Kizlar günde kaç kere kaç cc mama veriyorsunuz?

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve NXIXLXSXAH tarafından 31 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : NXIXLXSXAH
  1. NXIXLXSXAH

NXIXLXSXAH Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    KIZLAR BEN GECELERİ SADECE EMZİRİYORUM NE HİKMETSE SÜTÜM ÇOK BOL OLUYOR SABAHA KADAR.TEK MEMEMLE GAYET İYİ DOYUYOR.FAKAT HER NEDENSE GÜNÜN AĞARMASIYLA BİRLİKTE SÜTÜM AZALIYOR VE YETMİYOR KIZIMA.BENDE HER EMZİRMEDEN SONRA EĞER DOYMAMIŞ VE AĞLIYOR İSE 3 ÖLÇEK YANİ 90 CC MAMA YAPIP VERİYORUMÇKEYFİ YERİNE GELİYOR GÜLÜCÜKLER ATIYOR.HUZURSUZSA AÇ OLDUĞUNU ANLIYORUM.FAKAT ŞÖYLE BİR SORUN VARKİ DR ASLA BİBERON VERMEMEM GEREKTİĞİNİ MEME BAŞI ŞAŞKINLIĞI YAŞAYACAĞINI VE EMMEYİ REDDEDECEĞİNİ DEFAATLE VURGULAMASINA RAĞMEN BEN HALA BİBERONLA BESLİYORUM ÇÜNKÜ KAŞIKLA BİR ÖLÇEK DAHİ YEDİREMİYORUM.AĞZINDA BEKLETİP GERİ FIŞKIRTIYOR.ÇOK UĞRAŞIYORUM AMA ANCAK BİR ÖLÇEK YİYOR VE SONRA TEKRAR HUYSUZLANIYOR.ŞİMDİDE MEMEMİ ALMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYOR.EN İLK MEMEME ALIŞTIRMAYA ÇALIŞTIĞIM ZAMANLARA GERİ DÖNDÜK:KK43:KAFASINI O TARAF BU TARAF SALLAYIP SİNİRLENİYOR.NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRDIM.KEŞKE SÜTÜM BOLLAŞSADA TAMAMEN KURTULSAM ŞU MAMADAN..HER GÜN BUNUN İÇİN DUA EDİYORUM.BOL BOL SIVI ALIYORUM AMA PEK İŞE YARAMADI..SİZDE DURUM NE SÜTÜNÜZDE ARTMA OLDUMU HİÇ??BEN SAĞIYORUM AMA EN ÇOK ÇIKTIĞINDA İKİ GÖĞSÜMDEN TOPLAM 60 CC YA ÇIKIYOR YA ÇIKMIYOR..:sm_confused:

2. 31 Ağustos 2008
  3. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    canım maalesef bende mama vermek zorunda kalıyorum.öyle kaşıkla falan olacak iş değil.kaşıkla doyurana kadar bi sonraki mama saati geliyor nerdeyse.bende biberonla veriyorum.benide emiyor ama öyle biberondaki gibi istekli değil.ben 3 saatte bir önce emziyorum ardından ya 60'lık yada 75'lik mama veriyorum.öyle bir yapışıyoki biberona nefes almadan emiyor.bitirdikten sonrada mest oluyor yavrum.emdikten sonra hiç öyle olmuyor maalesef.benim sütüm çokmu azmı anlamadım ben.medelanın manuel pompasını aldım öyle çok iyi bişey değil.düzenli sağmıyorum ama sağayım dediğimdede en az 70-80 cc çıkıyor.bi süreden sonrada süt gelmiyor ama elimle sıktığımda hep fışkırıyor anlamadım yani.ve kızım geceleri emmediğinde sabah sütümün aktığını görüyorum üstüm ıslanıyor.ama emdikten sonra doyup rahatladığını bilmiyorum.böyle karışık bi durum içindeyim yani.bide çok gazlı bi bebek açmı tokmu anlamıyorum o yüzden dayıyorum mamayı ne kadar emdiğini gördüğüm için doyduğuna emin oluyorum.

4. 31 Ağustos 2008
  5. NXIXLXSXAH

NXIXLXSXAH Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Canim en az 70 80 cc çikiyorsa gayet iyi sayilir sütün.hemde manuel pompaylaki ben elektrikli pompayla çektiğim halde en fazla 60 cc geliyor.senin kizda benimki gibi biraz obur sanirim:)

6. 31 Ağustos 2008
  7. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    aslında banada iyi geliyor ama emiyo emiyo yinede aranıyor ancak mama verince rahatlıyor.birde mamadan sonra daha uzun uyuyor,emzirip yatağına koyduğumda hemen uyanıyor.

8. 31 Ağustos 2008
  9. NXIXLXSXAH

NXIXLXSXAH Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    aynen benimkide öyle.açık ki emerek doymuyorlar mamaya devam:KK43:(

10. 31 Ağustos 2008
  11. minenil

minenil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya kızlar bende sizle aynı durumdayım malesef. her ne kadar emzirsem de benim kız mamadaki gibi doymuyo hatta bazen sütüm öyle iyi geliyoki kesin bu sefer süper doydu diyorum ama yinede mama içtiğinde suratında oluşan o sarhoş ifade olmuyo:1no2: daha önce başka bi topiktede bahsetmiştim ben çok direndim mama vermemek için ama 1 aylıkken dr a gitmiştik dr kilosunu çok az buldu, demekki sütün yetmiyo dedi ve her emzirmemin ardından minumum 30cc vermemi önerdi. ben genelde 1 öğün emzirip 2 saat sonra 75cc mama veriyorum sadece geceleri bazen 90 cc oluo. kısacası kızım o günden beri epey toparladı doğduktan sonra 1 aylık olana kadar sadece 370 gr almıştı şimdiyse yine 1 ay olacak dr a gideli ve kızım bu sürede yaklaşık 1200gr aldı ve dr um çok memnun bu durumdan. sonuçta her anne evladını emzirmek ister hatta bence mamayla uğraşmak çok zor yok biberon yok sterilizatör yok kaynamış ılımış su hazırlama...ama napalım canları içinde olsun yeter ki kilo alsınlar sağlıklı olsunlar...

12. 31 Ağustos 2008
  13. invictus

invictus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde sütüm yetmiyor artık bir öğünü emziriyorum diğerinde mama veriyorum...90 cc...günde 3 kez...

neyse buna da şükür daha da azalmasında ...mama vermek hakikaten çok zahmetliymiş...Allah kolaylık versin hepimize...

14. 31 Ağustos 2008
  15. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    vallaha ne guzel sizin bebisler mama ve biberon aliolar benimki zorla sokuyorum agzina almiyor itiyor diliyle masallah sizinkilerin belki zahmetlidir mama hazirlamak falan ama onlar hayirli ve saglikli yavrular olsun tek mama yesinler yazik ac kalcak degiller ya
    benimkiz benim memeye yapisti mi istemez ne biberon ne yalanci emzik
    yedirene helal olsun ne diyem diliyle itip duruyor iki aliyor hop itiyor habire ne yapsam da almiyor
    annesinin memesi daha lezzetli herhalde :lepi::roflol:

16. 31 Ağustos 2008
  17. elifsevde

elifsevde Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    aslinda bebek emdikce süt cogalir ama
    ne kadar mama verirseniz sütünüz o kadarda azalir ben kizimi 6 ay sirf emzirdim sonra tek gögsümden süt kesildi oda kesilmezdi de artik sol gögsümü tutmuyordu ondan oldu ama yinede 2 bucuk sene emdi oda zorla biraktim

18. 31 Ağustos 2008
  19. gxoxrs...

gxoxrs... Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm bende aynen senin anlattığın durumdayım...
    geceleri sütüm çok ii oluyor hatta bazen üstüm başım süt oluyo akıyo sütüm heryere
    ama gündüzleri olmuyo okadar göğüslerim hep yumuşak anlamıyorum var mı yok mu sütüm.
    kızım da sürekli emmek istiyo bütün gün meme de yatırıyorum 5 dakika olmadan uyanıo ben perişan o perişan bugüne kadar hep kafama göre mama verdim ama günde toplam 4 ölçüyü geçmemek şartı ile mama verince çok vicdan azabı çekiyorum ama malasef başka türlü uyumuyo mama yiyince bayılıyo resmen ben de mamayı biberonla veriyorum kaşıkla vermek mümkün değil başta biraz emziriyorum sora biberonu veriyorum anca öyle alıyo direk biberon verince ağlıyo istemio çünkü...
    2 gün önce 2.aylık kontrolümüze gittik kızım 1100 gram almış doktora dedim günde 4 ölçü veriyorum istemiye istemiye dedim doktorum 4 ölçü hiç bişey değil sen bebeğini anne sütüyle besliyosun 4 ölçü mamayla bu kadar kilo alamaz dedi sütün yetiyo demekki dedi ama sen alıyorsa eğer günde iki kere olmak şartı ile bir biberonda 3 ölçü yani 90 cc verebilirsin dedi (benim kızım memeden düşmüyor o yüzden vermek zorunda kalıyorum) gece hiç vermiyorum. mamanın hazmı daha zormuş bu yüzden bebeği daha çok tok tutarmış. bebeklerimizin uykuya da ihtiyacı var o yüzden ben artık takmıyorum veriyorum mamayı yoksa öbür yürlü uyuyamıyo da.