kızlar hadi bana yardım edin...ne yapmam lazım...

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ELha2012 tarafından 8 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

8 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : ELha2012
  1. ELha2012

ELha2012 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba kızlar.....

bugün doktora gittim kafam çok karıştı...kafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

lütfen bana yardım edin sizce ne yapmalıyım........

bilenler bilir geçen ay ilk denemem negatif sonuçlandı.....bu ayın 19.unda 2 .deneme için başlıycam.....
    bugün doktora gittim..3.gün 10 tane dondurulmuş yumurtam var.....
    ancak doktorum ikinci deneme için yumurtaların hepsini çözücez 2 gün daha yaşatılıp blast(5.gün embriyosu)transferi olucak dedi.....bende peki ya 2gün daha yaşamayıp hepsi ölürse ne olucak bu riske girilirmi diye sordum ....girmemiz lazım yumurtaların en kalitelisini alıcaz deyince bende dondurulmadan önce kalitelere göre ayrılmıyomu diye sordum hayır dedi.....kafam karman çorman oldu.......lütfen bana yardım edin...ne yapmam lazım.....şimdi soruyorum size......
    hiç böyle bişe yaşayan varmı......ben ilk defa duydumda .....
    yumurtaların kalitesi dondurulmadan önce belli olmuyumu........
    eğer hepsi ölürse benim birdaha en baştan başlamak için ne maddi ne manevi gücüm var..........:gitme:

2. 8 Temmuz 2009
  3. TOPRAK28

TOPRAK28 Allahım sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Sevgili arkadaşım , biliyorum sende benim gibi umutta yaptırdın.Benim tedavim esnasında ben her ihtimali göze alarak embriyolarımın 5. güne gitmesini istedim ve hatta bu konuda çok ısrarcı oldum.Netice olarak 3. güne başarı ile gelen 22 embriyodan 15 tanesi zayi oldu ve geriye yani 5. ve 6. güne 7 embriyom kaldı.Bu embriyolardan bana 2 tanesi bana transfer edildi ve ben şu anda Allaha şükür belki de ikizlere hamileyim.Anlayacağın 5. Gün embriyosunun tutma oranı daha fazla oluyor.Benim de sana tavsiyem sen de riski alıp embriyoların 5. güne gitmesini iste ve embriyolarına güven.Allah yardımcın olsun...

4. 8 Temmuz 2009
  5. ada67

ada67 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    toprakcım tekrar hayırlı olsun senın degerlerın nasıl geldı...

6. 8 Temmuz 2009
  7. TOPRAK28

TOPRAK28 Allahım sana emanetiz... Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Sağol adacım , seninde hayırlı olsun.Benim 13. gün değerim 518.Senin kaç çıkmıştı?

8. 8 Temmuz 2009
  9. deniz0509

deniz0509 Birgün geliceksin bebeğim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim aslında dondurmadan önce onların hangi kalitede olduklarını biliyor olmaları lazım
    yani bizim merkez bana öle demişti kalitesi istediğimiz gibi olursa donduracagız dedi
    ama bence senin geride 10 yumurtan olması super en azından o kadar ilaç hormon almayacaksın
    ve yumurta sayında çok iyi eminim 10 yumurtadan istediğiniz yeterli sayıya ulaşacaksınız

10. 8 Temmuz 2009
  11. deniz0509

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    dondurulmuş yumurtalarla tarnsferin de başarılı olduğunu okudum
    ayrıca blast yapmalarıda iyi seni riske atmıyorlar ve yumurtalarınıda
    bölünmesini bekliyorlar

12. 8 Temmuz 2009
  13. deniz bulut

deniz bulut annesinin bir tanesi Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    bu işlem için umutta para almıyorlar mı? başka merkezlerden alıyorlar ama zaten 5. güne gelmiş embriyoları donduruyorlar. neden 3. gün dondurulmuş ki? çok riskli.

14. 8 Temmuz 2009
  15. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar dondurulmuş embriyolarla ikizlerime hamileyim.
    mapavrili canım bunu seninle yazışmıştık.
    Yumurtaların dondurulmadan önceki kalitesi ile dondurlup çözüldüktan sonraki kalitesi aynı olmayabiliyor.Bu yüzden hiç belli olmuyor öncesi ve sonrası.10 tane yumurtan var bunların hepsi çözüldü, diyelim ki dediğin gibi hiçbiri kaliteli olmadı o zaman çözülmesi zaten bir hata olmaz.Peki 10unun atıyorum 7 si çok iyi oldu,3 ünü verdiler,kalanlar tekrar dondurulmaz,sen de oldu da bu denemede de hamile kalamadın,o zaman hangi yumurtalara başvurucaklar.Ya biraz karıiık oldu ama anlatabildim mi bilmiyorum.
    Bu işte başka bir para iş var gibi geliyor bana açıkçası ve burda senin sorduğundan başka sorulacak sorular da var.Bana başından beri hiç mantıklı gelmiyor..

16. 8 Temmuz 2009
  17. deniz0509

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet çözülenleri tekrar donduramazlar
    hepsini çözeceklerinden bu senin son sansın dondurulmuşlarla
    ama 3 gun dondurmuş olmaları belki evrimini iyi tamamlayanlar oldukları içindir
    banada tarnsferini 3 gun olmadı durumları iyi degilse 5 gunu bekleriz demişlerdi ama 3. gun çağırdılar
    yani 3. gun dondurdularsa belki istedikleri kaliteye gelmişti yumurtalar
    senin transferin 3. gun yapılmıştı dimi

18. 8 Temmuz 2009
  19. serenanes

serenanes Herşeyimiz Doruk'ta Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    3. gün dondurlulmuş olmaları sorun değil, benim 7 yumrutam da öyle donduruldu, ama kalitelerini dondurmadan önce biliyorlar benim elimde raporum bile var. Kaçı kaç hücreli kaçı kaç kalitede vs..
    Bence mavaprili arkadaşım sen bu durumu başka tüp bebek merkezlerine de bir danış... Ben Hymary ye katılşıyorum. Senin maddi manevi gücün olup olmadığını sordular mı bu öneriyi yaparken..Nasılsa elimize düştü mahkumjlar muamelesi yapılmasın bizlere. Eğer yapıyorlarsa zaten allahlarından bulsunlar.. nasıl bir hipokrat yeminidir bu ????