kızlar hamileyken grip olunca ne yaptınız yardım?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve sevilakdemir tarafından 11 Kasım 2010 başlatılmıştır.

11 Kasım 2010
    Konu Sahibi : sevilakdemir
  1. sevilakdemir

sevilakdemir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    kızlar 21 haftalık hamileyim ve dün grip oldum ilk hamileleiğim ne yapacağımı bilmiyorum çok ağır geçirmiyorum ama korkuyorum bebeğime bişey olcak diye siz hamileyken grip olunca neler yaptınız?:KK59:

2. 11 Kasım 2010
  3. durunun_annesi

durunun_annesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    mümkünse bol bol dinlen ben grip olduğumda doktoruma sormuştum sadece parol içebilirsin demişti başka hiç bir ilaç vermiyorlar güvenli değilmiş hamileler için bende limonu sıkıp limonata yapmıştım meyve yemiştim çok ağır değildi gribim sende öyle yapabilirsin şimdi mandalinayla portakalda çıktı bol bol onlardan ye bide bol su iç faydası oluyor 3 yada 4 güne kadar geçer inşallah ama sakın doktoruna sormadan ilaç kullanma benim en son sırtım ağrımıştı jel sürebilirmiyim dedim ona bile izin vermedi sadece parol verdi yine

4. 11 Kasım 2010
  5. sevilakdemir

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    sağolcnm zaten günde bir kilo mandalina yiyorum su desenbol içiyorum nane limonda içiorum bol bol iyileişirim inşallah hemen...

6. 11 Kasım 2010
  7. Belgisel

Belgisel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Ben hamileyken çok ağir bir grip geçirmiştim ve bol bol vitamin alarak, dinlenerek atlatmıştım. Bir de burnum kapalı olduğu için doktor bir ilaç vermişti. Tencerede kaynayan suya koyup buharını içime çekiyordum, o nefes almamı kolaylaştırıyordu. Allah'a şükür bebeğime bir şey olmamamıştı. Kendini fazla üzme canım bir çok kadın hamileyken grip olur ve bebeğe etkisi olmaz. Ama sen yine bir doktora görün, belki başka önerileri de olur. Geçmiş olsun.

Bayan sorunlu bunu beğendi.
  8. 11 Kasım 2010
  9. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende tam senin haftalarında grip geçirmiştim. günde iki bardak limonlu ıhlamur içtim allaha şükür atlattım. ben hamileliğim boyunca hiç ilaç almadım şimdi süt verdiğim için yine almıyorum.

10. 11 Kasım 2010
  11. sevilakdemir

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    kızlar çok ağır grip değilim sanırım daha başında olduuumdan nane limon içiorum ama ıhlamur gibi bitki çaylarının gebelikte kullanılmadığını duymuştum ondan ıhlamura pek yanaşmıyorum...doktora gitmedim çok kötü olmadığım için ateşim falanda yok şimdilik vitaminlerle atlamaya çalışıcam dahada ağırlaşırsam doktora giderim...saolun kızlar...

12. 11 Kasım 2010
  13. derya_67

derya_67 hayat birgün o da bugün Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    41
    ben doğuma 3 hafta kala grip oldum. doktorum sakın grip ilacı içme dedi sadece minoset yazdı. bol meyve yiyerek ve ıhlamur içerek atlattım gribi.

14. 11 Kasım 2010
  15. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Ben de grıpten bır hafta oluyor kurtulalı cnm. Terlı kalmamaya calıs bol su ıc ve meyve ye. Hele burun tıkanıklıgı berbat bırsey. Acıl sıfalar dılıyorum cnm

16. 11 Kasım 2010
  17. flamingo2754

flamingo2754 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    tavuk çorbası da iyi gider. bol limon sık içine.

18. 11 Kasım 2010
  19. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    canım bende bi kaç hafta önce ağır grip geçirdim burnum falan tamamen tıkanmıştı antibiyotiklik olmuşum doktorum beni kulak burun boğaza gönderdi oda bana bi antibiyotik yazdı ama hemen kullanma dedi.
    bol bol limonlu ıhlamur iç, bi kase içinde 1 tatlı kaşığı zencefil ve zerdaçalı balla karıştırıp macun kıvamına getir günde 4-5 tatlı kaşığı ye bunu bana doktor söledi ve deniz suyu olan bi serum verdi bununla burnumu yıkıyodum hergün hiç ilaç içmeden evde istirahatle 5 günde atabildim anca bu dönemde bebiş az hareket edebilir hiç korkma sen halsiz olunca oda öle oluyor. ateşine çok dikkat et çıkarsa hemen doktora git ben soğuk ter döküyodum anca