kızlar hamişken saç boyatmak zararlımı bilgilendirirseniz sevinirim.

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve hayatla içiçe tarafından 18 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : hayatla içiçe
  1. kızlar herkese merhaba.benim bir sorum olucaktı.bu saç boyalarıyla ilgili. kuaförün kendisinden duydum .ne kadar bitkisel kullanıyoruz boyaları deselerde inanmayın çünki kimyasal maddeler içeriyor dedi. kuaför arkadaşım bana böyle söyledi ve hemen geçen hafta saçlarımı kızıldan siyaha çevirdim. hem bi değişiklik oldu hemde zararı varsa boyaya artık bir ara vermiş oldum. hamiş kalırsam eğer bebişim doğduktan sonra tekrar kızıla boyatırım diye düşündüm .allahtan hayırlısı tabiiki. sizler ne biliyosun bu konuda paylaşırsanız sevinirim. şimdiden teşekür ederim .a.s.

2. 18 Ağustos 2008
  3. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    benim eski doktorumun hamilelikte saç boyatmasıyla ilgili bi dergide röpörtajı vardı,orda hamilelikte saç boyatmak zararlı değil yazıyodu ,sorduğumdada onaylamıştı....

4. 18 Ağustos 2008
  5. belenay

belenay Sena'm Taha'm sol yanım şükürler olsun rabbim Pro Üye

Beğenildi:
    79
    Ödül Puanları:
    148
    canım zararlı sen zararlı değil dediğine bakma doktorların normalde sık sık saçını boyayan kadınların bile kansere yakalanma riski çok fazla bebeğe de zararlı canım sen hamiş kal doğur ondan sonra istediğin renge istediin kadar boyatırsın sen tedbirini al takdir allahtan

6. 18 Ağustos 2008
  7. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    ben kesinlikle zararlı diye biliyorum.
    hem doktorum öyle dedi,hem de okuduğum bir çok yerde de böyle geçiyor.
    bir de zaten bu kadar bir şüphe varken riske girmeye ne gerek var ki??

8. 18 Ağustos 2008
  9. ewt bende zararlı dien arkadaşlara katılıyorum.....

10. 18 Ağustos 2008
  11. CZC

CZC Guest

kesinlikle zararlı...sakın boyatma derim sonra vicdana zabı cekersin allah korusun bişey olursa

12. 18 Ağustos 2008
  13. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    bugün kuafördeydim ve doğum yapalı 3 ay olmuş bir bayan geldi,saçlarını boyattı ama diplere değirmeden...
    tuhafıma gitti,doktoru söylemiş doğumdan belli bir ay geçene kadar boyatma diye...
    yılların kuförüne sordum doğrumu diye,kesinlikle hayır dedi,hamilelere bile boyuyorum dedi..zararı yok dedi..
    ben hamileyken hiç boyatmadım,sonuçta kimyasal madde,deriden geçer diye...
    ne derece doğru bilmiyorum ama şimdi organik boyalar çıktı zaten,hiçbir yan etkisi olmayan...
    bana sorarsanız boyatmayın derim,sonuçta 9 ay saçlarınız dinlenmiş olur...
    sevgiler...

14. 19 Ağustos 2008
  15. berçil

berçil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aarkadaşlar ben kesınlıkle zararlı dıye bılıyorum hem bebişler için değmez mı 9 ay boyatmamak risk almaya değmaz bence

16. 19 Ağustos 2008
  17. ArkeoS

ArkeoS İkinci duam... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Zararlı olarak biliyorum,saç boyandıktan sonra boya iç bölüme kadar ulsaıyo daha sonra kana karısıyo yanı dogal olarak hamıle kardesımızın bebısı de zarar goruyo.Bence beklemeye degergamyoncuiremsu

18. 19 Ağustos 2008
  19. EU2

EU2 Guest

komşumuz hamileyken yalan olmasın bi tanıdığının düğünü mü öyle bişeyi vardı saçını boyatmak istiyodu ama zararlıymış diye vazgeçmişti zararlıymış sanırım kimyasal barındırdığından