Kızlar hayıt adette gecikme yapıyor mu???

Konusu 'İnfertilite / Kısırlık' forumundadır ve nesemese tarafından 13 Şubat 2010 başlatılmıştır.

13 Şubat 2010
    Konu Sahibi : nesemese
  1. nesemese

nesemese Mevlam bizi koru.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Merhabalar kızlar,
    Prolaktinim yüksek, 3 ay parlodeli kullandım 92,7'den 165,5 fırladı. Hipofiz MR'ı falan çekildi şükür ki temiz çıktı. Dr gittim tekrar parlodeli 5 mg'a çıkarıcam dedi. Korktum çünkü yan etkileri inanılmaz kötü. Sonra burada hayıt tohumunun hormonları düzenlediğini ama yavaş etki ettiğini okudum. Her sabah akşam aç karınla 1 tatlı kaşığı çektim makinede ve kaynamış suda 5-7 dk demledim. Ilınınca içtim. Kullanmaya başlayalı 2,5 hafta falan oldu. Bilmiyorum o mu iyi geldi bugün prolaktinimi ölçtürdüm, 64,5'e inmiş. Şimdi de adetim doğru düzgün gelmiyor. 4 gün geciktim. Dün gece az leke geldi şimdi yok bişi. Acaba kullananlar bilir, hayır adeti geciktiriyor mu? Bu arada bugün merak edip kanda beta Hcg yaptırdım, 1den düşük çıktı yani hamile değilim.
    Aranızda hayıt kullandığı için adeti geciken var mı? Neler yaptınız?
    Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum..

2. 13 Şubat 2010
  3. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Sanırım hayıt kullanıp da adeti geciken bir ben varım. ınşallah bir problem yoktur. Sağlık olsun...

4. 13 Şubat 2010
  5. ecemnurr

ecemnurr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    108
    Canım bende de bir sıra prolaktin sorunu vardı. 27 idi. Dostinex kullandım. Mahvetti beni durmadan midem bulanıyor başım dönüyor herkes hamilemisin falan. Başka bir dr a gittim bu değer yüksek deil dedi. Dr a inanmak zor biri öyle der biri böyle. 1 küçük şişe de hayıt tohumunun ballı karışımını aldım. Kullandıktan sonra o ay adetim geç geldi 5-6 gün belki o etkilemiş olabilir bilemiyorum. Bu arada gebeyken kullanılmaması gerektiğini duymuştum.

6. 13 Şubat 2010
  7. bynkutluay

bynkutluay YaHalıkYaBariYaMusavvir Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    196
    merhaba kıslar bende hayır tohumunu 4 aya yakın kullanmıştım ama hiç adet gecikmesi falan yaşamamıştımm ama 8 ay önce falan kullanmıştım yanılmıyorsam

8. 14 Şubat 2010
  9. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar teşekkür ediyorum. Kafam çok karışık bari soğan kürü yapayım da belki gelir.

10. 16 Şubat 2010
  11. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar bunu hayıt yapmış olamaz dimi??

12. 16 Şubat 2010
  13. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Evet hayıt adette gecikme yapıyormuş hem de bebişle birlikte. Kullanmayanlar mutlaka deneyin derim ama çok başka otlarla karıştırmayın..Az önce BHcG 110,7 çıktı çok şükür. Rabbim dileyen herkese hayırlısıyla bu günleri yaşatsın...

14. 17 Şubat 2010
  15. masal0663

masal0663 limon ağacı Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah neşem...buraya da yazayım...tekrar tebrik ediyorum...bugün eşime senden bahsettim...çünkü bugün bütün gün aklıma sen aklıma geldikçe gülümsedim..
    çook mutlu ettin bizi...
    Allah bizlere de nasip etsin inşallah...:CüvCüv:

16. 17 Şubat 2010
  17. nesemese

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Masalım inşallah Mevlam en kısa zamanda benim yüzümü de hem bebişimden hem sizin mutlu haberlerinizden güldürür:)) amma karışık dua oldu:))

18. 8 Kasım 2010
  19. asel35

asel35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    slm.arkadaşlar bu hayıt tohumu hakkında kafamda şüpelerim var mesela alerji yaptı bana dilaltı damak şişti hormonlardan sandım ara verdim tekrar içtigimde yine aynı promlemle karşılaştım dudaklarım şişti anladımki hayıt tohumundan oluyo ozaman demekki her bünyeye aynı etki yapmıyo degilmi?