kızlar hipotiroidi yüzünden hamile kalamayanlar tedavi ile hamile kalanlar yardım!!!!

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve aaksoyoglu tarafından 2 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

2 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : aaksoyoglu
  1. aaksoyoglu

aaksoyoglu halimize binlerce şükür Rabbim... Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar ben 2 senelik evliyim hiç korunmadık ama hamile kalamadım pek üstüne düşmemiştim geçen yıl doktoro gittiğimde tiroidimin yüksek olduğunu söylemişti tefor verdi kullanmadım.şimdi bebek istiyorum geçen ay tekrar gittim doktora.ths hormonum 6.48 çıktı prolaktinde yüksek bu yüzden hamile kalamadığımı söyledi.yarım tefora başladım haziran 17 de sürekli aksatmadan içtim bu ay adetim tam 17 gün geçti 4.ve 10.gününde eczaneden test aldım negatif çıktı.geçen yıl ultrasona girdiğimde doktor kist falan hiçbişey yok demişti.kist oluşmuş olabilirmi yada tefor geçikme yaparmı.yoksa hemen fayda etmişte hamile kalmış olabilirmiyim.lütfen yardıma ihtiyacım var....:uhm:

2. 2 Temmuz 2009
  3. esra83

esra83 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende hipotirodi hastasıyım..ben çocuk sahibi olmaya karar verdiğimde gittim dr a yapılan testlerde anlaşıldı..Bana eythyrox verdi dr um ..yarım la başladım bende sonra günde 1 tablet içmeye başladım..tsh normale döndü..hamile kaldım..gerçi düşük yaptım ama tiroidle ilgisi olamıcağnı söledi r um ..çnkü normale döndü..yani merak etme..tefor da benim ilaçla aynı..düzenli kullan bir gün bile aksatma..hamile kalabilirsin..ama aksatmaman ilersi içinde çok önemli..hamileykende bu ilaç kullnamaya devam edilior ve dr heray takp edecek dozaj ayarlayacak..çünkü bebeğin tiroide ihtiyacı oluormuş..tek tavsiyem ilacı aksatmadan hergün mutlaka iç...ınşallah kısa sürede hamile kalırsınn..ve sağlıkla kucağına alırsın

4. 2 Temmuz 2009
  5. MELEKGUL

MELEKGUL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam kızlar ben de hipotirodi hastasıyım.normalde 6 ay da bir kontrole gidiyorum ama dr um hamile kalırsan 6 ay kontrol için çok uzun dedi bugün tekrar gittim ben de eutrox 100 lük kullanıyorum kan sonucuna göre mg. ayarlanacak hamilelikte mutlaka bu ilacın alınması gerekiyormuş.100 lük kullanmama rağmen dr az gelebileceğini söyledi

6. 30 Ağustos 2009
  7. zuhal turan

zuhal turan Rabbena lekel hamd Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    113
    slm kızlar benimde troit hormonum düşük çıkıyor 4 senedir gebe kalamıyorum bana aşılama tedavisi verildi bu sorunum yüzünden iptal edildi kötü yanı bana ilaçta vermiyorlar gittiiğiim 4 dr da verilek ilaç olmağını söyledi bana aylık kontrole gidicekmişim bu konuda fikri olan var mı

8. 13 Nisan 2010
  9. ebesraru

ebesraru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhabalar
    Benimde troid seviyem yüksek çıktığı için hamile kalamaıyorum, 2 senedir evliyiz ve çocuğum olsun istiyorum. ılaç kullandım TSH değerim 11 den 7 ye düşmüş. doktorum ilacın tozajını arttırdı. seviyeyi 1 e kadar düşürmem gerektiğini söyledi. . Bu arada bu tedavi esnasında vücudumda kaşıntılı kızarıklıklar ve midemde yanmalarım başadı . Ama hayırlı sonuç için bazı şeylere katlanmam gerekiyor.ınşallah dualarımız kabul olur.

10. 16 Nisan 2010
  11. hulya476

hulya476 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    evet bir hipertiroidi hastasida benim,ben iki cocugum var ucuncuyu okadar cok istiyorum ki,ama hamile kalamiyorum,pardon gecen yil nisanda hamileydim dusuk yaptim,sebebini doktorlar gripten dediler, yani guatirla alakasi yok mus,ama ben cok isrememe ragmen hamile kalamiyorum simdi,ben 10,yil once ameliyat oldum hipertiroidi sebebiyle,ameliyattan sonra sorunum olmadi hic,ama cok,cok istememe ragmen yok daha birsey,bu aydan umitliyim hayirlisi .

12. 17 Nisan 2010
  13. aysen_34

aysen_34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    selam canım geçmiş olsun bende hipotiroidim
    evet engelliyo malesef ve bütün hormonlarımızı etkiliyo birçok etkisi var vücudumuza
    benimde ilk testimde 4 65 idi sonra düştü 2 40 a ve düştüğü zamn düzenli regl olmaya başlamıştım sonra ilacı hep aksattım kaç aydır regl olamıyodum test yaptırdım tsh 8 e çıkmış malesef :sinifsinif: şimdi ilacım değişti dozajı arttı
    inşlhh tez zamanda kavuşuruz :KK46:

14. 18 Nisan 2010
  15. aysen_34

aysen_34 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    0
    geçmiş olsun canım
    inşlhh gelmiştir meleğin haberdar et bizide opuyorumnanaktan

16. 8 Ocak 2011
  17. a.sahin

a.sahin annen seni bekliyorrrrrrr Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    selam kızlar bende hipotiroid hastasıyım ama hamile kalamamam bu yüzden değil çünkü doktorum hamileliğe engel olmadığını söylemişti. kistler engel bende de ne yazıkki pko var tedaviye başladık smear testim yapıldı 19 unda alıcam sonuçları eşim de test yaptırdı onunkini de 19 unda alacağız rahil filmi istedi doktorum adetten sonra çekilecem adetimin 3.günü çağırdı hormon testi için uzun bir tedavi süreci bakalım bundan sonra neler olacak inşallah hepimiz tez zamanda bebeklerimize kavuşuruz:KK59::KK59::KK59::KK59::KK59::KK59::KK59::KK59::KK59::KK59:

18. 19 Ocak 2011
  19. a.sahin

a.sahin annen seni bekliyorrrrrrr Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bende bugün sonuçlarımı almaya gittim smear ve eşimin sipermiyogram sonuçlarını
    smear temiz çıktı eşimin spermlerinde çok az hareketsizlik varmış bugün kan testi yaptılar gebelik testi
    yarın sonucumu alacağım inşallah hamileyimdir:KK70::KK70::KK70::KK70:::KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:
    değilsemde 2 aydır adet olamıyorum adet söktürücü vericek ALLAH'tan hayırlısı
    eşlerin birbirlerine destek olması kadar güzel birşey yok ama ne yazıkki ben bu güzelliği tadamıyorum eşim bana destek olmuyor herkese de arkamda kapı gibi kocam diyemiyorum:KK43::KK43::KK43::KK43::KK43::KK43:
    TEK DESTEKÇİM BENİM AİLEM VE SİZLERSİNİZ:2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2: