kızlar!!! histerastkopi olan yokmu aranızda?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve HÜZÜN YAPRAKLARI tarafından 30 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : HÜZÜN YAPRAKLARI
  1. slm kızlar arnızda rahim perdesi için histerastkopi ameliyatı olan yokmu olduysanız kaç ayönce oldunuz ve şimdi bebiş felan varmı?

2. 31 Temmuz 2008
  3. Dr.best

Dr.best Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım cok geçmiş olsun .. öncelikle neden ameliyat olacağını bilmek isterim yani bu ameliyatı olma nedenin ne . yani net olarak anlatırsan sevinirim . ve ne zaman ameliyat olacaksın ? bunları soruyorum çünkü ben jinekoloğum . ayrıca gereçekten iyi bir yerde olmalısın . çünkü gerçekten riskleri var . yani gerçekten iyi bir yerde olman gerekiyor bu ameliyatı . ameliyat sonrasında bayılma adet ağrısına benzer kramplar hafif kanama ve omuz başlarında ağrı gibi şikayetlerin olabilir .

riskleri ise şunlar aslında pek yok ama önemli şeyler rahimde delinme, enfeksiyon, yapılan işleme bağlı kanama-yapışıklık olması . ve şayet düşük için bu ameliyatı oluyorsan rahim delinmesi hiç çocuğun olmaması anlamına gelir . . . bu durum için laparoskopi ile de yapılabilir . onu da araştır istersen . laparoskopi de şudur ; 10 milimetre çapında bir boruyla karın boşluğuna girilir ve içeriye gaz verilerek karın içinin şişmesi ve organların birbirinden uzaklaşması sağlanır. Daha sonra bu delikten bir kamera yerleştirilerek tüm iç genital organlar gözlenebilir. ve rahim perdesi gibi sorunlar ortadan kaldırılabilir .

tekrar geçmiş olsun canım . iyi geceler ..

4. 31 Temmuz 2008
  5. merhaba öncelikle ilginize teşşkr ederim.ben 3 ay önce histerastkop oldum uterus septum vardı. geçen ay dr'uma gittim muayene etti ve bir probleminiz yok artık ve hamile kalabilirsiniz dedi bende bu ay denedim olmadı.kafama takılan şu tüplerimde tıkanma felan olur die çok korkuyorum şuan regl dönemindeyim geçsin dr gitcem dr gözetimi altında hamileliğe hazırlanayım die düşünüyorum en azından problemim varsada haberdar olur tedavisini yaptırırım.beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim doğrumu düşünüyorum sizce? saygılarımı sunarım......

6. 2 Ağustos 2008
  7. zeyhat

zeyhat sonunda oldu :) Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    Hüzün yaprakalrı bende lap. ve isteroskopi oldum aynı anda septum vardı onu aldılar. Sana laparoskopi yapıldımı? ÇÜNKÜ BEN NİANDA AMELİYAT OLDUM AMA GÖBEK ÇEVREMDE SIZLAMA GİBİ AĞRILAR HİSSEDİYORUM HALA.

8. 2 Ağustos 2008
  9. canım arkadaşım benim uterus septum'um histerastkopiyle alındı sadece hem laparastkopiyle histerastkopi bir anda yapılırmı yeni duydum geçmiş olsun ne zaman oldunki halen göbek çevren sızlıyo?

10. 2 Ağustos 2008
  11. bu arada unutmadan soriyim hamilelik felan varmı veya dr'un ne zaman uygun gördü hamile kalmanı.bana 2 ay sonra dedi ve bu 2 aydan sonra ilk ayım ama hamilelik yok ....

12. 3 Ağustos 2008
  13. dr.best nerelerdesiniz soruma yanıt bekliyorum daaa halen cvplamadınz:1rolleyes::1rolleyes:

14. 3 Ağustos 2008
  15. zeyhat

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ben nisanda oldum doktor iki ay beklememizi söyledi. Biz bebeği biraz erteledik. Oyüzden hiç hamileleik denemedim. Benimki çift rahimede benziyordu. Bu nedenle birde bu ameliyatlar riskli olduğu için rahime zarar vermemek için doktor lap. eşliğinde histeroskopiyi yaptı. Çünkü en ufak his. sapma rahmi delebilir ve tüm doğurganlığına engel olur dedi. Lap. ile histeroskopinin rahmin içinde ielrleyişinide takip etti sorun olmasın diye.

16. 3 Ağustos 2008
  17. zeyhatcım geçmiş olsun çok zor olmalıymış o anki durumun Allah kurtarmış.ne zaman düşünüyosun bebek yapmayı?

18. 3 Ağustos 2008
  19. zeyhat

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    Canım benim eşim henüz askere gitmedi. Üniversitede okuyor bu yıl sınıfını eemzse askere gidecek mecburen o gelenece bebek ertelenecek eğer geçerse inşallah ekimde çalışmalara başlayacağız. Banada doktorum istersen ilaçlar çatlatma iğnesiyle gözetimimde hamile kalabilirsin diye endişelenme bence. Bu ameliyatlardan sonra sanırım dktorlar biran önce hamilelik istiyorlar. Sen ne zaman başlayacaksın ilaçlara.