Kızlar idrar yolu enfeksiyonu oldum:((((((

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve nevra_t tarafından 17 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

17 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : nevra_t
  1. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar 1 haftadır karın ağrılarım vardı,iki ayrı dra gittim ikiside muayene etti bişey yok,idrarda yanma varmı diye soruyolar yok öyle olunca idrar tahlili de istemediler,dün sabah çok iyiydim öğlene doğru inanılmaz idrara çıkma isteği birde kasıkta ağrı oldu drumu aradım hemen nst ye gir birde idrar tahlili ver dedi,idrarda lökosit çıktı 40 civarı,bir antibiyotik,birde antiseptik verdi dr,eve geldik, tuvalete gittim idrarla kan geldi hemen drumu aradım tekrar idrar yolu enfeksiyonu geçiriyosun dedi 3 litre su iç dedi idrar kültürüde verdim.....Çok korkuyorum bebeklerime zarar gelicek diye:KK43:((((((((((((((((

2. 17 Ağustos 2009
  3. penses

penses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım bilmiyorum hamdolsun böyle birsey yasamadım ama bebeklerıne bı zararı olacagını düşünmüyorum bol bol su iç gecer canım doktorlarda ondan diyo zaten suyu ihmal etmeyın diye .canım bıde bırsey dah duydum nettede arastırdım kızılcık suyuda çok iyi gelıyomuş idrar yollarına ben içiyorum hergün 1 bardak

4. 17 Ağustos 2009
  5. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Geçmiş olsun canım bebeklerine zarar gelmez canım ona göre ilaç veriyorlar hamillelikte çok sık olan bir durum sen bol bol su tüketmene bak

6. 17 Ağustos 2009
  7. canbebek

canbebek canım oğullarım......... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya çok geçmiş olsun.... ama bence suyu ihmal etme.... ben normaldede çok su içen biriydim ama hamileliğimde buna çok dikkat ettim... en az 3 lt su içiyorum günde... belkide daha fazla.... ama bunun çok faydasını gördüm.... bebişlerine allahın izniyle hiçbirşey olmaz... kendine dikkat et yalnız.... opuyorumnanaktan

8. 17 Ağustos 2009
  9. PamuKSekeR

PamuKSekeR artık anne Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canım geçmiş olsun. hemen telaşe etme antibiyotiği kullanınca geçecektir. bende 17. haftamdayken idrar yollarımda enfeksiyon çıkmıştı monoral diye tek kullanımlık bir antibiyotik kullandım sonrasında geçti.. bir an önce ilacını kullanırsan bebeklerine zarar vermeden geçecektir inşallah tatlım..

10. 17 Ağustos 2009
  11. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Sağolun kızlar,benimki biraz ağır geçiyor sanırım şu anda acayip midem bulanıyor birde karın ağrısı,bu hale nasıl geldim anlamadım ya,ne kadar izole yaşıyorum oysa ama olacağı varsa gelip buluyor işte......

12. 17 Ağustos 2009
  13. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Birde kullandığım ilaçlar aksef 500mg ile piyeloseptyl 50 mg bunları kullanan oldumu aranızda hamileyken,içim hiç rahat değil kullanırken ama enfeksiyon daha zararlı....

14. 17 Ağustos 2009
  15. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım öyle o kadar çok dikkt ediyoruzkii geçen bende ishal oldum ağrısından gece 10 da hastaneye yatırdılar o akşam 2 serum yetmedi ertesi gün bir tane daha verdiler mikrobikmiş o kadar çok dikkat ediyoruz neden böyle şeyler oluyor diye kızıyorum hatta annem bana çok kızdıydı sen uyuz bişeydin iyice manyaklaşmıssın temizlik konusunda bu cocukları böyle yetiştirme diye kızıyoodu valla haklı galibaa kaydirigubbakcemile3 ama olan oluyor işte önemli olan çabuk atlatmak....

16. 17 Ağustos 2009
  17. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    çok gecmış ols ınş sıfa bulursun canım..............aslında taharet suyuna sırke koymayı tavsıye edıyolar...............mıkrobu kıtıyo..........ınş ılaclarını al canım .............bol sıfa

18. 17 Ağustos 2009
  19. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Vallahi nilcim sakınan göze çöp kaçar misali oluyo bizim galiba........

Muallim cnm sağol bir atlatabilsem sağsalim şu durumu....