Kızlar Ikea'nın koltuk takımlarından memnun musunuz ?Kullananlar yorum ?

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve 26lilyum35 tarafından 25 Eylül 2009 başlatılmıştır.

25 Eylül 2009
    Konu Sahibi : 26lilyum35
  1. 26lilyum35

26lilyum35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ikeadan koltuk takımı almayı düşünüyorum.ama kalitesinden emin olmak istiyorum.kullanışlı mıdır?söylenenlere göre kılıfları eskiyince yedek satışı yokmuş.yıkanabilir olmayanlarda durum ne acaba?kullananlar varsa olumlu veya olumsuz yorum yaparsa çok sevinirim.tşk ederim.CADIARZU

2. 25 Eylül 2009
  3. eliznil

eliznil herşeyimsin... Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    benim salon takımım ve oturma odam ikeadan...koltuklar çok rahat ve bir o kadarda şık...kalitesini soruyorsan ancak kullanarak anlarsın...oldukça sağlam kaliteli iskelete sahip koltuklar...ayrıca kılıfları değişiyor..eskimesine gerek yok.istediğin iki farklı kılıfı alıp yaz sezonu kış sezonu olarak değiştirebilirsin...bir anda yepyeni bir ewin oluyor kılıflar değişince:)
    yatak odamıda ikea dan aldım.aynı şekilde ondanda çok memnumum...

salonumda iki markadan mobilya var siyah renkte...birinin adını yazmayım ama bilinenn kaliteli pahalı bir marka diğeride ikeadan alarak salonu tamamladığım mobilya. ikeadan aldığım siyah renkli ahşap mobilyayı nemli bezle bir kere siliyorum...zaten üzerinde parmak izi oluşmuyor..siler silmez tertemiz oluyor.
    diğer mobilyada 40 çeşit temizlik uyguluyorum...özel spreyi iki tane elimde bez biriyle sil diğeriyle kurut...parmak izini hemen emiyor dokunamıyorum korkudan...

ikeanın malları çok kaliteli ve çok kullanışlı... alırken için rahat olsun yerimseniben uzun yıllar kullanıcaksın emin ol :)

4. 25 Eylül 2009
  5. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ama sunta yazıo detayında?????????? bende begndım ıkeada koltuk iskletı sunta dıe bıraktım..ne kadar dayanrkı sunta??? saglam olabaılcegını sanmamm

6. 25 Eylül 2009
  7. MargaRin

MargaRin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sunta benim bildiğim en kötülerinden biridir tam emin değilim ama ucuz olacağı zaman amaan suntadan yapıverin işte diye çok geçer konuşma..sunta ince ve dayanıksız diye biliyorum.

"Sunta (YONGA LEVHA – CHıPBOARD) odun talaşının belli kimyasal birleştiriciler ile karıştırılarak preslenmesi sonucu elde edilen levhadır. Mobilya sanayinde sıkça kullanılır. Belirli standartlar dahilinde çeşitli kalınlıklarda üretilir. Suya ve yanmaya karşı dayanımı yoktur. Çeşitli kalitelerde üretilir ve darbe dayanımı kalitesine göre değişir". vikipedi den.

8. 25 Eylül 2009
  9. Alsebe

Alsebe Rutbesiz :-) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Bende 10 yil kullandim 3 lu koltugunu...Sallanan krem koltuklarindan memnun kalmadim cok cabuk kirlendigi için..Sonrasinda baska bir magazadan koseli koltuk aldik ikeadan almadigima cok pismanim..En azindan iskeleti saglamdi 10 yil ustunden inmedik..Yinede iyi dayandi...Bezlerini yikayip yikayip kullandim koltugu..Ben tavsiye ederim..Yanliz ben Turkiyede yasamiyorum ve orada hiç ikeaya gitmedim oradaki mallarda ayniysa ben tavsiye ederim..

10. 2 Ekim 2009
  11. B&M

B&M FB & M & YE Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar ,ikea nın beyaz deri koltuğu var bizde onu almak istiyoruz takım halinde
    acaba kullanışlı olurmuki?gerçek deri yazıyo ama deri ne akdar kullanışlı?

12. 4 Ekim 2009
  13. R2D2

R2D2 Aklım sukut-u sever benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Masa, sandalye, perde ve kızımın oda takımı İKEA dan. Bu saydığım şeylerin hepsinden
    memnunum.

Salona koltuk takımı ve ayrıca misaifr odasına tek bir kanepe almayı düşünüyorum. İskeletleri çok sağlam görünüyor. Kılıfları eskiyince yedek satışının olmaması çok mühim değil. O bir şekilde halledilir bence.:kahve:

14. 12 Ekim 2009
  15. urgakina

urgakina İnsanıSevmekleBaşlarHerşy Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende oturma odasına köşe koltuk aldım ikeadan iskeleti çok sağlam ayrıca süngerleride çok kalite oturduğumda çok konforlu olduğunu hissedebiliyorum:)) ancak rengi bej olduğu için çok çabuk kirlendi bende koltuk deterjanıyla talimatlara uyarak sildim. fakat rengi hemen soldu:))kumaşları çok kalite gelmedi bana zaten ileride tekrardan başka bir renge kaplatmayı düşünüyorum. ama model ve sağlamlık yönünden çok memnunum:))

16. 12 Ekim 2009
  17. B&M

B&M FB & M & YE Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar ikea beyaz hensvik çocuk odası kullananlarınız memnunmusunuz???

18. 2 Kasım 2009
  19. arzum1914

arzum1914 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bizim evimizin heryerinde (mutfaktan banyoya kadar) ıkeadan aldigimiz birseyler var koltuklarimizda ıkeadan.tekli sallanan koltuklari 3,5 yil once almistik. cok dayanikli oldugunu ve herkesin severek oturdugunu soyleyebilirim.bir kac oncede eskiyen koltuk takiminin yerine iki koltuk aldik onlardan da cok memnunuz.kirlendiginde makinaya atilip yikanabiliyor.cok rahat ve kullanıslı ustelik evde hantal ve sevimsiz bir gorntude olusturmuyor.ben tavsiye ederim.yinede deri koltuklari kullanmadigim icin emin degilim.