kızlar ikizlerinizi nasıl uyutuyorsunuz?

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve penses tarafından 6 Eylül 2010 başlatılmıştır.

6 Eylül 2010
    Konu Sahibi : penses
  1. penses

penses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar bebişlerinizi nasıl uyutuyorsunuz sallayarakmı yoksa kendılerımı uyuyo bana yardım edın lütfen benımkılerın ikiside hala daha sallanıyolar bırı salıncakta diğeri sallanan portatif beşiğinde uyuyo nasıl bıraktırabılıım sallanmalarını sağolsun dış kuvvetler alıştırdı sallanmaya bende eziyetını çekiyorum şuan yardım lütfen .özellıkle bı kız mı tutsam bırakmaları için acaba

2. 6 Eylül 2010
  3. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım benimkiler kendileri uyuyo ama daha biz küçüğüz sonradan değişirmi bilmiyorum.sallanmaya ve kucağa alışmasın diye elimden geleni yapıyorum nezamana kadar başarılı olurum bilmiyıorum.seninkilerin uykusu geldiğinde ağlasada sallama bence.uykusu geldiğinde elbet uyuyacak.
    deneyimli arkadaşlar daha iyi yardımcı olurlar canım.herşey gönlünce olsun.

4. 6 Eylül 2010
  5. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    canım kaç aylık oldunuz ilk başta sıkı tutmak önemli ben o konuda taviz vermemiştim insanlara alışmasınlar aman sallama diye diyee çok yorulmuştum o dönem .... biliyordum g..t gibi tek başıma kalacağımı kucakta tutturnadım bebeklerimi inat ettim :)) beşiklerin sallanan ayaklarını indirmiştim sabitledim benimkiler park beşik ...sallamadan gazlarını çıkartırdık yatırırdık bu surekli olunca alıştılar ama bir bebişim çok gazlıydı kolikliydi ona özel hamak yaptık yaaa o 7. aydan itibaren beşiğine koydum biraz sıkıntı çıkardı ama biberonla avunmuştu...şimdide biberonla uyuyor

birde odaya müzik aleti aldım ilk günden itibaren müzikle uyuyorlar

6. 6 Eylül 2010
  7. burcinn

burcinn Ayşenur ve Çınarın annesi Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    108
    valla sallıyorum ayağımda hem de :KK43:(
    otomatik beşik etkisini kaybetti artık mama koltuğu oldu..çok yiyolar sanki :KK43:(
    benimkileri de anane babane alıştırdı..beni düşünen yok ki!!!!!!!!!!

8. 6 Eylül 2010
  9. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    valla penses cnm 40 çıkana kadar kendileri uyudular....yataklarında
    ben başından beri tektim....kucağa alışmadılar alan yoktu
    ama 40 dan sonra anakucağında sallayarak uyuttum...bebeklerimden biri omuzda uyuyordu biri ayakta...
    ikisinin uykusu geldiğinde hemen uyuyan bebeğimi ayağıma alıyordum...sallıyordum
    diğerinide omzuma alıyordum hangisi önce uyursa diğerini beşiğe atıp diğerini ayağımda devam ettim..
    şimdi büyüdük çok uykusu gelen kendi kendine uyuyor....ama artık aynı anda uyumuyolar rahatım yani...

10. 8 Eylül 2010
  11. omrum76

omrum76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Benim kızlarımda ilk 1.5 ay hiç sallamadım emzikde vermedim nasılki gaz sancılarıve kolikler i çıktı başladım hemi beşikte hemide ayakta sallamaya..ben annemle beraber bakıyorum beraber baktığımız halde çok zorlandık taki 4 aylık olana kadar ..Şu an 5,5 aylık olduk bazen kendileri beşikte kendiliğinden uyuyor ...bazende ben ya ayakta sallıyorum yada beşikte sallayarak uyutuyorum..Her halükarda ikiz büyütmek çok zor helede tek büyütenler Allah yardımcımız olsun..Kızımın biri bu sıralar çok huzursuz hiç durmuyor bir haftadır pek yemiyor acaba dişmi çıkaracak diye düşünüyorum..Sürekli salya akıtıyor, elleri ağzında, dilini yiyormuş gibi yapıyor..Allah yardımcımız olsun..

12. 8 Eylül 2010
  13. nevra_t

nevra_t Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    Benimkilerde 2 aylık olana kadar kendileri uyuyorlardı aynen bizde de gaz sancıları had safhaya ulaştıktan sonra kucakta sallanarak uyumaya başladılar hala öyle ya kucakta ya ayakta sallanarak uyuyorlar.....

14. 12 Eylül 2010
  15. wavy

wavy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    eğer teksem biri kucğmda biri ayağımda uyuyor. eğer babamız evdeyse ikisi de ayakta uyuyor.

16. 12 Eylül 2010
  17. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    benimkilerin biri kendi uyuyor .uykusu gelince yerine yatırıp memesini veriyorum hemen başını yana çevirip uyuyor..ama diğeri ayağımda poposuna ufak ufa vurunca uyuyor

18. 13 Eylül 2010
  19. femalexx

femalexx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    123
    biri uykusu gelince kendi uyuyor diğeri ya sallanan salıncağında mamayla yada çoğunlukla emzirirken uyuyor.