kizlar imdat evde sac boyarken boya + oksidan ile ilgili

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve baloncukkk tarafından 26 Haziran 2010 başlatılmıştır.

26 Haziran 2010
    Konu Sahibi : baloncukkk
  1. baloncukkk

baloncukkk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    76
    Selamlar :) saclarimi 1 senedir kuaforde maviye boyatiyorum, tamamen degil ama sadece bir kismini. kuafor saclarimi surekli ozensiz boyadigi icin ayni isi ben kendim evde yapmaya karar verdim. kuaforum barcelino marka boya kullaniyo, bi de boyayla oksidan karistirdigini soylemisti. bunu internette arastirip satin alabilecegim bi web sitesi buldum. karisimi evde hazirlayip yumurta fircasiyla kendi kendime saclarimi boyayabilirim diye dusundum.
    size sormak istedigim, sacimin gercek rengi kumral, boyayla birlikte % kaclik oksidan satin almam gerekir? loreal oksidan alsam iyi midir?, bunu boyayla kaca kac karistirmam gerekir? o karisim sadece boya ve oksidan mi yoksa ona sicak su falan da ekleniyor mu? ve dikkat etmem gereken baska seyler var midir?

simdiden cok tesekkur ederim :)

2. 27 Haziran 2010
  3. lailamx

lailamx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    kuaförüne sorsaydın laf arasında keşke:KK1:

4. 27 Haziran 2010
  5. baloncukkk

baloncukkk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    76
    ehehe :) keske evet.

uhuu yok mu hic bilen :KK43:

6. 27 Haziran 2010
  7. baloncukkk

baloncukkk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    76
    selam tekrar, simdi baska bi sayfadan gordum urunun ozelliklerini boyle yazmislar:
    . Saçın Rengini açın yada direkt açılmış saça uygulayın.
    . Özellikle metal olmayan bir kap kullanın.
    . Bir tarak veya boya fırçası yardımı ile ürüne hiç bir katkı maddesi ilave etmeden direkt saça uygulayın.
    . İstenen renk yoğunluğuna göre 15-20 dakika boyayı saçta bekletin.
    . Boyadan sonra saçınızı şampuanla köpürterek duru su akıncaya kadar yıkayınız ve kremleyiniz.
    . Arzuya göre saçın rengi açılmadan da kullanılırsa orjinal renkten açık veya koyu renkler elde edilebilir....

ben de oksidan karistirmadan kullansam nasil olur sizce?

8. 5 Ekim 2010
  9. tuba0604

tuba0604 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar mavi siyah loreal majirel kuaför boyasına yüzde kaçlık oksidan kullanılır bileniniz var mı?

10. 3 Nisan 2011
  11. aliceinwonderland

aliceinwonderland Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    epey geç bi yanıt olacak ama anlatayım saçımı mora boyadığım zamanlarda (o zaman barcelino marka boya yoktu) saçımı yüzde 9 luk oksidan ve 30 gr oryal yardımıyla açık turuncu rengine kadar açarak boyaya yarıyarıya saç kremi katarak uygulardım. barcelino ile deneyimim olmadı fakat su bazlı boya tipi olduğundan yola çıkarak bunun işe yarayacağını söyleyebilirim. saç kremi katılması hem saç telinin yumuşarayarak daha fazla boya tutmasını, hem de saça gereğinden fazla pigment verilmemesini sağlıyor ( saça bi zararı yok tek zararı saçınızı durularken çok daha fazla boya akıp etrafı batırması)
    isteğe bağlı kısa bi süre fön de tutabilirsin saça.. ilk boyamadan şişede kalan boyayı oksidan karıştırmadığın ve hava almaktan iyi koruduğun takdirde 3-4 hafta sonra, bir daha fazla saç kremi daha az boya karışımıyla tazeleyebilirsin.

Son düzenleme: 3 Nisan 2011