kızlar işin içinden çıkamıyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve asucuk29 tarafından 1 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1 Kasım 2009
    Konu Sahibi : asucuk29
  1. asucuk29

asucuk29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar benimle evlenme niyetiyle görüşmeye gelecek olan birisi var. Kendisi memur, ailesinin durumu pek iyi değil (üstelik öğrendiğim kadarıyla babası biraz sorumsuz birisiymiş) benimki onlara taksitli ev almış. Ayrıntılı olarak bilgi alamadım çünkü henüz ortada bir durum yok. Eğer evlenirsek taksitler gündeme gelirse ne olacak. bir yanım kabul etme başkasının taksidi için yıllarca sıkıntı çekeceksin belkide ailesine maddi destektede bulunacak diyor öbür yanımda iyi anlaşalımda gerisi boş olur diyor mafoldumben kafayı yemek üzereyim nolacak şimdi ben napmalıyım. Sizlerden deneyimi olanlar vardır lütfen bana yardım edin :çok üzgünüm:

2. 1 Kasım 2009
  3. asucuk29

asucuk29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu durumdan ailesini istemediğimi çıkarmayın başımın tacıdırlar ama oğulları bekarken ev aldırmak kafamda soru işaretleri oluşturdu

4. 1 Kasım 2009
  5. tatlixsxoxgxlum

tatlixsxoxgxlum kızım İLKE 1 yaşında:)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle bu ev ve taksit durumunu netleştir kendisi le bizzat konuş ne kadar taksit ödediğini ne kadar kaldığını evlenince durmun ne olacağını herşeyi ama içinde olan herşeyi sor şmdiden açık açık konuş endişelerini düşünceleri belirt onun vereceği cevaba göre hareket edersin.bu aradada kişiliğine bakarsın sana uyarsa devam edersin uymazsa ayırırsın yollarını daha yolun çok başındaymışsın. inş hakkında hayırlısı olur...

6. 1 Kasım 2009
  7. asucuk29

asucuk29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sorularımdan yanlış anlamlar çıkarırmıki ben ev almasına bişey demiyorum ama ailesine destek olması alışkanlık haline gelirse diye korkuyorum. ya kimse gelmiyor evde kalacam derken birisi çıktı buda sorunlu senağlama

8. 1 Kasım 2009
  9. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    açıkça konuşun bunları. eşimle ilk tanıştığımda, bana ikinci günü böyle bir olay anlattı.evlenmeyi düşünmediği zaman, kredi çekmiş, ailesine ev almış kredi taksitlerini eşim ödüyor, ev eşimin üstüne ama aile oturuyor.eşim asker. bu arada. ben de o zaman kabul ettim.hesap yaptık vs. üç sene bitecek evliyiz.hala ödüyoruz, ama bebeğim bir ay sonra doğacağı için, biz bu senenin başından beri ,para alıyoruz ailesinden. yani eşim konuştu, her ay bize ödeme yapıyorlar, kredi bitince de evden çıkıcaklar kiraya, biz de değerlendiricez evi.
    ben sorun yaşamadım ama, tavsiyem bu durumu baştan konuşun, herkes bizim kadar şanslı olmayabilir.sorunlar çıkabilir. tavsiyem mutlaka konuşun ve netleştirin.ortak iş yapmak, ortak ödeme yapmak çok zor.biz de sorun çıkmadı şükür ama sen temkinli ol.

10. 1 Kasım 2009
  11. asucuk29

asucuk29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sanırım benimkinin evi annesinin üstüne. oğlum bana ev aldı diyormuş. ama düşünüyorumda eğer aynı şehire yerleşirsek oğlunu kirada süründürmez gibime geliyor CADIARZU

12. 1 Kasım 2009
  13. stelina

stelina Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ev taksitlerinden önce,bence onu sevip sevmediğini düşün.evlilik cocuk oyuncağı değil ki.sırf evde kaldım düşüncesi yüzünden de ilk istemeye gelenle evlenilmez bence

14. 1 Kasım 2009
  15. MaviEge

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    bu arada biz onlara hiç destek de bulunmadık bunun dışında.onlar bize her konuda oluyorlar.dedim ya herkes bizim kadar şanslı değil.ama sen konuş baştan bu ayıp değil sonuçta. sana gelip baştan kabul ettin derler sonra.

16. 1 Kasım 2009
  17. iyide zaten daha evlenme amacıyla görüşecek birbirinizi tanıyacaksınız. bütün sorularınızı eş adayınıza sorabilirsiniz.bizden alacağınız cevaplar değil eş adayınızdan alacağınız cevaplar önemli..

18. 1 Kasım 2009
  19. MaviEge

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    hımm ozaman değişir.ama kredi çektiyse kendi adına, ev onun adına olmak zorunda.ama annesinin üstündeyse o zaman değişir. onu bilemiyeceğim.ben şahsen ev annesinin üstünde olsaydı, daha farklı olurdu.