Kızlar Karar Veremiyorum(Devlet&Özel?)

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve fataldanger tarafından 17 Ekim 2010 başlatılmıştır.

17 Ekim 2010
    Konu Sahibi : fataldanger
  1. fataldanger

fataldanger Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    163
    Kızlar başbelası gibi kaç gündür de ortalığı kaldırıyorum müfettiş gibi soruşturuyorum sen kime oldun sen kime oldun herkesi yordum zaten:):)Bugün de karar verdim diye çıktım ortalara...Ama bir iki insanla konuştuktan sonra kafam tekrar karıştı.İnsanlar neden devlet hastanesinde olmuyorsunki diyor,devlet hastanelerini daha çok tutuyorlar,özele para avcısı diye bakıyorlar.Sağlık sorunum da var,devlete kolaylıkla olurum ama ben de devlet hastanelerindeki doktorlara güvenemiyorum saçma bişekilde.Ailemin içine sinen doktor özel,hem kbbci girecek ameliyata hem plastik cerrah.ücret 3bin.Devlet hastanesinde olursam ücret olarak sadece fark ödüyoruz 750lira gibi bir rakam.Devlet hastanelerinin daha mantıklı bir seçim olacağını düşünen varmı?Aklım fena karışık.Şimdiden teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör: 17 Ekim 2010
  2. 17 Ekim 2010
  3. fataldanger

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    163
    Birinci ameliyatım özeldi .O kadar para verdik ve sonuç hüsrandı.Oyüzden aslında bunun da pahalı bişey olmasına gerek yok dedim.Özel olması daha başarılı olduğu anlamına gelmiyor sonuçta.Ama işte karar verememek zoreyvahedigeldismile

4. 17 Ekim 2010
  5. mrw06

mrw06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım özel devlet diye ayırmamak lazım her iki tarfatda iyi doktorlar var bence iyi yorumlar duydugun doktorlarla görüsüceksn hangisi içine sinerse hangisi seni daha cok rahatlatırsa ameliyatını ona olucksın bence

6. 17 Ekim 2010
  7. taciss

taciss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    bence özel hastane,sonuçta beğenmezsen hesap sorma hakkın var

8. 17 Ekim 2010
  9. termessos

termessos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    63
    canım haklı olarak tereddütdesin
    ben sadece doktor önemli mantığıyla hareket etmiştim.. ama acı bir deneyim gösterdi ki sadece doktorla iş bitmiyor... hastane imkanlarının çok iyi olması da fevkalade önemli..eğer hastane imkanları iyi değil ise doktor ne kadar muhteşem bir burun yapmış olursa olsun , operasyon sonrasındaki sorunlar o burunun bozulmasına sebep olabiliyor..

bu konuyla ilgili detaylı paylaşımlarımız var.. çok gerilerde değil o konular.. okumanı tavsiye ederim..
    iş sadece doktor değil yani
    doktor+hastane hizmeti

10. 17 Ekim 2010
  11. BENRUYARUYA

BENRUYARUYA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Kesinlikle termessos'a katılıyorum, ama her özel hastanenin de imkanı çok ii olmuyor işte, ya da her özeldeki doktor da bir numara olmuyor, devletteki için de geçerli tabiki aynıları, ben Gata'da oldum çok memnun kaldım, septorinoplasti olmama rağmen 1120 TL tuttu çünkü estetik kısmını devlet karşılamıyor. Araştırmanı yaparken doktor ve hastane hizmetini birlikte değerlendir, tam teşekküllü bir hastahanede emin ol komplikasyon olayı daha da aza iner. Geçmiş olsun.

12. 17 Ekim 2010
  13. kiki_coco

kiki_coco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    bence burada asıl konu doktorun kim olduğu. tek başına devletmiş özelmiş hiçbir anlam ifade etmiyor. ancak ben yine de özel tercih ederdim. devlette sonucun hakkında hesap sorduğunda kimse oralı olmaz.

14. 17 Ekim 2010
  15. BENRUYARUYA

BENRUYARUYA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    O öncedenmiş canım artık hastahakları da gözetleniyor emin olun, bir de komplikasyon olduğu zaman (Allah göstermesin) hesap sorsan ne olacak, bu ameliyatı olurken komplikasyonlarını da kabul ederek oluyorsun, devlette ya da özelde sana bir kağıt imzalatıyorlar ve sen o kağıtta sorumluluğu kabul ediyorsun, ben şahsen Allah göstermesin ameliyat sonrası bir komplikasyonla karşılaşıp revizyon olmaya karar verseydim tekrar aynı doktora gidip revizyon ameliyatı olmazdım zaten.

16. 17 Ekim 2010
  17. kiki_coco

kiki_coco Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    orası doğru. kimse komplikasyon bekleyerek gitmez ama olursa da o imzalattıkları kağıdın bir önemi yok. dava açma hakkı var yine de. bu arada gata'da olmuşsun sanırım cnm gata zaten türkiyenin en iyi sayılı hastanelerinden. yani öyle sıradan bir devlet hastanesi değil zaten. ben de özelde estetik olup burnu mahvolmuş biriyim. geçen cumartesi gata'dan serdar öztürk'e revizyon oldum. bu arada serdar bey'e ben özelden gittim. sivil olarak gata'ya gitseydim ona yine ameliyat olabilir miydim acaba?

18. 17 Ekim 2010
  19. fataldanger

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    163
    biz özel hastane doktoru olan bir kbbciyle görüştük,üstelik okadar ilgili bir doktor ki sonuçlarımı gördü inceledi,gerçekten sorunlarımı kabul etti,estetik için de sizi plastik cerrahla görüştürücem onla beraber giricez ameliyata dedi.O plastik cerrah da burda da forumlarda adı geçen ferruh bingül.ailemin de içine baya sindi.ilki sinmemişti,o da özeldi ama nebileyim ben kendim bulmuştum belki de ondandır.yani benim de içime sindi baya kbb-plastik cerrah ikilisi sanırım.hem özelde olursam doktora şöyle olsun böyle olsun derdimi daha iyi anlatabilirim gibime geliyor,ne istediğimi falan.