Kızlar kendimden korkuyorum nolur bana bir akıl verin...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve popcorncuk tarafından 20 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    20 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : popcorncuk
  1. popcorncuk

popcorncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    1 buçuk aylık evliyim ve henüz 19 yaşındayım...
    Kocam 26 yaşında. Birbirimize aşığız ve tüm bu evlilik işlerinin hepsi tanışmamızdan 9 ay sonra oldu. Çok iyi, mükemmel, kültürlü ve yakışıklı biri o. Ve itiraf etmeliyim ki çok mutluyum onunla...
    Ama benim problemim farklı.
    Ben çevresi tarafından çok beğenilen, okulunda başarılı, ailesinin çok sevdiği, güzel... Yani dışarıdan bakılınca oldukça mükemmel bir kızım. Ama bir de içime sorun...
    Takıntılarım var ve bunlar mutlu olmamı engelliyorlar.
    Hep aklımın bir köşesindeler...
    Kocamla tanıştığımızda başka bir kızla 2.5 senelik bir birlikteliği vardı ve bana söylemedi. Sadece o değil, arkadaş grubu da söylemedi. Bana benden hoşlandığını ima ediyor ama bir türlü beklediğim arkadaşlık teklifini yapmıyordu. Bu da açıkçası benim gururumu incitiyordu çünkü kendimi kullanılmış hissediyordum. Birgün arkadaş grubumuzla sahile gittik. Beni eve bıraktı ben de artık yeter ne olacaksa olsun diye açık oynamaya kara verdim. Çünkü ona aşık olmuştum ve o bana karşı hep mesafeliydi. O gün öpüştük. Konuşmanın sonunda bana bitmek üzere olan bir ilişkisinin olduğunu ve o ilişkiyi bitirmeden de benimle herhangi birşey yaşayamayacağını söyledi. Tek kelimeyle yıkıldım. Onunla arama mesafe koydum ve acımı kalbime gömmeye çalıştım. Sonra o bana romantik sürprizler yapmaya başladı, ders çıkışlarıma geldi okul yolumda beni bekledi falan filan. Sonra birgün beni yanına çağırdı ve ilişkisini bitirdiğini söyledi. Artık birlikte olabilirdik. 1 hafta boyunca çıktık. 1 haftanın sonunda bana pırlanta bir yüzükle evlenme teklifi etti. Çok şaşırmıştım ama ona aşıktım. Kabul ettim ve herşey başladı. o günden 7 ay sonra da evlendik.
    Hikayem bu Peki sorun bunun neresinde diye sorduğunuzu duyar gibiyim....
    Evlendikten sonra 2 farklı takıntı geliştirdim. Biri ya kocam beni aldatırsa?
    Evet, bunu bana yapmayacağına yeminler ediyor, buna gerekçe olarak da "karşıma çıkan en harika şeysin sen senden daha mükemmeline rastlamadım" diyor ama bu şüphe benim içimden hiç çıkmıyor...
    İkincisi de kocamın eski sevgilisini deliler gibi kıskanmam... Hadi beni aldatmasına şimdilik ihtimal vermiyorum ama o kızı deliler gibi kıskanıyorum. Kocama o kızla ilgili herşeyi anlattırdım nişanlıyken. Ondan herşeyimle çok daha üstün olduğumu kocam da dahil onu tanıyan herkes söylüyor ama yapamıyorum. Kocamın ona dokunmuş, onu öpmüş, ona seni seviyorum demiş, ona hediyeler almış, ve onunla zaman geçirmiş olma ihtimali beni delirtiyo...
    Bu kadar çok sık o kızı düşündüğümü kimse bilmiyor, eşim bile... Ama ben o kızı düşünüyorum ve deliriyorum... En son saçmalığımı dün üye olmadığım bir sosyal arkadaşlık sitesine arkadaşımın profilinden girip o kızı araştırarak yaptım. 438 aynı isimli kişiden o kızı bulup profilini delik deşik ettim. Hala da rahatlamadım. Onu devamlı kocamla düşünüyorum. Yada kocamın o kızı kendine nasıl layık gördüğünü. Türk kadınlarının güzellik ortalamasını düşürebilecek kadar çirkin. 2 yıllık üniversiteyi zar zor bitirmiş ve kültürsüz. Ukala, kocamın beni seven arkadaşlarının hiçbirisi ondan hoşlanmıyor. Bu kadar çok kötü özelliğe bakıp eşimin son tercihinin de ben olduğumu düşündüğümde deliriyorum. Ona birkaç kere niye o öyle bir kıza bu kadar çok değer verdiğini sorduğumda onun arkasından kötü tek bir laf etmedi. bu beni delirtiyor.
    Bu arada üstelik benim de çeşitli çıktıklarım oldu.
    Napıcam arkadaşlar ne olur bana mantıklı tavsiyeler ve rahatlama yolları gösterin...
    Kendimden korkuyorum artık.... Saçmalıyorum iyice... İçimde yaşıyorum bu saçmalıkları, ama eşime bir gün ağzımdan kaçırırsam diye de korkuyorum...
    Ne olur yardım edin....

2. 20 Ağustos 2010
  3. fiyonk_

fiyonk_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    ya anlattığın ilişki başlangıcı o kadar güzel ki.
    adam sana açıkça söylemiş ilişkim var bitirmeden senle başlamam diye.
    demek ki dürüst biri.
    boşuna takıyorsun bence her şeyin yolunda olması seni rahatsız ediyor.
    rahat batıyor yani. :KK66:)

bence evliliğe alışma sürecinde takıntılar edinmişsin, diğer bazı şeyleri unutmak için.
    bunu ben de çok yaparım.
    kafama takacağım bir konu olunca başka bir konu yartırım kafamda.

bence rahat olmayı dene kazançlı olan sen olursun...
    mutlu olman dileğiyle. a.s.

4. 20 Ağustos 2010
  5. Esila_

Esila_ Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Böyle giderse hayatınızı kendi elinizle kötüye çevireceksiniz..
    Geçmiş olmuş bitmiş, o su an sizinle gerisi boş
    Geçmişi değiştiremezsiniz ki..
    Bu arada eski kız arkadası ile ilgili yazdıklarınızdan hiç hoşlanmadım biraz sert olmamış mı?
    Eşinizide tebrik ettim, ne olursa olsun geçmişte kalmış bi insan için kötü konusmamak bi erdemdir bence..

6. 20 Ağustos 2010
  7. naznur

naznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Benim düşüncem sorun yapılamayacak kadar küçük birşeyi kafaya takmışsın ve sorun haline getirmişsin.Önce söylemedi diyorsun ve daha sonra bana anlattı hatta ilişkiyi bitirmeden benimle olamayacağını söyledi demişsin bence bu çok güzel birşey sana yalanda söyleyebilirdi hayatında kimsenin olmadığını seninle birlikte olmak istediğini bu daha mı iyi olurdu.Dürüstmüş ne güzel eski sevgilisinden ayrılmadan bir ilişkiye giremeyeceğini anlatmış ayrılıncada sana gelmiş.Ve şuanda kiminle evli sen ona bak.Ayrıca benimde ilişkilerim oldu eşimden önce diyorsun sen eski sevgililerini hala düşünüyormusun ki eşindende böyle birşey bekliyorsun.Heralde çalışmıyorsun boş vaktinde çok ki kafanı olmuş bitmiş mazide kalmış olaylarla meşgul ediyorsun.Yapma ilişkinize yazık.Eşini böyle saçma şeylerle yıpratma olgun davranmadığını düşünür.Eline birşey geçmez çocuk durumuna düşmekden başka.

8. 20 Ağustos 2010
  9. Akasia

Akasia Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    554
    Ödül Puanları:
    238
    1 bilemedin 1.5 sene sonra unutursun... :nazar:

10. 20 Ağustos 2010
  11. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    şuan bu durumu sindirinceye kadar bir süre böyle gider. yavaş yavaş daha da emin olursnuz birbirinizden.
    şuan bir derdin yok biraz da bu yüzden taktın bu konuya. eşini kaybettiğini birkaç gün ayrı kalmak zorunda olduğunuzu düşünsen biraz daha uzaklaşısın eski sevgilisinden.
    bende zaman zaman eşimin eski flörtlerini kıskanırım ki hiç biriyle uzun bir beraberliği olmamış. sonra başka sorunlar beni o problemden uzaklaştırır.
    takma... 2.5 sene görüşmüş ama evlenmemiş. buna değer görmemiş. çok sevseler birbilerini bu ilişki bitmezdi. bitmişş geçmiş. simdi sizinle altın çağını yaşıyor. eşinizle cicim aylarınızın keyfini çıkarın.

12. 20 Ağustos 2010
  13. acemicadi

acemicadi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    kendinden öncekilerden değil,

kendinden sonrakilerden kork.

14. 20 Ağustos 2010
  15. vegateryan

vegateryan değişsin dünyam Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet eşini o kızdan kıskandıgını yazını okurken bile anladım..kız için dediğin 2 yıllık okula bile zar zor bitirmiş kültürsüz çirkin falan deyişinden..birincisi kızı hiç tanımıyosun..o kız için herkes kötü bişeyler söyleyebilir sana..sonucta senin yanında kimse o kızı övmez..eşinde dahil..cünkü hayatında sen varsın ve evlisin..ikincisi kızı tanımıyor olabilirsin ama eşini tanıyorsun..o seni secmiş senle evlenmiş..üstelik kısa bir süre içersinde..senin askın ve sevgin daha üstün gelmişki 2 bucuk senelik sevgilisiyle değil senle evlenmiş..güzelde bir kızmıssın kimseyi kıskanmanada gerek yok..eger böyle devam edersen daha büyük problemlere yol acabilirsin

16. 20 Ağustos 2010
  17. GnotiSeavton

GnotiSeavton Eee yani...? Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Özellikle son satırların beni düşündürdü... :nazar:

Size ne kızın güzelliğinden, çirkinliğinden, 2 yıllık okulu zar zor bitirmesinden.

Ona ukala diyorsunuz, ama ukalalığın daniskasını siz yapıyorsunuz... :nazar:

grideniz ve ssunal bunu beğendi.
  18. 20 Ağustos 2010
  19. GnotiSeavton

GnotiSeavton Eee yani...? Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Ayrıca bir de demişsiniz ki, eşinizin neden zamanında ona değer verdiğini sormuşsunuz...

Sevgilisi değil mi, verecek tabi... Sizin sevgiliniz olmadı mı? Siz vermediniz mi?

Ayrıca ona böyle absürd sorular sormanız ayrı bir saçmalık... Kendine güveni olmayan tiplemelerden bir farkınız olmuyor bu davranışınızla...

Siz o kızı kıskanıyorsunuz... Hastalık derecesinde hemde...

Olay bundan ibaret... :nazar:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.