kızlar kızım ne su içiyor ne de kahvaltı yiyor lütfen yardım

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve xoxzgem83 tarafından 23 Ekim 2008 başlatılmıştır.

23 Ekim 2008
    Konu Sahibi : xoxzgem83
  1. xoxzgem83

xoxzgem83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle merhabalar.kızım 6 aylık çalıştığım için ek gıdaya erken başlamak zorunda kaldım.yemeği yedikten sonra hiçbir şekilde su içiremiyorum.boğazını alıyor kusacak gibi oluyor.bende yediklerini de çıkarır diye zorlamıyorum.ayrıca kahvaltı karışımıda midesini bulandırıyor.ayrı ayrı versem yermi?suya nasıl alıştırmalıyım?sositososito

2. 24 Ekim 2008
  3. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kahvaltıyı ayrı ayrı vermek daha iyi tabi, yiyebiliyorsa öyle ver. suyu da yemekten hemen sonra değil de yarım saat sonra falan vermeyi dene istersen, midesi dolu olunca içmek istemiyordur belki

4. 24 Ekim 2008
  5. YASON

YASON iki prenses annesiyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    su sorunu bizdede var su içince kusuyor

6. 24 Ekim 2008
  7. nergiz tunalxix

nergiz tunalxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    benimkide ne bulamaç nede ayrı ayrı hiçbir şekilde sabah birşey yemiyor. doktorumuz yumurtasını peynirini çorbasına meyvesine katın dedi. birde 2. dişinide çıkartmak üzere çıkartsın yemeye başlayabilir dedi. ayrıca su sorunu bizde de var kavga dövüş kaşıkla vermeye çalışıyorum devamlı kabızız tabi:KK43:

8. 24 Ekim 2008
  9. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim bebeğimede su içiremiyordum hatta meyve suyu,ıhlamıur vs... tabi kaka yapmaktada sorun yaşadık o esnada en sonunda multitabs diye bir vitamin ilacı var onun damlalığıyla oynaya oynaya verdim bir hafta içinde alıştı azar azar o damlalığı çiğnerken oynarken su içmiş oldu şimdi tüm sıvıları alıyor ben böyle alıştırdım o bile fark etmeden alışmış oldu.Multitabs kullanıyorsanız damlalığını atmayın çok şeye lazım oluyor:)

10. 24 Ekim 2008
  11. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim kizim basta su icerken zorlaniyordu sonra hipp mamalarina ait konsantre bi icecek var boyle sivi icmeyi reddeden bebekler icin suyun tadini 1damla koyuyorsun cok lezzetli yapiyor onu tavsiye etti dr kizim elmali naneli sine bayiliyor zamanla alisti simdi direk suyu iciyor ustelik sabahta o bulamac gibi kahvaltiyla taze meyva suyu istiyor vermezsem uuuuuuuu diye bagiriyor turkiyede o konsantre varmi bilmiyorum ama dilerseniz 2kayisiyi kaynatin yada elmayi belki icer sonrada zamanla alisir

12. 24 Ekim 2008
  13. 16eslem

16eslem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    benimkide bardakda içmek istiyor biberonu reddediyor mamayı bile bardakda su içer gibi içmek istiyor alıştırsam mı zorlanır mıyım acaba
    su verdiğimde ceylinde tıkanıyor yutkunamıyor kızlar bu normal mi yoksa boğaz enfeksiyonundan yapar mı enfeksiyon bulgusu da yok ama anlayamadım

14. 24 Ekim 2008
  15. xoxzgem83

xoxzgem83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar teşekkür ederim.ben biberonada alıştıramadım.bu nedenle kaşıkla vermeye çalışıyorum.ama olmıyor.suluklada almak istemiyor.büyük insan gibi dudaklarını kilitliyor açmak ne mümkün

16. 29 Ekim 2008
  17. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Bende çıldırıyorum.Oğlum ne kahvaltısını yiyor, ne çorbalarını ne de meyve sularını. Bundan 1 veya 1.5 ay öncesine kadar nispeten daha iyi idi. Şimdiyse kaşığı reddediyor. Suyu zaten oldum olası hiç sevmedi. Ne yapacağımı bilemiyorum. Doktorumuz kilosu iyi sakın zorlama dedi ama yine de engel olamıyorum kendime. Psikolojim çok bozuldu bugün ağlama krizim tuttu.

18. 29 Ekim 2008
  19. YASON

YASON iki prenses annesiyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kuzucuk 2 gündür su içmeye başladı nasıl mı? bardakla lıkır lıkır içiyor büyük insan gibi....şimdiye kadar sulukla biberonla veya çay kaşığıyla denemiştim...artık bardakla içiyor...