KızLar Lütfen bi yardım edin arada kaLdım =(

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve sari_sheker07 tarafından 8 Şubat 2010 başlatılmıştır.

8 Şubat 2010
    Konu Sahibi : sari_sheker07
  1. sari_sheker07

sari_sheker07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar 1 yılı aşkın süredir bi ilşkim var ailesiylede tanıştım onun tarafı komple başı kapalı insanlar annesi çarşaflı hatta,bizimkilerde aksine şen şakrak kıpır kıpır bi aileyiz sohbet muhabbet olsun başımız açık ancak sevgilimle ciddi düşünüyoruz çokta seviyorum ve ailesi kapanmamı istiyor yoksa hakkımı helal etmem demiş benimkine,ben dha onların aile yapısını bzimkilere nasıl kabullendiricem diye düşünürken hiç aklımda olmayan kapanma mevzusu çıktı sevgilim ben sni zorlamam sna bırakıyorum diyordu şimdi emir byk yerden geldi diyo ne yapıcam hiç bilmiyorum :S lütfen yardımcı olun kızlar senağlama

Son düzenleme: 8 Şubat 2010
  2. 8 Şubat 2010
  3. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    cnm öncelıkle sakın ol....
    kapanmak çok guzel bırsey ama kımse cın degıl allah rızası ıcın olmalı...
    ,ben kapalıyuım benım aılemde yanı kuzenlerım de bıkını gıyer yerıne gore ıckı ıcerler...
    bu kısısel bır mesele...herkesın kendı yasayısı...saygı duymak lazım...
    gelelım senın konuna...
    kayınvalden sımdıden sart kosması çok saçma..o da çok ıyı bılıyor kı olacaksa allah rızası ıcın olmalı...
    yoksa açık ınsanlar terbıyesız edepsız mı...bu zıhnıyetı hıç anlamam...
    ama sunu da belırteyım kapalı ınsanlar eglenmıyor sen sakrak degıl gıbı bır mana cıkardım yazdıklarından...
    asla ama asla oyle bırsey yok.her aıleye gore degısır.kapalı olmak öcu olmak degıl ayrıca...
    erkek arkadasınla konus duygularını dusuncelerını soyle....
    senı kılık kıyafetın ıcın degıl sen oldugun ıcın kabul etmelıler.yoksa ömur boyu bunun sonu gelmez...
    kapanırsın makyaj yapma derler.zamanla uzun ceket gıy sonra parduse gıy derler.hep onlara gore yasamak zorunda kalırsın...kapanacaksan eger sen ıstemelısın butun içtenlıgınle....
    yoksa zorakı kapansan ıcınde yok hersey daha da zor olur...
    allah yardımcın olsun...
    dılerım en ıyı hayırlı kararı verırsın...

4. 8 Şubat 2010
  5. sari_sheker07

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım saol yorumun için söylediklerin çok mantıklı ben şen şakrak değil veya kapalılar öcü gözüyle bakmıyorum ama onalrın yapısı öyle evlerinde kuran okunur hep ayrı oturulur tv pek izlenmez gülemezsin gülümseyebilirsin sadece eşinle biraz mesafe olur aranda otururken bile o tarzdalar oyüzden okdr emin konuştum. bendimde anlamadığım şu bu insanlar bukdr dinine bağlılar ancak bilmelilerki baş kapatmak örtünmek allh rızası için olur ben bunu savunuyorum zmanı gelince kendimi hazır hissettiğimde elbet kapanırım ama bunu ailesi istiyor veya ayşe mehmet istiyor diye yapmam ailesini kırmadan nasıl açıklayacağım bunu bilmiyorum erkk arkadaşımın üstüne yüklenmelerinide istemiyorum ama bakalım hayırlısı,Teşekkür ederim gzl yorumun için...

6. 8 Şubat 2010
  7. antika

antika ilk meleğim benim. Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    ama,istemeden sırf başkası istediği için kapanılmaz ki.kapandın mı,tam kapanmalısın,içinden gelmeli ki,bu duyguyu yaşayabilesin.

8. 8 Şubat 2010
  9. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Ben ailesinden ziyade erkek arkadasini kabahatli görüyorum.:nazar:

Ailesinin bu kadar tutucu oldugnu bile bile nasil oluyorda aile yapisina tamamen zit bir kizla evlilik düsünüyor?
    Tamam sevgi ask mesk falan filanda....birazda mantiklida düsünecek insan.:kahve:

Bence bu iliskinin sonu yok, ailesine bu aciklasan ne olacakki?
    Bu konuda bu kadar tutucu ve kati insanlarin yumusayacagini hic sanmiyorum.benneyaptımki

Ya kapanirsin diyecekler yada evlendikten sonra hayatini zehir edecekler. :1no2:

Iyi düsün, zit kutuplar birbirini ceker ama uzun vadede davul dengi dengine olmali....

Hakkinda hayirlisi olsun.:Saruboceq:

10. 8 Şubat 2010
  11. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    neden size uygun olmayan kültürü yaşamıyla farklı bir ailenin oğluyla çıkarsınız. ve neden bu oğlan gidip ailesinin vede kendi istediği gibi kapalı bir kızla olmaz.
    neden illa ki başı açık kızı kapama derdine girer.
    şu ülkede kapalı genç kızmı yokta başı açıklarla olurlar.
    neden, sizler kendi ailenize uygun kendi bakış açınızdakilerle beraberlik yaşamazsınız.
    sonuç
    sizin karşısındakinin istediği şekle sokulması.ve de siz bunu kabul ettiğiniz anda,kişiliğinizden ödün vermiş olacaksınız.
    siz ,siz olmayacaksınız.onun istediği kız olacaksınız.
    yazık olacak size......

12. 8 Şubat 2010
  13. okypete

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    bunun dinle ne alakası var gülememek ne demek ya.
    gülen kahkaha atan dinden mi çıkıyoryada tv izleyen..
    ayrı oturulmak yani,haremlik selamlık mı...

ooo,olay kapanmaktanda daha ötelere geçmiş..
    sizin durum vahim. onu söyleyeyim..

14. 8 Şubat 2010
  15. sari_sheker07

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar acaip arada kaldım anlatamam size erkk arkadaşım bnm bu konu hakkında kati düşüncelerimi bliyor ve bna bırakıyor olayı hala öyle ama ailesine terbiyesizlik etmiyeceğimide biliyor ama anlaşılan iyice knuşup bi karar almak gerek çok teşekkür ederim herbirinize.

16. 8 Şubat 2010
  17. sari_sheker07

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynen okuduğunuz gbi işte hiç abartısız anlattım size sesli gülmek ayıptan öte günah onlara göre ve ben doğal sarışınım boya yok saçımda bu bile rahtsızlık yaratmış aile ortamında allh vergisi işte ama anlatamıyorsun insanlara.flört dönemimiz ii hoştuda işin ciddiliğini düşününce baya bi problem çıktı.hayırlısı bakalım

18. 8 Şubat 2010
  19. okypete

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    sadece sevmekle olmuyor.
    şu anlattıklarınızı okudukça size önereceğim tek şey var.
    arkanı dönmeden kaç
    hemde son sürat...