Kızlar lütfen bir akıl verin..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve nehiyy tarafından 13 Ocak 2010 başlatılmıştır.

13 Ocak 2010
    Konu Sahibi : nehiyy
  1. nehiyy

nehiyy Aşk.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ablam 9 yıldır dışarda bizden ayrı yaşıyor. Bunun 4 yılını üniversite de geçirdi kalan 5 yılındada öğretmenlik yapıyor. Son iki yıldır çok sıkıntılı bizden habersiz piskoloğa gitmiş 6 ay , daha sonra yaşadığı bazı sıkıntıları bizde duyduk, o yaz araştırp iyi bi doktora götürdük sonrasında da onu evde hiç yalnız bırakmadık şimdi ise sürekli ağlıyor Ankaraya gelmeye çalışıyor piskolojisi bozuldu yalnız kalmak istemiyor. Annem ve ben sürekli o yalnız kalmasın diye yanına gidiyoruz şuan annem ablamın yanında.. evimde ailemle yaşamak istiyorum eve geldiğimde bir ses olsun yemeğimi tek başıma değil sizinle yiyim 5 yıldır duvarlala konuşuyorum diyor.
    Bunun üstüne beni yalnız bıraktınız diye bizleri suçluyor anneme babama kızıyor ki annemde babam'da bizlere karşı hep çok fedakar oldu. Neyse şimdide ablam Ankaraya evlenip gelmek istiyor yani sözleşmeli evlilik yaparak artık bizimle yaşamanın hayallerini kuruyor fakat babamla annem böyle bişeyi kesinlikle istemiyolar, annem bugün telefonda nerdeyse ağlıycaktı "bizi suçluyor evlenip gelicekmiş diye." Yani ikiside çok karşı.Annemin böyle üzülmesi ablamın orda huzursuz olması burdan canımı yakıyor babama da bişey söylemiyoruz. Kızlar bi akıl verin sözleşmeli evlilik yapsa kime nasıl güvenilir bu devirde siz benim yerimde olsanız nasıl davranırdınız iki tarafın arasında kaldım resmen içim acıyor ablamı anlıyorum ama annemle babamın da korkularına hak veriyorum. Allaha dua ediyorum inşallah hayırlı bi kısmeti çıkarda sözleşmeli olmadan iyi bi yuva kurarak gelir buraya diye. :Saruboceq:​

2. 13 Ocak 2010
  3. Vildan

Vildan umutluyum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    amin canım inşallah sözleşmeli evlilik yapmadan hayırlı bir kısmetle gelir
    ev arkadaşı yokmuydu çokmu uzaktı size
    ama ben şimdiye kadar iki kişiyi duydum sözleşmeli evlilik yapıp kendi ailelerinin yanına gittiler bi tanesini adam boşamak istememiş yine para istemiş diğerindede problem olmamış
    aslında annenin bir rahatsızlığı varsa ablanın bulunduğu yerde bunun tedavisi yoksa bunu mazeret gösterip gidebilir diye biliyorum yalnız ablanın bulunduğu yerdeki doktarların onayı gerekiyor
    Allah yardımcınız olsun

4. 13 Ocak 2010
  5. nehiyy

nehiyy Aşk.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Evet canım biz bunu denedik, ama olmadı kabul eidlmedi sürekli ağlıyor burda hepimizi perişan ediyo. Olduğu yerde ev arkadaşı olabilcek kimse kalmadı 4 kız arkadaşı vardı hepsinin tayini çıktı bi ablam kaldı geriye son bir yıldır da pek iyi şeyler yaşamadı onları buraya yazmak istemiyorum.

6. 13 Ocak 2010
  7. Teknolog

Teknolog ŞÜPHECİİ..... Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canımm kıyamam...
    kendisi çalışıp çabaamış bir meslek sahibi olmuşş..
    dediğin gibi kime ne akdar güvenebilirsin bu devirdee..
    çok zor bir insana böle konularda güvenmekk...
    keşkee dediği gibi biri çıksada evlenseler tayini çıkıncaa boşansalarr ama çok zorr..
    dediğin gibi akrşısına iyi bir kısmet çıkarr...
    herşeyi yoluna koyarr..allah yardımcınız olsunn..

8. 13 Ocak 2010
  9. cilek.35

cilek.35 Guest

canım ankara bu yaa vize lazım değilki neden sözleşmeli evlilik yapma gereği duyuyor onu anlamadım yani alsın valizini çıksın gelsin yanınıza

10. 13 Ocak 2010
  11. ank32

ank32 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    canım cok üzücü bi durum tabi allah yardımcısı olsun ablanın fakat sözleşmeli evlilik bu devirde zamanda güvenilebilcek bi erkek bulmak cok zorr demek ki ablanın psikolojisi cok kötü durumdaki artıkk bu duruma kadar gelmişşş yanlızz kalmayı istemiyorr haklıdaa ama bence bi psikiyatriste götürün derim.ankarada tanıdığım bi dr var gülseren budayıcıoğlu süperr bi kadın yurt dışından bile hastaları var kadının belki bir faydası olur size

12. 13 Ocak 2010
  13. cilek.35

cilek.35 Guest

hmm öğretmen diye tamam anladım şimdi,ama şu ruh halinde mesleğe devam etmesi nekadar doğru olur bence bıraksın işi gücü bikaç yıl toparlanana kadar yanınızda yaşasın cnm yaa,sözleşmeli evlilik filan çok riskli şeyler ismi bile ürkütücü allah beterinden saklasın daha kotu bişey olursa kaldıramaz edemez bence müsade etmeyin yada siz yanına yerleşin onun ay kıyamam cnm yaa Allah yardımcınız olsun zor bi durum biz uzaktan konusuyoruz kolay geliyo bize tabi

14. 13 Ocak 2010
  15. Teknolog

Teknolog ŞÜPHECİİ..... Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    nehiyy az çok tahmin ettimm neler yaşadığını..
    bir süre annen gidip yanında kalacak..
    yadaa mesleğe bir süre ara veripp gelip sizle kalacak toparlanana kadarr..
    yapacak en güzel iksinden birini seçmek..
    şimdii herşey ona çok ağır geliyordurr..
    yaslanacak birr dayanak..ağlayacak bir omu istiyordurr..
    benim kız kardeşimd etek başına yaşıyordu birkaç senedirr..
    bizimd ebilmediğimizz bir depresyon geçirdi..
    çokkk zayıfladı ölekii iskelet gibiydi..
    yüzümüze bakmıyorrr..
    devamlı yatıyorrr..
    gözlerini sabit tutamıyorr..
    yemek yemiyorr..
    konuşmuyorrr
    elleri titremekten abrdak tutamıyorduu..
    şimdi geçti..
    nedenini hala sölemezz..
    başına bişeymi geldi
    yanlızlıktanmııı
    bilemiyoruzz
    ama her ann bişey olcak diyee
    gözünün içine bakıyoruzz..

16. 13 Ocak 2010
  17. Vildan

Vildan umutluyum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim karşı komşumda annesini mazeret olarak gösterip gitmek istedi annesi duldu tek başına yaşıyordu hastaydı yani aslında tayini bu mazeretle olabilirdi olmadı oda çook üzüldü
    ama buralı olan aydında yaşayan biri kendine evlilik teklif etti gerçi bizim kız bayağı uğraştırdı sonra evet dedi
    ve şimdi evli bi çocuğu var annesine yakın
    darısı ablanın başına

18. 13 Ocak 2010
  19. cilek.35

cilek.35 Guest

yalnız yaşamak bayanları olumsuz yonde daha çok etkiliyo demekki ben bunu anladım :KK43: