kızlar lütfen erken doğum belirtilerinizi yazarmısınız.lütfen

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve çisemim tarafından 28 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

28 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : çisemim
  1. çisemim

çisemim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar öncelikle geçirdiğiniz talihsizlikler için geçmiş olsun diyorum.ALLAHIM hepinizin yardımcısı olsun.bende 24 haftalık hamileyim çok az kanlı bir akıntım oldu.ayrıca rahimde kasılmalar olduğunu hissediyorum.bugün muayenede rahim ağzı açılmamış ama yumuşamış dendi.erken doğum riski olması beni endişelendiriyor.
    lütfen rica ediyorum sizlerde belirtileriniz neler olmuştu ,yazarmısınız?ALLAH hepimizi korusun:1hug:

2. 28 Temmuz 2008
  3. cananur

cananur Elhamdülillahirabbilalemn Üye

Beğenildi:
    133
    Ödül Puanları:
    113
    Canım seni korkutmak amacıyla söylemiyorum herkeste farklı olabilir ama benimde hafif bir pembemsi bbi akıntı gelmişti ardından belirli aralıklarla sancılarım başladı dört gün sancı çektim hastanede serum verdiklerinde diniyordu aağrılar sonra yine başlıyordu bi de karnın ortasında top gibi sertlik oluyordu benim ki kötü bitti Allah bidaha yaşatmaz inşallah umarım senin bi sorunun olmaz sağlıkla kucağına almayı nasip etsin Rabbim sevgiler canım

4. 28 Temmuz 2008
  5. mysever

mysever Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    cnm dr un bşey demedimi rahimin yumusaması doğuma yakın olur diye biliyorum ben.bence ii bi dr a kontrol ol tekrar belki allah korusun öyle bi durum varsada önleyici bişeyler vardır

6. 28 Temmuz 2008
  7. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Cnm ayaktayken belde çok kötü ağğri oluyor fazla yürüyemiyodum 2 dk yoruluyodum.. Akintim çoğalmişti sümüksü bişey malesef yine senin dr.anlamiş benimkiler anlamdim önlem alinamdan kaybettim bebeklerimi.. Allah kimseye göstermesin..

8. 29 Temmuz 2008
  9. Cinarefeninannesi

Cinarefeninannesi çınar efe_alya naz Pro Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    benım sureklı sancım oluyordu acılmamda vardı suyumda azalmıştı zaten bırden suyum geldı ve dogum yaptım kasılmalarda cok oluyordu

10. 29 Temmuz 2008
  11. ecemiz

ecemiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    şimdi seni korkutmak istemiyorum canım.doktorunla herzaman temas hali,nde ol ve acil durumda küvez sartları iyi olan bir hastaneye yatış yatmak için hazırlığını yap.yani olacak diye değil önlem olsun diye.benim ikizdi.16-18.haftalardan itibaren rahim kasılmalarım vardı.ilk baştan beri kanamam vardı.ilerleyen haftalarda kanamam durmuştu ancak doğumdan yakşasık 1 ay önce kırmızı sümüksü akıntı gelmişti.rahim ağzım kapalıydı ama sonra 26 .haftamda suyumun gelmesi nedeniyle doğum yaptım.
    sağlıklı doğumlar dilerim.

Son düzenleme: 29 Temmuz 2008
  12. 29 Temmuz 2008
  13. ecemiz

ecemiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada araştrmalarıma göre rahim kasılmaları olan ve prepar verilen hamileler hamilileğini sağlıklı bir şekilde tamamlıyor.

14. 29 Temmuz 2008
  15. ceko

ceko Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım evt oöncellikle korkma ve stress yapma sakın 7.ay bittiğinde benimde nst de kasılmalar çıkmılştı ve üztelik açılma vardıdr.um istirahat verdi ben başka dr.lara gittim çok korkmuştum kimi ilaç verdi kimi hastaneye yatmalı dedi sonra kndi kendime ben dr.umu dinlemeliyim dedim ayağımın altına puff koyarak yarı otutrur pozisyonda geçirdim.sadece15 gün tekrara dr.a gittimde kasılma yoktu ve açılma durmuştu şimdi 37.5haftalık hamileyim artık korkmuyorum sadece istirahat etmelisin

16. 29 Temmuz 2008
  17. çisemim

çisemim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ederim.pazartesi tekrar kontrolum var ALLAHIM hepimizi korusun

18. 4 Ağustos 2008
  19. sumisali35

sumisali35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar maalesef benimde erken doğum riskim var. 20. hftama kadar herşey çok güzeldi o haftaki kontrolümde drum rahimde açılma tespitetti kasılmalarda varmmış ama ben hissetmiyordum 21.haftada hemen dikiş atıldı Nidilat hap başlandı ama kasılmalarım durmuyordu.kasılma dediğim karnımın aniden top gibi toparlanıp taş gibi sertleşmesi ve bunun en az 30-40sn sürmesi bunun ağrılı olup olmaması önemli değil benim hiç kanamamda olmadı am bu kasılmalar direk doğumu başlatıyormuş.24. haftada hastaneye yattım kasılmalar artmıştı hemen serumla prepar verildi ama bende pek faydası olmadı 1 haftasonra tekrar eve çıktım 2 hafta evde nidilatla devam ettim tekrar artınca yine hastaneye yattım şuan 27.hatadayım ve şuanda drum TRACTOSILE diye bir ilaca başladı bunu genelde drlar son ana saklıyorlarmış fakat ilacın türkiyeye gelişide çok yeni bir çok eczane bilmiyor bile bulunmasıda zor ve çok pahalı bir tedavi devlet hastanelerinde uygulama yok bana ikigündür uygulanıyor şimdilik iyiyim enazından 32ye kadar böyle gidelim diyor drum tabii Allah iizin verirse.Size özellikle bu ilaçta bahsetmek istdi ki doktorlarınıza danışın bebeklerimiz için ne yapılması gerekiyorsa yapılsın tabbi önce dua edelim herşey Allahtan.
    çok uzun oldu kusura bakmayın sorulrınızı elimde ediğince cevaplamay çaalışırım.