kızlar lütfen yardımmmm

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve zafergamze tarafından 25 Şubat 2010 başlatılmıştır.

25 Şubat 2010
    Konu Sahibi : zafergamze
  1. zafergamze

zafergamze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ya kızım 10 aylık oldu ama geceleri hiç uyumuyo sabah 5e 6ya kadar ayakta uyku düzeni bozulmuş bi türlü normal haline getiremiyorum hemen hemen 5 aydır böle uyuyo sizce ne yapabilirim neolur yardım edin artık geceleri oturmaya dayanamıyorum. :a015:

2. 26 Şubat 2010
  3. gecekusu

gecekusu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    113
    Oğlum bebekken gece gündüz farkını anlaması için geceleri odasında ışığı kapatıyordum. Sabahları ise o uyuyor olsa bile perdeleri açıp odayı aydınlık hale getiriyordum. Uyandığında ise pencerenin önüne getirip gün ışığını gösteriyordum. Belki size fikir verebilir.

Sizin kızınız gecekuşu olmuş :KK70: . Şaka bir yana hemen düzelmez bu durum , yavaş yavaş daha erken yatmasını sağlayın sabahları da kendi uyanmasa da siz uyandırın. Melek gibi uyuyan bebeği uyandırmak zor ama bu şekilde düzene girer diye düşünüyorum. Bu arada akşama doğru fiziksel aktivitesini artırıp normal uyku saatinde yorgun olmasını sağlayın , onun ilgisini çeken şeyleri ortadan kaldırın ( ışıkları kapatmak , sessiz ortam yaratmak vb. ) . :Bu arada uyku saati öncesinde kısa bir banyo ve arkasından loş bir ortamda kremle vücuduna masaj yapmak uykuya geçişini kolaylaştıracaktır. Valla bu banyo ve kremli masajla ben bile uyurum . :)

Bir anda düzene girmez ama kararlı olursanız sonuç alırsınız diye düşünüyorum. Kolay gelsin :)

4. 1 Mart 2010
  5. zafergamze

zafergamze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sagol canım cook tşk ederim inş en kısa zamanda düzelir :)