kızlar moralim sıfır sütüm azalıyo sanırım

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve esther tarafından 23 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : esther
  1. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    sol gogsum zaten az süt üretiyodu bugun sağıyorum sağıyorum 10ml bile çıkmıyo. sağ gogsum sağlam sut veriyodu ama emzire emzire o da azaldı. mama vericem ilk kez biraz sonra. çok suçlu hissediyorum kendimi. sizce sütüm yok mu oluyo? nolur bi akıl verin

2. 23 Mayıs 2009
  3. niva

niva Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    :çok üzgünüm:Sadece 45 gün verebildim canım ben de .........sonrası mama.........

4. 23 Mayıs 2009
  5. tuareki

tuareki Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cnm sut yapan caylar var onlardan dene mustela nın 10 dk ıcınde goguslerın sutten sızlıyor ben azaldıgında alıyordum ve hemen etkısını gosterıyordu ve hergun mutlaka sut ıc gor bak sutun cogalır

6. 23 Mayıs 2009
  7. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım kendini suçlu hissetme.
    emzire emzire kalmadı demişsin,emzirince cogalır diyorlar.
    mama vermek zorunda kalsan bile suçlu hissetme kendini.bir yandan emziriyorsun zaten.
    sadece mamayla beslemek zorunda kalanlar var biliyorsun.
    burda bir başlıkta okumuştum.3 aylıkta galiba öyle bir dönem oluyormuş,azalıyormuş yani.sonra geçiyormuş.

8. 23 Mayıs 2009
  9. uzumbugusu

uzumbugusu Siyah İnci'm... Üye

Beğenildi:
    229
    Ödül Puanları:
    153
    Bence sütüm yok diye düşünme..
    Benimde bi iki kere azalmıştı ama şimdi yine çoğaldı..Süt ve su tüketmeye çalış..Bide kek ye..Ben kek yediğimde sütüm çoğalıo..

Arada bi sütüm azaldığı halde bebegim 3 ay 7 günlük ve 8 kilo 750 gram..

Moralini yüksek tut en önemlisi bu..

10. 23 Mayıs 2009
  11. nesv

nesv Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim yaaaa, o suçluluk duygusunu biliyorum ben uykusuz kalınca ne yapsam sütüm gelmiyor, çıldıracak gibi oluyorum sağıyorum sağıyorum 20 cc zor çıkıyor, oda bebeğime nasıl yetsin. hep ağlıyor, ellerini ağzına götürüyor.. ne yapacağını şaşırıyor insan. bende bir kere bebeğim çok ağlamıştı sütte yok çıkmıyor, gittim 50 cc mama hazırladım. yavrumm nasılda emdi çok açmış bebeğim o hazır mama emerken çok moralim bozuldu benimde o yüzden seni çok iyi anlıyorum. ama bebek açmı kalsın hiç üzülme kendinide suçlama... bol bol su iç, moralini bozma, uykuna dikkat et eşin olmazsa bir yakının arkadaşın yardımcı olsun ama sen hiç değilse günün en az 5 saati uyumaya çalış... benimde sol göğsümden çok az geliyor sanki o başka birinin göğsü Allah Allah, sağdan 100 çıksa ondan 20 cc zor çıkıyor... neden böyle onu bi türlü anlayamadım.

ınşallah sütün bol bol olur, bebeğinde kana kana içer tatlım...

12. 24 Mayıs 2009
  13. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bugun bir hemşire arkadaşa sordum sen onu sık sık emzir artar dedi. bi de öğrendim ki bayanların çoğunun sol gogsu saga gore dahaaz sut uretıyormus. akşam bebeğime mama verdim ama içmedi. emzirdim boş boş napiim

14. 24 Mayıs 2009
  15. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bugun bir hemşire arkadaşa sordum sen onu sık sık emzir artar dedi. bi de öğrendim ki bayanların çoğunun sol gogsu saga gore dahaaz sut uretıyormus. akşam bebeğime mama verdim ama içmedi. emzirdim boş boş napiim

16. 24 Mayıs 2009
  17. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Mama içmediyse aç değildir ozaman, bebekler pompadan daha çok süt çekiyormuş. sana yok gibi gelen göğüsten belki o çekebiliyordur. ayyy çok stresli durumlar bunlar yaaa

18. 24 Mayıs 2009
  19. thymus20

thymus20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bebeğim 5 aylık benimde sütüm az geliyodu ben humana içtim sütütm arttı ama oda beni ishal yaptı belki de ondan değilidr ama ben ona sebep buldum içmiyorum sütümde az ama ben ek gıdalara geçtim durumu kurtaradık yani 5 aylık olduğu için bebeğim