kızlar nasıl hamile kaldınız?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve zeytin26 tarafından 16 Kasım 2008 başlatılmıştır.

16 Kasım 2008
    Konu Sahibi : zeytin26
  1. zeytin26

zeytin26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    merabalar hamilelik uğraşan birçok arkadaşıma yardım edebilirsiniz :) belki yapmadığımız birşeyler vardır hamile kalmak için nelere dikkat ettiniz? vitamin aldınızmı. gebelik öncesi hangi testleri yaptırdınız. eşlerinizin ayrıca vitamin aldımı mesajlarınız bekliyorum :ecrin_bebek::KK46:a.s.

2. 16 Kasım 2008
  3. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    eşime vitamin değilde keçi boynuzu kürü içirdim 1 hafta boyunca:roflol:. faydası oldumu dersen oldu tabi. 2 ay gibi bir sürede hamile kaldım:CüvCüv:.

4. 16 Kasım 2008
  5. meltemkilic

meltemkilic Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ben gebelik öncesi kan, idrar, hormon ve smear teslerini yaptırdım. Kızamıkçık ve hepatit b aşılarımı oldum. Ultrason ve vajinal muayeneden geçtikten sonra korunmayı bıraktık. Hamile kalamadığım aylarda eşim keçi boynuzu kürünü uyguladı çinko, selenyum, e vitamini içti ( yalnız bizim spermiogram testimizin sonuçları kötü çıkmıştı. oyüzden böyle bir uygulama yaptık.) Ben de yataktan yarım saat kalkmadım. Ayaklarımı diktim. Sabah ilişkide bulunduk. Hamile kaldığım ay ise Eşim uyguladı herşeyi bıraktı. Yumurtlama günü takibi yapmadık. Ayaklarımı dikmedim. Ne zaman denk gelirse o zaman ilişkiye girdik. Bebek lafını hiç etmedik. Ve şimdi hamileyim. Yapılan şeyler sadece bir vesile. Allah ne zaman kısmet ettiyse o zaman olacaktır. Bol bol dua edip hayırlısını istemeliyiz her şey de bu geçerli aslında. Allahım herkese bu duyguyu yaşamayı nasip etsin inşallah.

6. 16 Kasım 2008
  7. cornelia35

cornelia35 HoŞGeLDiN BeBeĞiM.... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    meraba kızlarr ben hala hamile deilim.bende bi sorun olmadııı görüldü.testler filan fahim filmi herşey normal.sadece eşimin biraz sperm sayımı az doktor eşini tedavi etmemiz gerektııgını söyledi suanda esim klomen kullanıo ve ve keci boynuzu kürüne basladık.bakalım artık ne olcak ama ben aklımdan cıkaramıorum içimdede bir ses benım kısa zamanda hamile olcagımı söylüor umarım hislerimde yanılmam.allahtan herşeyin hayırlısı isteyen herkese nasip etsin allahım..:KK46:yerimseniben

asminzeynep ve sevda0601 bunu beğendi.
  8. 16 Kasım 2008
  9. zeytin26

zeytin26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    saolsın canım çok aydınlattın beni yalnız şu selenyum, e vitamini, çinko hepsi bişraradamıydı yoksa ayrı ayrı haplar halindemiydi bizimde spermiogram biraz kötü sayı iyi ama hızı azmış dktr öyle diyor.siz ne kadar uğraştınız bebiş için bebeğinisağlıklı olarak kucağına almayı nasip atsin herşey rabbimin elinde allahım bizlerede nasip etsin çok teşekkür ederim sana :1hug:

10. 16 Kasım 2008
  11. meltemkilic

meltemkilic Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    rica ederim canım. 4. ayımda hamile kaldım. Hepsi ayrı ayrıydı. Çinko hapının ismi: Zinco E vitaminin ismi: Evicap Selenyumun ismi: ACE plus Selenyum. Darısı başına canım.

asminzeynep bunu beğendi.
  12. 16 Kasım 2008
  13. nur82

nur82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ben de hamile kalmadan önce smear testi ,kan testi hormon tahlili yaptırdım.ultrason muayenesi oldum.prolaktinim yüksek çıkmıştı.bununla ilgili hiç ilaç kullanmadım.hamile kaldıgım ay eşim sigarayı bırakmıstı ben de birkaç ay öncesinde bırakmıstım zaten.eşime selenyum ve e vitamini içirdim.birde 1 ay süresince her gün bal,tarçın,keçiboynuzu tozu,dut pekmezi karısımı yedik eşim de ben de.....
    bol bol çam fıstıgı yemiştim.yumurtaları geliştirdiğini duymustum.ilişkiden sonra hemen kalkmadım.en önemlisi stres yapmadım.adetlerim düzensizleşmişti stresten.sıkıntı yapmayınca kendiliğinden düzene girdi.adetlerim düzene girer girmez de hamile kaldım.birde önceden gün aşırı çalısıyorduk.o ay önemli günlerde üst üste hergün çalısma oldu.

14. 16 Kasım 2008
  15. nur82

nur82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    benim de eşimin sperm sayısı yüksek çıkmamıştı.sabırla bekledim.beklediğime değdi.umudunuzu yitirmeyin.ben her umudumun kırılışından sonra daha bir umutla sarıldım.

asminzeynep bunu beğendi.
  16. 16 Kasım 2008
  17. EgeliFatosh

EgeliFatosh oğluma kardeş geliyor.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Hic bir problemimiz olmamasina ragmen 19 aydan sonra hamile kaldim, ise yaradi mi bilmiyorum ama birkac ay once rahim filmi cektirmistim, o ay ilk kez ben sabahlari bal tarcin corek otu (toplam 1 tatli kasigi) yedim, esim de bol bol keci boynuzu yedi, bir de stressiz bir aydi, tatildeydik ve hayatin tum karmasasindan bir sureligine uzklasmistik, nasil becerdim bilmiyorum ama o ay bebek olmassa olmasin diye dusunmeyi basarmistim...dedigim gibi bunlarin faydasi oldu mu bilmem ama bence denemekten bisey kaybetmezsiniz..Allah kimsenin kucagini bos birakmasin..

18. 13 Ekim 2011
  19. dora83

dora83 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    63
    :KK5: bende 5 aydır korunmuyorum ama malesef gebelik yok henüz stres önemli ama elimde değil bazen hiç olmayacağını düşünüyorum paylaşıp rahatlamak istedim. geçen ay kontrolden geçtim sorun yok dedi doktor çabuk hamile kalırsın dedi ama yok yani nedenini anlamıyorum. tamamen vazgeçicem artık bunaldım. Allah size isteyen herkese nasip etsin inşallah