kızlar ne olur cevap

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve kubra_suden tarafından 26 Ocak 2009 başlatılmıştır.

26 Ocak 2009
    Konu Sahibi : kubra_suden
  1. kubra_suden

kubra_suden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar ya obürgün bebişimi 3lü aşıya götürücem ama ateş yapıyomus ya,şimdiden çok korkuyorumateşi çıkarsa ben ne yaparım diye babası da bende deneyim sahibi değiliz.ateşi çıkarsa veya aşıdan sonra NE YAPAYIM aşı yaptıran var mı?ateş yapıyo mu ?ne olur beni rahatlatın......................

2. 26 Ocak 2009
  3. Swetter

Swetter Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    atesi yapan 3 lü aşı yani karma değil bcg verem asısı. bizimkinin cıkmadı bıle atesı. calpol dıye bır ates dusurucu var asıdan sonra eger ates yaparsa onu verırsın. bızde cok telas etmıstık o yuzden annemlere gıtmıstık o gun ama dedıgım gıbı hıc bır sey olmadı.

4. 26 Ocak 2009
  5. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    ayyy başlığı görünce bişey sandım bende yaa canım korkmanı gerektirecek bir ateşte olmuyor zaten
    ben doktora dedim ateş yapar mı yapmaz dedi ama akşam yatmadan önce ve gece bir kere ateşini
    ölç dedi ateş düşürücü yazdı bize bende yatmadan ve gece ölçtüm şükür ki çıkmadı ateşi
    heyecan yapma ölçersin çıkarsa bir çay kaşığı ateş düşürücü verirsin yarım saate bir daha ölçersin
    zaten düşer artık aşılar korkulduğu kadar ateş yapmıyor korkma lütfen rahat ol

6. 28 Ocak 2009
  7. ata_tanem24

ata_tanem24 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    walla benim oğlum karma verem ve pnömokoku birarada oldu hiç ateşi çıkmadı biraz huysuz sadece kolu acıyo sanırım ondan bi çay kaşığı minoset şurup veriyom arada iyi geliyo

8. 28 Ocak 2009
  9. fater

fater Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım merak edilecek birşey yok korkma
    ateş yapmıyor şimdi aşılar
    banada aşıdan sonra her ihtimale karşı bir çaykaşığı calpol şurup önermişti
    Allah'a şükür hiçbir sorun olmadı

10. 28 Ocak 2009
  11. elmalxix turta

elmalxix turta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Korkacak bişey yok canım... Bizim de ateşimiz çıkmadı yalnız 1-2 gün huysuzlandık sadece...

12. 28 Ocak 2009
  13. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ayy ödümü kopardın. Haklısın bende ilk karma aşısında korkmuştum. Önce verem aşısını yaptırdım sağlık ocağında, ertesi gün doktoruna götürüp karma aşısını olduk. Zaten çok az bebekte ateş yaparmış. Doktorum olaki ateşi 37.7 olursa paranox-s fitil kullanmamı, ay itibari ile Çınar o dönem küçük olduğu için hernekadar prospektüste 3. ay aşı sonrasında kullanılabileceği yazsa da Calpol'ün yan etkilerinin fazla olduğu için kullanmamamı önerdi. Uzun lafın kısası ZATEN ÇINAR ATEŞLENMEDİ.. Korkma.

14. 28 Ocak 2009
  15. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ayy başilıgı görünce korktum valla aşı yapılırken hemşireler aşıların artık ateş yapmadıklarını söylüyorlar hep gülcede de ateş olmadı olursa şayet calpol yada tamol verebilirsin umarım olmaz canım

16. 28 Ocak 2009
  17. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım 37.7 yüksek bir ateş mi?
    ben öyle olmadığını düşünüyordum
    çınar prematüre olduğu için mi öyle dedi ki dr.?

18. 29 Ocak 2009
  19. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Evet prematüre diye 37.7 ateş olunca gece kaç olursa olsun araşıyoruz. Gerekli gördüğünde yarım fitil veriyoruz. Hoş Allah'a şükür bir kere 37.7 olduk. 20 dk sonra ateşi fitilsiz düştü ama ben çooookkktan doktorda almıştım soluğu :))) Meğer uykudan uyanınca öyle sonuç almam normalmiş :KK43:(:-)oklava::eek:klava: